دریافت ویدیو
در حال بارگذاری...

ویدیوی آشنایی با استاندارد طرحی Disaster Recovery در VMware

تکنولوژی VMware Validated Design چیست؟

بمنظور ارائه ایمن ترین و کاملترین  ابزار برنامه‌ریزی عملیاتی برای ایجاد و راه‌اندازی یک سرویس Private Cloud، کمپانی VMware تکنولوژی Validated Design را ارائه شد. VMware Validated Design یا به اختصار VVD،  طراحی‌های جامعی در سطح دیتاسنتر ارائه میدهد. این تکنولوژی در فرآیند محاسبه، ذخیره‌سازی، شبکه و مدیریت گسترش یافته و استانداردی را برای پیاده‌سازی و پیکربندی  Stack در SDDC  یا همان Software-Defined Data Center در موارد کاربردی مختلف تعریف می‌کند.

در ابتدا VMware Validated Design  برای SDDC به منظور ایجاد و راه‌اندازی یک SDDC‌ به صورت کامل در دسترس قرار گرفت اما VMware Validated Design  برای Micro-Segmentation وIT Automating IT پس از آن ارائه شدند.

VMware Validated Design

سازمانهای فناوری اطلاعات برای سالم و درحال اجرا نگه داشتن برنامه ها و خدماتشان، تحت فشار زیادی هستند. بدین ترتیب پیوستگی و داشتن راه حل برای Disaster Recovery از اجزای بسیار مهم یک دیتاسنتر مدرن است. طرح دو Region تکنولوژی VMware Validated Design برای دیتاسنترهای مبتنی بر نرم افزار SDDC را در مکانهای بیشتری مستقر کرده که در هنگام حوادث فاجعه بار، آپ تایم بودن و دسترسی را تضمین می کند. VMware Validated Design بر روی دو مفهوم Availability Zone و Regions طراحی شده اند. Availability zones در برابر بلایای مانند سیل، گردباد و آتش سوزی محافظت می کنند. Availability zones مجموعه ای از زیرساختها با فواصل کم و زیر 30 مایل هستند که به یکدیگر توسط پهنای باند سریع متصل شده اند. Availablity zone مواردی
همچون: دو دیتاسنتر مجزا با فاصله کمتر از یک ایستگاه مترو یا دو بخش جدا شده داخل یک دیتاسنتر.

Regionها با فاصله های بیشتری از یکدیگر قرار دارند و با پهنای باند کند به یکدیگر متصل هستند.  پوشش دیتاسنترهای مبتنی بر نرم افزار  در Regionها در مقابل بلایای طبیعی مانند سونامی، طوفان و زلزله محافظت میکند. Regionهای مختلف مواردی همچون دو دیتاسنتر مجزا در کالفرنیای شمالی و جنوبی و یا دو دیتاسنتر در شرق و غرب ایلات متحده هستند.
VMware Validated Design برای دیتاسنتر های مبتنی بر نرم افزار  از طرح دو Region پشتیبانی میکند.  که هر Region از یک Availability zone تشکیل می شود. در این طرح دو دیتاسنتر مجزا در دو Region پیاده سازی شده که یکی به عنوان دیتاسنتر اصلی و دیگری به عنوان دیتاسنتر بازیابی تعیین می شوند.

در این ویدیو که توسط کمپانی VMware تهیه شده است تمامی امکانات و قابلیت هایی که زیرساخت مجازی سازی در Disaster Recovery در اختیار ما قرار می دهد بررسی شده و Business Continuity در سازمان ها تشریح می شود.

ویدیوهای مرتبط

لیست پخش این ویدیو