اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

استقرار فایروال بر روی OpenStack

شرکت های Mirantis و Palo Alto Networks با بهره گیری از امنیت مجازی به ایمن سازی فضای ابری OpenStack (پلت‌فرم متن باز برای رایانش ابری ) می­پردازند.

ایمن سازی cloud کار چندان آسانی نیست. در حال حاضر، Mirantis ، به عنوان یک شرکت فعال در زمینه ی  Cloud Computing با تمرکز بر توسعه و پشتیبانی OpenStack و Palo Alto Networks ، به عنوان یک شرکت مهم در زمینه ی امنیت شبکه ، به منظور افزودن فایروال از طریق عملیات شبکه مجازی (VNF) به OpenStack ، با یکدیگر همکاری می کنند . شرکا مدعی هستند که این همکاری ضمن بهره بردن از سبکی ، صرفه جویی در هزینه و نوآوری در محیط فضای ابری OpenStack ، از اپلیکیشن ها در مقابل تهدیدات سایبری حفاظت می کند و در ضمن ایمن سازی فضاهای ابری OpenStack را نیز آسان­تر خواهد کرد.

مجازی سازی یک ابزار امنیتی در Cloud ، آنچنان هم ساده نیست . کسب و کارها نیازمند یک راهکار امنیتی یکپارچه هستند که توسط آن بتوان محیط های مجازی شده را مدیریت کرد . به این صورت که با ادغام فایروال های مجازی نسل آینده سری VM شرکت Palo Alto Networks و پلتفرم OpenStack شرکتMirantis ، سعی بر به ثمر رساندن این پروژه می باشد .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق الذکر، این شرکت ها برای راهکار امنیتی خود مدعی موارد ذیل هستند:

  • ارائه و گسترش آسان: فایروال سریVM شرکت Palo Alto Networks بر روی ماشین مجازی سریعا گسترش می یابد و در فضای ابری OpenStack اجرا می شود.
  • هدایت کامل ترافیک به سمت فایروال های سری VM: بدون نیاز به اعمال تغییرات در پیکربندی شبکه های مجازی ، ترافیک توسط کنترلر SDN (software defined networking) به فایروال های سری VM هدایت می شود.
  • امنیت برای اپلیکیشن های مجازی و داده ها : این راهکار ، امکان رویت و کنترل یک کاربران ، اپلیکیشن و … با قابلیت کامل CGNAT برای ارائه دهندگان خدمات امکان پذیر خواهد شد.
  • حفاظت پیشرفته در برابر تهدیدات : این ویژگی در سری VM به چرخه ی کامل حمله اشاره دارد ، همراه با حفاظت در برابر Exploit ها ، ویروس ها ، برنامه های جاسوس ، بدافزارها و تهدیدات شناخته و ناشناخته اشاره داد.
  • مدل امنیتی عدم اعتماد (اعتماد هرگز، بررسی مداوم) : فعال سازی این مدل امنیتی در سراسر فضای ابری OpenStack از حملات جدید پیشگیری می نماید.

در نتیجه ، با توجه به گفته Marc Benoit ، نائب رئیس بخش توسعه بازرگانی شرکت Palo Alto Networks ، راهکار امنیتی نسل آینده از OpenStack در برابر نقض های سایبری محافظت خواهد کرد.

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK