اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

رفع چالش‌های سازمان‌های خدماتی با استفاده از راهکار SD-WAN امن Fortinet

راهکار Sd-wan امن Fortinet

یکی از سازمان‌های بزرگ تولیدی و خدماتی، با یک درگاه WAN اختصاصی در هر شعبه، با خاموشی‌های مکرری روبرو بود که تأثیر زیادی بر روی نیروی کار و تجربه‌ی مشتریانی که با برنامه‌های Business-Critical کار می‌کردند، داشت. چنین موضوعات مرتبطی، بویژه در صنعتی که به مدیریت مداوم تعادل دقیق بین عرضه و تقاضا متکی است، می‌تواند بر رضایت مشتری و درآمد تجاری تأثیر منفی بگذارد. دفاتر شعب این سازمان با بیش از 1200 کارمند و زیرساخت گسترده در اروپای شرقی و مرکزی ، انواع مختلفی از اتصال را نیز در اختیار داشتند، بعضی از دفاتر شعب از ماهواره‌یMPLS ، برخی دیگر از DSL و اکثر آنها از LTE به عنوان تنها راه موجود برای اتصال به دیتاسنتر و دسترسی به اینترنت استفاده می‌کردند.

آنها شدیدا خواهان راهکار‌ SD-WAN مناسب برای نیازهای منعطف پیاده‌سازی خود بودند. که شامل راهکاری باشد که اتصال و امنیت از طریق یک رابط مدیریت متمرکز، آگاهی از برنامه به همراه Inspection  SSL با سرعت بالا و امنیت Local Breakout برای دسترسی مستقیم به Cloud  از دفتر هر شعبه، را با هم داشته باشد. علاوه بر این، قابلیت دید و کنترل در تمام شبکه‌های شعبه، همراه با تقسیم بندی دقیق برای اجرای سیاست‌های امنیتی در بین کاربران، برنامه‌ها و دستگاه‌ها، لازم بود.

جهت مشاوره رایگان و راه‌اندازی Splunk/SIEM و مرکز عملیات امنیت SOC توسط کارشناسان شرکت APK تماس بگیرید.

  راهکار SD-WAN امن Fortinet برای تغییرات دیجیتالی

راهکار SD-WAN امن Fortinet، هدایت ترافیک در Hybrid WAN، اولویت‌بندی QoS، سرعت بالای برنامه و خودکارسازی همراه با Next-Generation Firewall  قویی را ارائه داد که پشته‌ی کاملی از عملکرد امنیتی Enterprise-Class را پشتیبانی کرده و به عنوان یک دستگاه دسکتاپ تلفیقی و قدرتمند دارای LTE Built-In، در دسترس بود. در نتیجه، این سازمان توانست تأیید کند که راه‌کار Fortinet از همه‌ی موارد استفاده‌ی مورد نیاز کسب و کار فعلی آنها و همچنین نوآوری‌های آینده پشتیبانی می‌کند، کاری که هیچ Vendor دیگری قادر به انجام آن نبود.

مزایای اصلی SD-WAN امن Fortinet

برخی از مزایای اصلی و نتایج فوری کسب و کار ارائه شده توسط راهکار SD-WAN امن Fortinet عبارتند از:

بیشتر بخوانید: مقایسه ی SD-WAN نسبت به MPLS

  • یکپارچه‌سازی کامل همراه با تقویت محصول: نیازهای LTE به عنوان لینک‌های اولیه (جایگزین لینک‌های MPLS مبتنی بر ماهواره) و لینک‌های ثانویه با دستگاه FortiGate 40F-3G4G دارای LTE Built-In و تراشه‌ی SD-WAN ASIC Custom-built و SOC4 به راحتی برآورده می‌شدند و از آنجا که این تجهیزات شامل یک پشته‌ی کامل از امنیت بودند که کاملاً با قابلیت‌های پیشرفته‌ی SD-WAN تلفیق شده‌‌بودند، قادر به‌ کاهش تعداد دستگاه‌هایی بودند که باید در دفتر هر شعبه نصب می‌شد. و با پشتیبانی از تعدیل بار Active/Active و Failover، آنها می‌توانستند اتصال مداوم را در تمام دفاتر شعب فراهم کنند تا از بهترین عملکرد ممکن برای برنامه‌های مهم کسب و کار خود اطمینان حاصل کنند.
  • بهترین تجربه کاربری: با توجه به ماهیت کسب و کار تولیدی آنها، هدفشان نصب یک Streaming Camera Video Feed در آینده‌ی نزدیک، با هدف ارائه‌ی اتصال و کنترل دسترسی در موقعیت مکانی شعبه‌ی آنها بود. توانایی راهکار SD-WAN امن Fortinet در اولویت‌بندی برنامه‌های پهنای باند بالا و اطمینان از کنترل بهتر دسترسی با پوشش VPN Branch-To-Branch، بهترین تجربه کاربری همراه با سرویس دائم و مطمئن را تضمین می‌کرد.
  • استقرار امنیتی قوی با بخش‌بندی Intent-Based: راهکار SD-WAN امن Fortinet برای پشتیبانی Native از بخش‌بندی Intent-Based، این سازمان را قادر می‌سازد تا ضمن اجرای Policy‌های امنیتی مبتنی بر نقش کاربران، دستگاه‌ها و برنامه‌ها از حفاظت بهتری برای دسترسی مستقیم به Cloud و منابع اینترنتی استفاده کند این امر، همراه با بازرسی محتوای متمرکز و جامع برای ایجاد قابلیت دید در ترافیک، سازمان را قادر ساخت تا با جلوگیری از انتقال محتوای مخرب از یک بخش شبکه به بخش دیگر، موارد نقض در بخش‌های خاص شبکه را محدود کند.
  • پیاده‌سازی منعطف با پشتیبانی از شبکه‌ی پیشرفته: ترکیب پیاده‌سازی Zero-Touch برای سهولت پیاده‌سازی با عملکردهای شبکه‌ی پیشرفته، مانند مسیریابی پیشرفته با BGP، به این سازمان اجازه داد تا بدون نیاز به طراحی مجدد پیکربندی‌های شبکه موجود، راه‌کار Fortinet را در دیتاسنترها، Disaster Recovery Hubها و بسیاری از شعب آنها نصب کند.
  • گسترش امنیت به شبکه های شعبه با SD-Branch: برای آن دسته از دفاتر شعبه که امکان قطع برق وجود ندارد، سازمان قادر بود به سرعت افزونگی سخت‌افزار را با لوازم Active/Active FortiGate اجرا کند و دسترسی مستقیم به اینترنت را از طریق LTE با استفاده از FortiExtender بصورت ایمن گسترش دهد.
  • مدیریت و گزارش متمرکز: مدیریت منحصر به فرد شفاف Fortinet به سازمان‌ها این امکان را داد تا با حفظ چارچوب امنیتی و شبکه‌ای یکپارچه، در محل‌های شعبه، Fortinet Secure SD-WAN را از راه دور مستقر کنند. این امر ضمن بهبود قابلیت دید و کنترل در کل زیرساخت شبکه، نیاز به کارکنان اضافی IT را کاهش داد.

تمام اهداف با صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها محقق شد.

مقاله های مرتبط:

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK