دریافت ویدیو
در حال بارگذاری...

مروری بر معماری Intelligent DNS Scale Reference بوسیله F5

برای سهولت در امر شناسایی تمامی رایانه‌ها، خدمات و منابع متصل به اینترنت از طریق نامی مشخص،  Domain Name System یا به اختصار DNS ایجاد شده است. با استفاده از این تکنولوژی افراد بجای به خاطر سپردن آدرس IP از کلماتی مشخص استفاده می‌نمایند. در غیر این صورت برای انجام هر کاری در اینترنت لازم بود که صدها ترکیب عددی به خاطر سپرده شود. DNS مانند دفترچه تلفن اینترنت عمل می‌کند. یک سرور DNS نام‌های دامینی را که در یک مرورگر اینترنت تایپ می‌شود به آدرس IP ترجمه می‌کند و در نتیجه به دستگاه کاربران این توانایی را می‌دهد که سرویس یا سایتی که کاربر به دنبالش است را در اینترنت پیدا کند.

در واقع DNS، استفاده از اینترنت را ممکن می‌سازد و یکی از اجزای مهم شبکه محسوب می‌گردد. معماری مرجع DNS Scale هوشمند End-to-End متعلق به F5، سازمان‌ها را قادر به ایجاد یک ساختار DNS پایدار می‌نماید. این امر استفاده از منابع را به حداکثر رسانده و مدیریت سرویس را ارتقا می‌دهد. در‌همین‌حال چابکی لازم برای پشتیبانی از معماری‌ها، دستگاه‌ها و برنامه‌های کاربردی کنونی و آینده را حفظ می‌نماید.

راهکارهای ارائه‌ی End-to-End DNS که توسط F5 ارائه شده، علاوه بر به حداکثر رساندن بهره‌برداری از منابع سازمانی، چابکی و هوشمندی لازم برای توسعه و پشتیبانی از تجهیزات، برنامه‌های کاربردی و معماری شبکه فعلی و آینده را نیز دارا می‌باشد. در این ویدئو به ابعاد این تکنولوژی نوین می پردازیم.

ویدیوهای مرتبط