اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

تاریخچه ی گرافیکی رخنه های بزرگ امنیتی داده ها

نمایش گرافیکی نقص امنیتی داده ­ها که در سایت “Information Is Beautiful” یا (IIB) به نمایش در آمده است و شاملِ از دست رفتن ۳۰ هزار رکورد و یا حتی بیشتر می شود ، تأمل برانگیز است .

اگر در حال تلاش برای متقاعد کردن مدیریت خود برای تقویت امنیتِ سازمان جهت حفاظت در برابر نفوذ به داده­ های خود هستید ، یک اینفوگرافی تعاملی از این سایت ممکن است به شما کمک کند .

گزارش تصویری بزرگترین رخنه های امنیتی داده در جهان که با ابزارهای VIZsweet متعلق به این سایت ساخته شده است ، حاصل ترکیب داده ­هایی از DataBreaches.net و IdTheftCentre و برخی دیگر گزارش ­ها برای ایجاد یک جدول زمانی از نقص ­ها می باشد که شامل از دست رفتن ۳۰ هزار رکورد و یا حتی بیشتر می­شود. نکته جالب توجه این است که ، در حالی که نقص ­ها ناشی از انتشار تصادفی ، خطا در پیکر بندی ، برنامه های داخلی ، سرقت یا از دست رفتن کامپیوتر و رسانه یا حتی امنیت ضعیف و نسبتا قدیمی وسایل می شوند ، اکثریت و بزرگترین رخنه ها به دلیل هک کردن است .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


البته بایستی اطمینان حاصل کرد که مدیران ارشد سازمان به این نکته توجه کنند که الزاما نیازی نیست تا یک سازمان بزرگ بود تا رخنه های جدی در داده ­ها اتفاق بیافتد .

(برای مشاهده ی نسخه اینتراکتیو اینجا کلیک کنید)

data breache

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK