اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

کنترل کل شبکه با ابزار امنیتی IoT شرکت Nokia

پلتفرم NetGuard برای کار با تجهیزات شبکه ای هر فروشنده­ ای طراحی ‌شده است .

شرکت Nokia ، با پلتفرمی که می­ تواند تجهیزات شبکه با برند های مختلف را به امنیت هرچه بیشتر مجهز کند ، اصل خود یعنی «united we stand» در اینترنت اشیاء را رعایت کرده است .

مرکز مدیریت امنیت NetGuard شرکت Nokia برای نظارت و کنترل تمام مؤلفه ­های امنیتی در یک شبکه طراحی ‌شده است . این امر به اپراتور ها و سایر ارائه­ کنندگان خدمات IoT کمک می­کند تا رویکرد جامع ­تری در پیشگیری و پاسخگویی به حملات هکر ها پیش گیرند .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


شرکت Nokia این ابزار را به کاربران برند های مختلف در بازار شبکه می­فروشد . این شرکت که یکبار در زمینه ی گوشی سرمایه­گذاری سنگین کرده است ، هم ‌اکنون سازنده سر سخت زیر ساخت ‌های تلفن همراه است و در حال به دست گرفتن اداره شرکت Alcatel-Lucent ، فروشنده تجهیزات شبکه می باشد . NetGuard یک محصول امنیتی و بیشتر نرم­افزاری می باشد که از پیشنهاد اساسی زیر ساختی Nokia مجزا است . از این محصول در ماه جاری در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا پرده ‌برداری خواهد شد و انتظار می ­رود که تا اواخر امسال به بهره ‌برداری برسد .

یکی از بزرگ ‌ترین موانع استقرار IoT ، نگرانی در مورد امنیت است . چشم ­اندازِ داشتن هزاران دستگاه متصل به اینترنت در کارخانه ­ها ، بیمارستان ­ها یا حتی بزرگراه­ ها ، مدیران IT را نسبت به فعالیت هکر ها نگران ساخته است ، فعالیتی که در سراسر شبکه گسترش خواهد یافت .

شرکت Nokia می ‌گوید : سیستمی که به ‌کل شبکه نظارت دارد در واقع امنیت بیشتری ارائه می ­کند تا محصولات خاص که به محافظت از مؤلفه­ های منحصر به ‌فرد همچون دسترسی رادیویی ، انتقال و هسته شبکه می ­پردازند . پلتفرم NetGuard می ­تواند با استفاده از پایگاه داده ی بد افزار شرکت F-Secure می ­تواند فعالیت­ ها را تحلیل کند و بر تمامی دستگاه ­های IoT نظارت کند ، میان وقایع در بخش ‌های مختلف شبکه ارتباط برقرار کند و به ‌منظور به حداقل رساندن احتمال حملات موفقیت ‌آمیز، پارامترهای امنیتی را تنظیم کند .

یک موتور تصمیم­ گیری در این سیستم است که می­تواند به ‌طور خودکار تنظیمات امنیتی را پیکربندی کند و در مورد چگونگی پاسخ به تهدیدات تصمیم ‌گیری کند . در این بین مدیران شبکه می ­توانند تمامی اطلاعات امنیت شبکه را در داشبورد یکپارچه ی NetGuard نظارت کنند و به‌ طور دستی تغییرات را اعمال کنند .

NetGuard محصول جدیدی است که بر اساس مفهوم سیستم محافظ موبایل Nokia و برای تأمین امنیت تلفن­ های همراه تدارک دیده ‌شده است . این محصول برای سازمان­ های بزرگی در نظر گرفته‌ شده است که از اپلیکیشن IoT استفاده می­کنند و به جمع ‌آوری داده­ ها از نود های شبکه ی IoT می ­پردازند یا به برقراری اتصال برای یک شبکه IoT می ­پردازند . ممکن است در برخی مواقع سازمان ­ها درگیر این قضیه باشند امّا اغلب مواقع اپراتور ها یا ارائه ‌دهندگان خدمات تخصصی شامل این مسائل حس شوند .

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK