اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

Fortinet برای سرویس ویدئوی یاهو ، Firewall هایی با کارایی بالا ارائه می کند

Fortinet -3700D بدلیل کارایی، ثبات و اتکا پذیری اش برای مدیریت حجم رو به رشد ترافیک ویدئو انتخاب شده است .

Fortinetthe به عنوام پیشرو در ارائه ی راهکارهای کارامد امنیت سایبری ، اعلام کرده است کهYahoo!  نسخه ی کشور ژاپن به تازگی FortiGate-3700D که یک فایروال مناسب برای دیتاسنتر با سرعت بالا و زمان تاخیر بسیار کم است را انتخاب کرده است تا از این طریق به افزایش امنیت و عملکرد زیرساخت فرعی شبکه انتقال ویدئویی خود یعنی !GYAO بپردازد . استقرار این فایروال در نیمه ی اول سال ۲۰۱۵ مبتنی بر مقایسات و آزمایشات پیچیده و سخت !Yahoo از محصولات Fortinet در برابر محصولات سایر رقبا بوده است . اینکه FortiGate-3700D توانسته است تجهیزات فروشندگان امنیتی را در رقابتی سخت شکست دهد مبتنی بر پنج عامل کلیدی از جمله عملکرد و ثبات در مدیریت ترافیک شبکه بوده است .

!GYAO یکی از بزرگترین سرویس های انتقال ویدئو در ژاپن است که به ارائه ویدئوهای رایگان از جمله فیلم ، مجموعه های تلویزیونی ، انیمیشن ، برنامه های سرگرمی ، مستند ، برنامه های ورزشی و موزیک ویدئو می پردازد .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


زیرساخت شبکه !GYAO برای پاسخگویی به افزایش تقاضا برای تماشای ویدئو های مختلف در دستگاه ­های هوشمند ، پشتیبانی از تعداد فزاینده کاربران و ارائه محتوای با کیفیت بالا نیاز به بروز رسانی دارد . ثبات و اطمینان نیز ملاحظات کلیدی می باشند . بر اساس فرایند ارزیابی رقابتی ،Yahoo! تصمیم به انتخاب FortiGate-3700D ، برای برقراری سرعت و امنیت بالا و تاخیر کم برای زیرساخت GYAO! گرفته است .

Shinji Yoshinaga به عنوان مدیر ارشد امنیت شبکه در بخش عملیاتی شرکت !Yahoo ژاپن می گوید : برای !GYAO نیازمند یک زیرساخت با ثبات و قابل اعتماد بودیم که آن را قادر به پردازش بدون وقفه ی حجم بسیار زیاد درخواست کند . حدوداً شش ماه از بهره برداری کامل از FortiGate-3700D گذشته است و این بیش از حد انتظارات ماست . این دستگاه ها می توانند حجم وسیعی از فایل ها و session ها را بدون مصرف منابع زیاد ، اداره کنند و بهره برداری حتی در ترافیک های سنگین  نیز پایدار باقی می ماند .

GYAO! به عنوان یک تابعه یYahoo!  نیازمند پاسخگویی به یک میلیون درخواست در هر ثانیه و ترافیک ۸۰۰ گیگابیت در هر ثانیه است . به منظور جلوگیری از بروز برخی محدودیت ها در هر کدام از نقاط اتصال به اینترنت ، Firewall های !GYAO نیاز به ارائه سرعت های بالا و ظرفیت های پردازش بالا علاوه بر ویژگی های امنیتی قوی بودند . در کل پنج شرط مهم که به طور کامل توسط ویرایش ژاپنیYahoo!  مورد ارزیابی قرار گرفتند عبارتند از : افزودن session های جدید، توانایی به دست آوردن Log ها بدون اتلاف ، توانایی در ادغام شبکه با استفاده از واسط های ۴۰ گیگابیتی ، HA و مصرف انرژی کم و تاثیرات جانبی تجهیزات برای اطمینان از بهترین عملکرد در مرکز داده .

پنج عدد FortiGate-3700D در هر کدام از مراکز داده ی !GYAO برای برآورده ساختن شرایط و الزامات مذکور مستقر و در ماه May  ۲۰۱۵ عملیاتی شدند . با زیرساخت های نصب شده ی جدید ، !GYAO ارائه ی محتوای با کیفیت تر و تازه تر برای کاربرانش را گسترش خواهد داد . حتی !Yahoo را قادر خواهد ساخت تا به عنوان یکی از زمینه های اصلی تجاری منطقه ای خود ، به ادامه انتشار ویدئو های اینترنتی بپردازد.

Norio Kubota به عنوان مدیر بخش Fortinet در کشور ژاپن می گوید : فوق العاده خوشحال هستیم که نسخه ی ژاپنی !Yahoo بعد از استقرار FortiGate-3700D برای تثبیت شبکه ی انتقال محتوای خود (content delivery network) ، تصمیم گرفته است تا به استقرار دستگاه های FortiGate-3700D بیشتر در !GYAO بپردازد . Fortinet به طور منحصر به فرد ، توانایی پشتیبانی از پیش نیاز های !Yahoo  و تامین امنیت زیرساخت هایش بدون تأثیر در عملکرد را دارا می باشد تا از این طریق مشترکین بتوانند همیشه و در همه ­جا از محتوای دلخواهشان لذت کامل ببرند .

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK