دریافت ویدیو
در حال بارگذاری...

Load Balancing به عنوان یکی از سرویس های VMware NSX ESG

درویدیوی “VMware NSX Edge Services Gateway بعنوان یکی از ضروریات شبکه” دیدید Load Balancing یکی‌از خدماتیست که ESG ارائه میدهد. در این ویدیوی آموزشی، هیت پروت، مهندس سیستم VMware در بخش شبکه و امنیت کسب و کار به بررسی مبحث Load Balancing پرداخته است.

VMware NSX چیست؟

VMware NSX، با ارائه مدل عملیاتی جدید برای شبکه‌بندی، چالش‌های مربوط به دیتاسنترها را حل می‌نماید. این مدل، از موانع شبکه‌های فیزیکیِ فعلی عبور نموده است. همچنین  اپراتورهای دیتا‌سنتر را قادر میسازد تا به قابلیت چابکی و مقرون بصرفه بودن بیشتری برسند. VMware NSX Edge Services Gateway, یا به اختصار VMware NSX ESG مجموعه‌ای غنی از سرویسها را ارائه میدهد. درواقع ESG یک Service Tier است که وجود آن درهر شبکه‌ای ضروریست.

VMware NSX، مجموعه ای کامل از سرویس‌ها و فاکتورهای منطقی و ساده‌شده‌ی شبکه‌بندی را ارائه می‌نماید. از جمله روترها، فایروال‌ها، LoadBalancerها، VPN، QoS، مانیتورینگ، امنیت و سوئیچ‌های منطقی. این سرویسها درشبکه‌های مجازی و ازطریق هریک ازپلتفرمهای مدیریت Cloud که از NSX APIها استفاده می‌کنند، آماده‌سازی میشوند. سپس در هر نوع توپولوژی بصورت مجزا و Multi-Tenancy ارائه می‌گردند. همچنین شبکه‌های مجازی را می‌توان بدون قطعی در هر یک از شبکه‌های موجود و Hypervisorها به کار گرفت.

هدف Load Balancing

منظور از تعدیل‌بار یک توپولوژی بسیار استاندارد است. یک Client وجود دارد که جایی در شبکه‌ی سازمانی ‫یا اینترنت حضور دارد. این Client درخواستی را ایجاد می‌کند. Tier تعدیل بار ‫جلوی ترافیک را می‌گیرد. سپس Load Balancing انجام میشود. VMware NSX Edge Services Gateway مجموعه ویژگی‌های ‫بسیار استاندارد ارائه می دهد. در این ویدیو فرم فاکتور، مدل Licensing ‫و ویژگی‌هایی که می‌توان در این مدل فراهم نمود را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویدیوهای مرتبط