اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

ارتقای امنیت در IoT

همگام با روند رو به تکامل (Internet of Things (IoT، افراد و سازمان‌ها با مزایا و دغدغه‌های روز‌افزونی مواجه می‌شوند. به عبارت دیگر، اتصال و ارتباط بیشتر بین افراد مستقل یا مجزا، جریان‌های کاری و سیستم‌ها تسهیل شده و تاخیر کاهش می‌یابد؛ و همچنین مدل‌های جدیدی نیز برای کسب و کار، یادگیری و کنترل ارائه می‌گردد. شهرهای هوشمند، مدارس هوشمند و سیستم‌های بهداشت و سلامت هوشمند از این اصل اساسی نشئت می‌گیرند که دیجیتال سازی و حذف محدودیت‌های زمانی و مکانی، فرصتی را برای ایجاد محیط اجتماعی-اقتصادی مطلوب‌تر فراهم نماید.

به هرحال برای آنکه تمامی مزایای فوق به حقیقت بپیوندد، نمی توان دغدغه‌های واقعی و بالقوه را نادیده گرفت و چالش اصلی آن است که یک گام به جلو حرکت کنیم.

دولت فدرال آمریکا جهت رسیدن به این هدف، استاندارد‌سازی پردازش اطلاعات فدرال یا FIPS را اعمال نموده است که شامل الزاماتی برای رمزگذاری برای تکنولوژی مورد استفاده توسط سازمان‌های غیر نظامی یا پیمانکاری می‌باشد. Common Criteria یا به عبارتی معیارهای مشترک، استاندارد دیگری در آمریکا می باشد که معمولا همراه با FIPS به کار رفته و به صورت بین‌المللی شناخته شده است. این استاندارد تضمین می‌نماید که فرآیند تعیین مشخصات، اجرا و ارزیابی امنیت در کامپیوترها طبق یک استاندارد دقیق و به شیوه‌ای تکرارپذیر انجام گردد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


Avaya، به عنوان شرکت ارائه دهنده ارتباطات (Provider of Communication) در سطح جهانی به بسیاری از دولت‌ها، امنیت را برای سیستم‌های خود در جهت رفع نیازهای امنیتی سازمان ها فراهم آورده است. در راستای انجام این کار و ادامه رشد و توسعه IoT، یک قرارداد چند‌ساله با Mocana به عنوان شرکت متخصص در زمینه عملکرد بالا، راهکارهای امنیتی کاملا بهینه، مستقل از سیستم عامل و تضمین امنیت برای هر نوع دستگاهی، امضاء گردید. راهکار رمزگذاری (Cryptographic) این شرکت که برنده جایزه شده است، توسط شرکت Fortune، در 500 شرکت برتر تولیدکننده دستگاه‌های هوشمند در سراسر جهان و سازمان‌های دولتی، در حیاتی ترین سیستم‌ها (Life Critical System)  به کار می‌رود.

یکپارچه‌سازی پلت‌فرم Security of Thing شرکت Mocana در نمونه کارهای ارتباطات یکپارچه، مرکز ارتباطات و راهکارهای شبکه‌بندی، به کاهش زمان توسعه محصول کمک می‌کند و در عین حال شرایط امنیتی تعیین شده‌ی جهانی نظیر FIPS و Common Criteria را مد نظر قرار می‌دهد. Avaya نیز همچون سایر متخصصان در حوزه امنیت به منظور تقویت وضعیت امنیتی با Mocana همکاری می‌نماید و امنیت را به عنوان مبنای عملکرد خود مورد توجه قرار داده و به دولت‌ها، سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان ارائه می‌نماید.

می توان گفت IoT، بسیاری از ابعاد و مزایای تعریف شده و در عین حال پیش‌بینی نشده را ارائه می‌نماید. یکپارچه‌سازی امنیت با ارتباطات یکپارچه، مرکز ارتباط و راهکارهای شبکه‌بندی نیز امکان توسعه بیشتر و ایجاد فرصت‌های بهتر برای همه را تضمین خواهد کرد.

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK