اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

همکاری Sky و Cisco با هدف ارتقای امنیت سرویس‌های ویدئویی

افزایش نگرانی‌ها در خصوص امنیت سرویس‌های ویدیویی تحت Cloud و سرویس‌های OTT-to-any-screen، شرکت‌ها را برآن داشته است تا با در پیش گرفتن تمهیداتی از جمله ایجاد پوشش امنیتی برروی اینترنت، ویدیو و موبایل از سرویس‌های دیجیتال خود در برابر هکرها و سایر فعالیت‌های غیر‌قانونی محافظت نمایند.

اخیرا شرکت‌های Sky و سیسکو از امضای یک توافقنامه‌ همکاری چندساله در زمینه امنیت دیجیتال خبر داده‌اند که بر اساس آن پشتیبانی سرویس‌های ویدیویی Sky از هر نوع صفحه‌ نمایشی امکانپذیر خواهد بود.

در بخشی از این توافقنامه، شرکت Sky متعهد می‌شود تا از مجموعه برنامه‌های امنیتی مربوط به پخش ویدیو شرکت سیسکو از جمله VideoGuard Everywhere برای راهکارهای Conditional Access و Digital Right Management یا به اختصار DRM به منظور ایمن‌سازی انتقال تصاویر ویدیویی به میلیون‌ها دستگاه مختلف از جمله کامپیوترهای PC و MAC، Set-Top Boxes، تبلت‌ها و سایر تجهیزات موبایل را استفاده نماید. همچنین طبق این توافقنامه راهکارهای امنیتی فوق از سایر تجهیزات Sky در اروپا مانند Sky Deutschland و Sky Italia نیز پشتیبانی خواهد نمود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


Alun webber مدیر ارشد محصولات Sky اظهار امیدواری کرده است که توافق این شرکت با سیسکو، موجب خواهد شد تا از سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته در زمینه محتوای ویدیویی و دستاوردهای نوآورانه، در بالاترین سطوح امنیتی و در هر مکان و هر صفحه ‌نمایشی محافظت گردد. به اعتقاد وی همکاری این دو شرکت می‌تواند یک تجربه مطمئن از تلفیق Set-Top Box و تجهیزات موبایل فراهم نماید که امکان دسترسی ایمن به محتوا در هر موقعیت مکانی (داخل یا خارج از محل زندگی) را در اختیار مشتریان قرار ‌خواهد داد.

Conrad Clemson، معاون ارشد و مدیر کل سیسکو در واحد برنامه‌های کاربردی و پلتفرم‌های سرویس‌دهنده نیز چنین بیان کرده است: موضوع امنیت در پایه و اساس سیسکو وجود دارد و از اهمیتی حیاتی برخوردار است. این شرکت در چند دهه گذشته به ارائه راهکارهای امنیتی در صنعت تلویزیون پرداخته است. بنابراین ما به همکاری با مشتریان خلاقی مانند Sky برای مقابله با سرقت‌های جدید دیجیتالی ادامه می‌دهیم. انتظار می‌رود که در سالهای پیش رو، تکنولوژی پیشرفته‌ی شناسایی و هوش امنیتی سیسکو با همکاری متخصصین Sky سطح بی‌نظیری از محافظت را عرضه نماید.

لازم به ذکر است که در‌حال‌حاضر سیسکو با تکیه بر امکاناتی همچون سیلیکون، سرویس‌ها، سسیستم‌ها و نرم‌افزارهایِ پیشرو به ایجاد نسل نوینی از پلتفرم‌های خودکار، ساده‌‌سازی و مجازی‌‌سازی‌شده‌ می‌پردازد که در آینده سرویس‌دهندگان و شرکت‌های وب و رسانه‌ در سراسر جهان را قادر خواهد ساخت تا از هزینه‌ها کاسته، سرعت عرضه به بازار را افزایش داده، امنیت شبکه‌ها را تامین نموده و همچنین رشدی سودآور را نیز شاهد باشند.

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK