اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

فیلترهای خاص صفحه ‌نمایش برای مقابله ی HP با Visual Hacking

این شرکت قصد دارد تا با جاسازی فیلترهای حریم خصوصی جدید و یکپارچه در لپ ‌تاپ‌ ها مانع دسترسی بدون اجاره ی افراد به صفحه ­نمایشِ دیگران شود .

در سال جاری ، این شرکت با جاسازی فیلترهای ادغام شده در صفحه ‌نمایش لپ ‌تاپ و تبلت کاربران مانع دسترسی دزدکی افراد به اطلاعات محرمانه می شود .

فیلترهای حریم خصوصی HP موجب می‌ شود که صفحه‌ نمایش لپ‌ تاپ و تبلت تنها در دید مستقیم ، قابل مشاهده برای کاربران باشد . در واقع ، کمی فاصله گرفتن از صفحه‌ نمایش موجب می‌ شود تا اطلاعات واقع در صفحه ‌نمایش برای اطرافیانِ ، غیر قابل ‌رؤیت و تار شود . John Groden به ‌عنوان رئیس محصولات Elitebook در شرکت HP می ‌گوید : کاربرانی که در زاویه ی ۳۵ درجه‌ ای سمت چپ یا راست صفحه ­نمایش می باشند ،  قادر به مشاهده ی اطلاعاتِ صفحه‌ نمایش نیستند .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


این ویژگی در هواپیماها ، فرودگاه ‌ها یا کافی‌ شاپ ‌ها ، که اطلاعات حساس به‌ راحتی توسط سایرین قابل ‌رؤیت است ، می‌ تواند استفاده شود.

[aparat id=”hbySF”]

به گفته Groden : امنیت کاربران برای شرکت بسیار پر اهمیت است و این فناوری مانع visual hacking که خود موجب رشد تهدیدات امنیتی است ، می شود و همچنین و دخالتی در وضوح صفحه ­نمایش ندارد .

زدن یک دکمه در لپ ‌تاپ موجب غیرفعال شدن فیلتر حریم خصوصی می‌ شود و در نتیجه صفحه­ ی نمایش از زاویه دید گسترده ‌تری قابل‌ مشاهده خواهد بود. این ویژگی زمانی که چندین نفر در حال تماشای فیلمی در لپ ‌تاپ هستند ، کاربرد پیدا می کند .

visual hacking

جاسازی فیلترهای حریم خصوصی ادغام شده در صفحه­ نمایش کامپیوتر توسط HP موجب شده است که این ویژگی در بازار امروز از سایر فناوری ‌ها متمایز گردد . فیلترهای حریم خصوصی مخصوص لپ ‌تاپ‌ ها هم ‌اکنون در دسترس هستند امّا نیاز به فیلترهای فیزیکی جداگانه برای دیگر لپ تاپ ها هنوز برطرف نشده است .

فناوری فیلتر های حریم خصوصی داخلی با همکاری شرکت ۳M که فروشنده فیلترهای خارجی است توسعه ‌یافته است . فیلتر حریم خصوصی به مادربرد متصل است و برای قابلیت روشن یا خاموش بودن با CPU و GPU کار می‌ کند. این امر همچنین زمانی که صفحه ­نمایش در حالت حفظ حریم خصوصی است ، موجب می ‌شود که رنگ ، روشنایی و نرخ نوسازی دست ‌نخورده باقی بماند . به ‌طور کلی ، فیلترهای داخلی نسبت به فیلترهای خارجی ، که از روشنایی صفحه­ نمایش می کاهند ، تجربه بصری بهتری را فراهم می ‌کنند .

این فناوری جدید در سال جاری در لپ‌ تاپ‌ های ۱۴ اینچی عرضه خواهند شد که پرفروش ‌ترین رایانه‌ های شخصی HP هستند . این ویژگی اختیاری ، موجب بالا رفتن قیمت لپ‌ تاپ‌ ها خواهد شد . در ‌آخر ، Groden اضافه کرد که این فناوری در سال جاری به سایر محصولات قابل حمل از جمله تبلت ها نیز افزوده خواهد شد .

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK