اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

هشدار: از غیرفعال بودن Windows Update خودکار مطمئن شوید

هشدار: از غیرفعال بودن Windows Update خودکار مطمئن شوید

طی ماه‌های اخیر مشکلات بسیار زیادی برای افرادی که ویندوز و برنامه‌های Office خود را به صورت خودکار به‌روزرسانی نموده‌اند، رخ داده است.

کاربران ویندوز و برنامه‌های Office در نهایت ناچار به Patch کردن برنامه‌های خود می‌باشند اما نیازی نیست که از سیستم‌های کاربران به عنوان سیستم‌های آزمایشی استفاده گردد. در هر صورت اطمینان حاصل نمایید که کامپیوتر شما ایزوله شده باشد زیرا براساس تجربه در طی هفته‌های آتی دچار مشکل خواهید شد.

در ماه سپتامبر برنامه‌های Word و Excel افرادی که ویندوز خود را به صورت خودکار به‌روزرسانی کرده بودند قادر به نشان دادن Merged Cellها و تنظیمات زبان نبودند و همچنین قابلیت One-Click Printing دچار نقص‌هایی در فرم‌های سفارشی شده بود. در ماه اکتبر مدیران شبکه‌هایی که اجازه‌ی اجرای خودکار Patchها را داده بودند با سیل عظیمی از خطاهای توقف و خرابی در Dynamics CRM مایکروسافت مواجه شدند. ماه گذشته تمامی نسخه‌‌های ویندوز  تحت تاثیر یک Patch قرارگرفتند که پرینترهایEpson Dot Matrix  را مسدود می‌کرد و افرادی که از Win10 Creators Update استفاده می‌کردند و بنا بود برای دریافت به روزرسانی آن منتظر بمانند، به طور ناگهانی به روزرسانی شده و Win10 Fall Creators Update نسخه‌ی 1709 را دریافت نمودند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


مایکروسافت اخیرا Patch جدید QA team خود را ثبت نموده است که احتمالا گروهی از افراد می‌باشند که هنوز به مایکروسافت اجازه می‌دهند کامپیوترهایشان را به صورت خودکار به روزرسانی نماید.

به نظر می‌رسد طی روزهای آینده شاهد تعداد زیادی از Patchهای امنیتی برای ویندوز و Office خواهیم بود درحالی‌که نیاز فوری به آن‌ها وجود ندارد و مدیران شبکه‌ها می‌توانند تا تایید نهایی این آپدیت‌ها بر روی سیستم‌های تستی صبر کنند.

اگر کامپیوتر شما به یک Update Server متصل است، مدیر شبکه را راضی کنید که به محض انتشار نسخه به روزرسانی شده اقدام به بروزرسانی خودکار با استفاده از تنظیمات WSUS یا SCCM ننماید.

غیرفعال نمودن به روزرسانی خودکار در 7، 8.1، Windows 10 نسخه‌ی 1703 و 1709 بسیار ساده می‌باشد. اما این غیرفعال نمودن در دیگر نسخه های ویندوز 10 همچون Win 10 Home و نسخه‌های قدیمی‌تر Pro، چندان ساده نخواهد بود.

توصیه می‌گردد همین حالا از غیرفعال بودن به روزرسانی خودکار ویندوز و Office اطمینان حاصل کنید و با پیگیری اخبار فناوری از نتایج استفاده‌ی Beta Testerها از نسخه‌ی به روزرسانی اولیه، مطلع شوید و سپس تصمیم بگیرید که از Patch برنامه استفاده کنید یا خیر.

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK