اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

چهار ویژگی کلیدی در امنیت ویدئو کنفرانس Cisco Webex

امنیت ویدئو کنفرانس

امنیت ویدئو کنفرانس تحت وب، معیار طلایی و بسیار مهم برای همکاری‌های مدرن است. چنین سرویسی، با اتخاذ تدابیر امنیتی مهم، ارتباطات را در برابر چشمان کنجکاو خارجی محافظت کرده و در عین حال از تجربه‌ی منحصر به فرد تصویر واقعی و طبیعی و صدای HD پشتیبانی می‌کند. تضمین امنیت ویدئو کنفرانس تحت وب قمار بزرگی است چرا که در این جلسات مجازی، دائما داده‌های حساس مبادله می‌شوند. یکی از گزارش‌های Forrester Research تخمین زده است که یک‌پنجم کنفرانس‌های تحت وب که حاوی اطلاعات سری تجاری بودند، با افشای اطلاعات مالی و جزئیات برنامه‌های مربوط به بازار مواجه شدند.

حال سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که یک پلتفرم ویدئو کنفرانس تحت وب که واقعا ایمن باشد به چه شکل است. چنین سرویسی امنیت فیزیکی چندلایه‌ی برنامه‌ی کاربردی و پلتفرم را با راهکاری که کاربری آسانی دارد ادغام نموده و به افراد اجازه می‌دهد تا انرژی و زمان محدود خود را به جای مهار نمودن ریسک‌ها، بر روی جلسات معطوف کنند. Cisco Webex ویژگی‌های امنیتی بسیاری دارد که کار را برای کاربران خود آسان‌تر می‌کند و در این مطلب، به مواردی که تجربه ویدئوکنفراتس تحت وب ایمن‌تری را به ارمغان می‌آورند خواهیم پرداخت.

قابلیت‌های انعطاف‌پذیر مدیریت رمز عبور

نیاز به رمز عبور برای تضمین امنیت ویدئوکنفرانس تحت وب، یکی از واضح‌ترین و موثرترین مراحل حضور در جلسات است. این مهم بدون ایجاد اختلال در طریقه‌ی پیوستن شرکت‌کنندگان به جلسه، با دسترسی غیرمجاز مقابله می‌کند. به علاوه، مدیرهای Webex گزینه‌ها و امکانات بسیاری برای تنظیم مناسب اعمال رمز عبور دارند. آن‌ها می‌توانند:

  • در Login بعدی شخص، تقاضای تغییر رمز عبور کنند.
  • لیست‌های از پیش تعریف‌شده‌ای از رمز عبورهای غیر قابل قبول پیکربندی کنند (به عنوان مثال «password» یا «123456»).
  • برای هرکسی که از طریق تلفن یا سیستم کنفرانس ویدئویی شرکت می‌کند، رمز عبور را اعمال کنند.
  • نیاز به تاییدیه‌ مدیر را برای تقضاهای «فراموشی رمز عبور» تنظیم کنند.
  • کاراکترهای لازم برای رمز عبور را مشخص کنند.

مشاوره رایگان جهت راه‌اندازی سرویس ویدیو کنفرانس WebEx و ارائه راهکارهای دور کاری توسط کارشناسان شرکت APK – تماس با شماره ۵ ,۸۸۵۳۹۰۴۴-۰۲۱

قابلیت‌های پیشرفته کدگذاری

کدگذاری نکردن ترافیک ویدئو کنفرانس تحت وب، مانند این است که در و پنجره‌های خانه‌ خود را کاملا باز بگذاریم تا هرکس بتواند  نظاره‌گر فعالیت‌های ما باشد و شاید حتی چیزهای باارزشی را به سرقت ببرد. Webex می‌تواند داده‌های در حال انتقال و At Restرا کدگذاری نموده و در صورت نیاز امکان کدگذاری End-to-End یا E2EE را نیز فراهم کند. همچنین تمام Streamهای مدیا در طی Sessionهای بین برنامه‌های کاربردی Webex و Webex Cloud نیز کدگذاری می‌شوند. E2EE را نیز می‌توان فعال نمود تا از کدگشایی Stream جلوگیری نموده و Key Access کدگذاری به میزبان و حضار یک جلسه را محدود ساخت. به علاوه، Cisco Webex از داده‌های At Rest نیز محافظت می‌کند، یعنی رمز عبورهای کدگذاری‌شده، Salted و Hashed را ارائه می‌کند که ریسک بسیار پایینی داشته و کار را برای افراد غیرمجاز سخت می‌کنند.

معرفی تکنولوژی Cisco Webex Meetings برای موبایل

ویدیوهای بیشتر درباره Webex

کاربردی‌ترین امنیت دیتاسنتر

امنیت ویدئو کنفرانس تحت وب، دارای چندین رکن اساسی برای محافظت آن است. یکی از این‌ ارکان، شبکه‌ای از دیتاسنترهاست که از برنامه‌ی کاربردی در برابر تهدیدات فیزیکی محافظت می‌کند. امنیت فیزیکی غالبا به صورت دامینی تعریف شده که از آن غفلت می‌شود، زیرا در مقایسه با تهدیدات سایبری پیچیده‌ای مانند باج‌افزار و حملات DDoS بسیار ساده‌تر به‌نظر می‌رسد. با این وجود، برای پیشگیری از عاجل‌ترین خطوط حمله، از جمله تهدیدات داخلی، ضروری است. در یکی از eBookهای Ipswitch تخمین زده شده است که سه‌چهارم نقض‌های امنیتی را می‌توان به رفتارهای داخلی نسبت داد.

ویدئو کنفرانس Cisco Webex از محافظت‌های شبکه‌ی دسترسی محدودی برخوردار است که تنها برای Partyهای بسیار مطمئن مانند پرسنل سیسکو دسترس‌پذیر است. دیتاسنترهای آن نیز حاوی چندین کنترل محیطی و بهبود تداوم سرویس است. این محافظ‌ها ریسک هرگونه قطعی ناگهانی و غیر منتظره‌ای را برای دسترس‌پذیری برنامه‌ی کاربردی که ممکن است برای تیم‌های Remote دردسرساز باشد، به حداقل می‌رساند.

دسترسی مبتنی بر Role

علاوه بر امنیت فیزیکی، دسترسی مبتنی بر Role یکی از راه‌های اثبات‌شده برای کاهش خطرات تهدیدات داخلی از طریق کنترل دقیق کارهایی است که کاربران مشخصی توان انجام آن را دارند. ویژگی‌های امنیتی ویدئو کنفرانس Cisco Webex سطح دسترسی حضار جلسه را که به صورت پیش‌فرض هیچ مسئولیتی ندارند و نمی‌توانند ارائه‌دهنده باشند، محدود می‌سازد، در حالی که Hostها و مدیرها قابلیت‌های گسترده‌تری دارند. Hostها و مدیرها می‌توانند اجازه و امکان دسترسی به محتوایی مانند دسکتاپ‌ها و برنامه‌های کاربردی اشتراکی را در حین جلسات فراهم کرده و یا آن را لغو  کنند.

مقاله های مرتبط:

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK