اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

هک شدن مشخصات کارت اعتباری مشتریان سایت Acer

طی روزهای اخیر، شرکت تایوانی Acer به عنوان یکی از پیشگامان در تولید سخت‌افزار و تجهیزات الکترونیکی، اعلام کرد که هکرها توانستند به اطلاعات مشتریان در سایت تجار­ی­ این شرکت دست یابند.

خبرها حاکی از آن است که هکرها به اطلاعاتی مانند اسم، آدرس، شماره کارت، تاریخ انقضای کارت و کدهای امنیتیِ تمام افرادی که در فاصله زمانی 12 ماه می 2015 لغایت 28 آوریل 2016 از طریق سایت این شرکت خرید آنلاین انجام داده‌اند، دست پیدا‌کرده‌اند.

با این حال تحقیقات صورت گرفته توسط متخصصان داخلی و خارجی نشان داد که اطلاعات Login به سیستم مورد حمله هکرها قرار نگرفته است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


David Navin، مدیر شرکت Smoothwall اظهار داشت: با توجه به اینکه امروزه سرقت اطلاعات بیش از پیش رخ می‌دهد، این امر یک اتفاق معمولی محسوب می گردد و این بار نیز شرکت Acer با آن مواجه شده است. با توجه به این موضوع شرکت ها باید اقدامات امنیتی در این زمینه رعایت نمایند و اطمینان یابند برای حفاظت داده‌ها از سیستم امنیتی قدرتمندی جهت کاهش ریسک‌های موجود استفاده می کنند تا با مشکلاتی از این قبیل کمتر مواجه شوند.

وی افزود: مشتریان در مورد اطلاعات پرداخت حساسیت بیشتری دارند و کسب‌وکارها در صورت بروز مشکلاتی از این قبیل، ممکن است اعتماد مشتریان خود را از دست بدهند؛ که این امر پیامدهای نامطلوبی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

توجه مضاعف کسب‌وکارهای مختلف جهت تضمین فرآیند محافظت و رمزگذاریِ اطلاعات مشتریان، امری مهم و ضروری به شمار می رود.

وی همچنین اشاره کرد که با توجه به این که اکثر نفوذهای امنیتی به دلیل خطای انسانی صورت می­ گیرد، بنابراین القای فرهنگ امنیتی در میان نیروی انسانی از اهمیت زیادی برخوردار است و امنیت باید به طور جدی در تمامی سطوح سازمان اجرا گردد تا تضمین کننده درک تمامی کارمندان از ریسک‌های عملیاتی و همچنین اطلاع از فرآیندهای امنیتی مناسب ‌باشد؛ بنابراین در صورت بروز مشکل، ریسک و خطرات حاصل از آن نیز کاهش خواهد یافت.

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK