دریافت ویدیو
در حال بارگذاری...

هر 14 ثانیه، یک حمله سایبری! راهکار FBI، Europol ‫و HPE چیست؟

در سال 2019 تقریبا هر 14 ثانیه، ‫یک شرکت با باج‌افزار تهدید می‌شود. ‫اندازه و پیچیدگی حملات بسیار افزایش یافته‌اند. با این شرایط ‫چرا به جای واکنش نشان دادن، پیشگیری نکنیم؟ به دلیل اهمیت این موضوع سازمانهای FBI، Europol ‫و Hewlett Packard Enterprise ‫در مبارزه با جرایم سایبری با یکدیگر متحد شده‌اند. ‫در امنیت سایبری، دو نوع شرکت وجود دارد:
‫1- شرکت‌های که مورد حمله قرار گرفته‌اند و از این امر بی خبرند
‫2- شرکت‌هایی مورد حمله قرار گرفته‌اند و بدان آگاهند

منشا تهدید کجاست؟

تهدیدات اصلی، باج‌افزارها ‫و حملات DDOS هستند و ‫اخیرا Cryptojacking بیشتری را مشاهده می‌شود. ‫همچنین Darknet نیز تبدیل به معضل بزرگی شده است. ‫وقتی شرکتی مورد حمله قرار گیرد، همان روزی که آن نقض امنیتی را اعلام کند ‫پنج تا هشت درصد از ارزش سهام‌ آن شرکت کاهش پیدا می‌کند. این حمله ممکن است توسط یک هکر خیلی پیچیده مانند ‫هکرهای حکومتی انجام شود که می‌دانند چطور ‫رمز عبور را رمزگشایی کرده و وارد شوند و یا ممکن است فرد ساده‌ای باشد ‫که یک فلش مموری را در پارکینگ جا می‌گذارد.

اگر بتوان نوع رفتار افراد درون شرکت را شناسایی کرد، ‫می‌توانید سریع‌تر به این مسائل پی برد. ‫هدف اصلی همکاری با تولید‌کنندگان است. تا از این طریق منشا تهدید را شناسایی نمایند. سازمانهایی مانند FBI و Europol ‫آماده به کار هستند. این سازمانها می‌بینند که مجرمان چه کارهایی انجام می‌دهند ‫و می‌بینند که این مجرمان سایبری از چه ‫تکنیک‌های جدیدی استفاده می‌کنند. در این ویدیو با راهکارهای مورد استفاده این سازمانها آشنا خواهید شد.

 

 

ویدیوهای مرتبط