اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

ویژگی های جدید Threat Management Services

سرویس X-Force Threat Management  تکنولوژی مشترک IBM Security  و Fortinet

جان مدیسون، معاون ارشد بخش محصولات و راهکارها در Fortinet اظهار داشت که این کمپانی و IBM همکاری طولانی‌مدتی با یکدیگر داشته‌اند و انتشار این خبر حاکی از قدم بزرگ دیگری در جهت محافظت از مشتریان مشترک این دو شرکت می‌باشد. Fortinet Security Fabric دید گسترده‌ای به لایه‌های امنیتیِ دیجیتال، شناسایی یکپارچه‌ی تهدیدات پیشرفته و پاسخگویی خودکار مورد نیاز برای اطمینان از امنیت کسب‌وکار دیجیتال امروزی فراهم می‌نماید. همچنین از آن‌جا که تعداد زیادی از اعضای X-Force Threat Management Services کمپانی IBM از قبل شرکای Fabric-Ready هستند، تکنولوژی Security Fabric کمپانی Fortinet تکمیل کننده‌ی سرویس جدید Threat Management Services شرکت IBM می‌باشد.

Fortinet که در بازار بورس با عنوان NASDAQ: FTNT شناخته می‌شود، یکی از شرکت‌های پیشگام در سطح جهانی در امر راهکارهای گسترده، منسجم و خودکار‌ امنیت سایبری می‌باشد. این کمپانی در کنفرانس RSA سال 2018 اعلام کرد که با همکاری کمپانی IBM بر روی تکنولوژی تازه‌ی X-Force Threat Management Services کار کرده است.  این همکاری بر روی X-Force Threat Management Services به هر دو کمپانی اجازه می‌دهد که بیش از پیش برای مشتریان مشترکشان بینشی نسبت به تهدیدات، شناسایی و جلوگیری از حملات و همچنین یک راهبرد منسجم Defense-in-Depth فراهم آورند که طوری طراحی شده است که به‌صورت یکپارچه در سرتاسر لایه‌های امنیتی یک کمپانی گسترده شود.

  • IBM X-Force Threat Management Services بر پایه‌ی اصول کلیدی Cybersecurity Framework متعلق به مؤسسه ملی علوم و فناوری (NIST) ساخته شده و در نتیجه رویکردی یکپارچه و برنامه‌ریزی‌شده در تمام روند مدیریت تهدیدات ایجاد گردیده است.
  • IBM Security از سال 2017 یکی از شرکای Fabric Ready کمپانی Fortinet بوده است. این همکاری، تدابیر امنیتی جامع Fortinet را با تخصص امنیتی IBM که در زمره‌ی بهترین‌ها تلقی می‌شود ترکیب می‌نماید تا از طریق ایجاد محافظت و پشتیبانی پیشرفته در محیط‌های On-Premise و Multi-Cloud در برابر تهدیدات سایبری پیچیده‌ی امروزه، امنیت بیشتری برای مشتریان فراهم گردد.
  • توانمندسازی Fortinet Security Fabric برای مشتریان مشترک این دو کمپانی دید گسترده، Threat Intelligence یکپارچه و پاسخگویی خودکار لازم در کسب‌وکار دیجیتال امروزه را فراهم می‌آورد. علاوه‌براین، Threat Intelligence یکپارچه‌ی Security Fabric با تعیین بهترین جایگاه برای اولویت‌بندی منابع، بر اساس تهدیدات رؤیت شده در سرتاسر یک کمپانی، کسب‌وکار را یاری می‌نماید.
  • به‌دلیل اینکه بسیاری از مشتریان IBM X-Force Threat Management Services اعضای تکنولوژی Fabric-Ready کمپانی Fortinet نیز می‌باشند، مشتریان می‌توانند راهکار کاملا یکپارچه‌ای را پیاده‌سازی کنند که تخصص بی‌همتا، هوش آنی و خدمات و امکانات امنیتی قدرتمندی برای آن‌ها به ارمغان آورد.

فراهم نمودن Security Transformation در کسب‌وکار دیجیتال

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


درخواست‌ برای اقتصاد دیجیتال، تمام ابعاد کسب‌وکار را در بر گرفته است. کمپانی‌هایی که برای رقابت در این صنعتِ رو به پیشرفت، شبکه‌های خود را دوباره تجهیز می‌کنند، باید در آنِ واحد از یک دگرگونی امنیتی نیز گذر نمایند. این دگرگونی یا Security Transformation از آن‌ها در برابر تهدیدات روزافزون امنیت سایبری محافظت نموده و برای هدف قرار دادن لایه‌های امنیتی رو به گسترش این کمپانی‌ها طراحی شده ‌است.

هر راهبرد امنیتی مؤثر، نیازمند یکپارچه‌سازی سیستم مبتنی بر همکاری میان ابزارهای امنیتی می‌باشد که در گذشته مجزا بوده‌اند. این امر شامل موارد زیر می‌باشد:

  • به اشتراک‌گذاری لحظه‌ایِ خودکارِ Threat Intelligence
  • سازماندهی متمرکز Policyهای امنیتی
  • Policy Enforcement مداوم و هماهنگ
  • بخش‌بندی هوشمند داده‌ها و دستگاه‌ها در محیط‌های فیزیکی و مجازی برای فراهم آوردن دید عمیق به ترافیک‌های جزئی که در شبکه در جریان است (از جمله در محیط‌های Multi-Cloud).

کمپانی‌ها با استفاده از این راهبردهای یکپارچه، به‌صورت پویا هوش تهدیدات را تجمیع نموده و همچنین به‌صورت خودکار به تهدیداتی که در هر قسمت از لایه های امنیتی رخ دهند، پاسخی لحظه‌ای ترتیب دهند. مشتریان IBM و Fortinet که اکنون با سنجش‌های آسیب‌پذیری کمپانی IBM، پلتفرم مدیریت رخدادها و اطلاعات امنیتی (SIEM)، تحلیل رفتار و همچنین خدمات رخداد و پاسخگویی IBM X-Force ترکیب شده‌اند، می‌توانند به‌سرعت راهبرد امنیتی جامعی را توسعه داده و پیاده‌سازی نمایند که با استفاده از تکنولوژی‌ها و خدماتی طراحی شده است که به آن این توانایی را می‌دهد که به‌صورت یکپارچه، حتی پیچیده‌ترین اکوسیستم‌های شبکه‌های دیجیتالی را نیز تحت نظر داشته باشد و حفاظت نماید.

حتما بخوانید : SIEM چیست ( کلیک کنید ) 

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK