اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

ارتقای تکنولوژی یادگیری ماشینی Juniper با خرید AppFormix

ارتقای تکنولوژی یادگیری ماشینی Juniper با خرید AppFormix

نرم‌افزار AppFormix پس از انتقال به سیستم Contrail متعلق به Juniper، بر سیستم‌های Orchestration همچون Openstack و Kubernetes متمرکز خواهد شد.

Juniper اخیرا بدون اشاره به شرایط مالی قرارداد، از قصد خود برای جذب استارآپ AppFormix خبر داده است که در راستای تقویت تکنولوژی‌های “یادگیری ماشینی” و “آنالیزهای مبتنی بر Cloud” صورت می‌گیرد.

Ankur Singla، معاون بخش تکنولوژی Juniper معتقد است که AppFormix می‌تواند دو تکنولوژی‌ “یادگیری ماشینی” و “آنالیز فرآیندهای در حال Stream” را برای Juniper به ارمغان آورد که برای مدیریت عملیات در Hybrid Cloudهای عظیم و مبتنی بر Kubernetes و OpenStack و همچنین محیط‌های Cloud از جمله Network Function Virtualizationیا به اختصار NFV و Telco کاربرد دارند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


وی AppFormix را از این لحاظ منحصر‌به‌فرد می‌داند که می‌تواند مزایای “یادگیری ماشینی” و “آنالیز فرآیندهای در حال Stream” را با قابلیت دسترسی به اطلاعات برنامه کاربردی در سیستم‌های Orchestration از جمله Openstack و Kubernetes تلفیق نموده و به این وسیله یک داشبورد و چندین API را در اختیار اپراتورهای Cloud و توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی قرار ‌دهد تا درک بهتری نسبت به بارهای کاری و Stack مربوط به زیرساخت کسب نموده و به این ترتیب مدیریت برنامه‌های کاربردی و عملیات را بهبود بخشند.

طبق اظهارات Singla، راهکار AppFormix با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشینی که جهت یادگیری مستمر و تعیین خودکار Threshold به کارمی‌روند، می‌تواند دیدگاهی موثر در خصوص برنامه‌ریزی‌های مربوط به ظرفیت، مجازی‌سازی، اعلام هشدارها و در خصوص عملکرد و تخصیص بهینه‌ی بار کاری خود در اختیار اپراتورها قرار دهد. همچنین در این راهکار پیاده‌سازی و اجرای یک‌روزه‌ی عملیات نیز به سادگی امکانپذیر می‌باشد.

Juniper اعلام کرده است که در آینده تکنولوژی AppFormix را با خط تولید Contrail SDN خود ترکیب خواهد کرد تا در راستای بهبود مواردی همچون Orchestration، امنیت، بررسی حساب و برنامه‌ریزی گام بردارد. با این حال بر اساس سیاست در نظرگرفته‌شده‌ی این شرکت،  AppFormix به عنوان یک برند از Juniper باقی مانده و بازاریابی این پلتفرم تحت همین نام ادامه خواهد داشت.

Sumeet Singh مدیرعامل AppFormix نیز بر ارائه‌ی مدرن‌ترین قابلیت‌های مدیریتی از طریق زیرساخت‌های مبتنی بر نرم‌افزار و لایه‌های نرم‌افزاری برنامه‌های کاربردی از سوی این شرکت تاکید نموده و این نوید را داده است که با ارائه‌ی قابلیت‌های مانیتورینگ پیشینه و Real-Time، قابلیت دید به عملکرد و ویژگی‌های بهینه‌سازی Dynamic در جهت بهبود Cloud Orchestration، امنیت، بررسی حساب و برنامه‌ریزی برای کاربران عمل خواهد نمود.

جذب AppFormix دومین خرید Juniper در دو ماه گذشته محسوب می‌شود. Juniper چندین ماه پیش اعلام کرده بود که تصمیم به خرید شرکت تولیدکننده‌ی Fabless Photonics با نام Aurrion دارد، اما سخنی از شرایط مالی این قرارداد به میان نیاورده بود.

Juniper انتظار دارد تا با بهره‌مندی از تکنولوژی پیشروی Aurrion بتواند بهبودی اساسی و دائم در هزینه، قدرت، تراکم پهنای باند و انعطاف‌پذیری در سیستم‌های شبکه ایجاد نماید.

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK