اشتراک مقالات

توسعه و گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات در عرصه فعالیت‎های سازمانی سبب ابداع و ارائه راه حل‌ها و راهکارهای مختلف شده‎است. از آنجائیکه امکان‌سنجی و ارائه راهکارهای مطلوب نیازمند دید وسیع ، دانش جامع و نیازهای شرکت به صورت توامان می باشد رعایت نکات ظریف و حساس در این حوزه، که در برآیند ارائه سرویس تفاوت عمده ای ایجاد می کند از نقاط تمایز در راهکارهای ارائه شده توسط متخصصان APK است.

مدیران IT در نگهداری و مدیریت ساختار شبکه و دارایی ها با چالشهای زیادی نظیر : مدیریت رویدادها، کنترل تغییرات، کنترل بروز خطا در تجهیزات،  کنترل قطع شدن ارتباط و … روبرو هستند از این رو جهت رفع این نیازها در هر حوزه راهکارهای متفاوتی وجود دارد که هرکدام دارای نقاط قوت و ضعفی بوده لذا رسیدن به پایدارترین و مناسب ترین راهکار مهم ترین هدف شرکت در این زمینه می باشد.

Central Management

شبکه های گسترده بدون مدیریت جامع و متمرکز دچار آفاتی چون بهم ریختگی، اختلال در سرویس دهی و عدم اطمینان کاربران به کارکرد شبکه شده که نهایتا موجبات نارضایتی مدیران سازمان را فراهم می کند. بنابراین مقوله مدیریت متمرکز باعث افزایش سودمندی و کارآیی شبکه شده و به عنوان ابزاری سودمند در خدمت مدیران شبکه، آنان را یاری می نماید.

Unified Communication

وجود بستر ارتباطی مطمئن که از مولفه های مختلف ارتباطی نظیر متن، صوت، تصویر و … پشتیبانی نموده و در همه نقاط فیزیکی داخل و خارج سازمان در دسترس باشد از نیازهای شرکت هایی بوده که تعامل پویا بین همکاران را در پیشبرد اهداف خود در اولویت قرار داده اند. با این رویکرد راه اندازی ساختار Messaging و استفاده از آن جز ارکان اصلی کسب موفقیت می باشد .

NOC & SOC

گسترش روز افزون شبکه های کامپیوتری منجر به پیچیدگی بیش از پیش آن ها شده است. از این رو ضرورت مدیریت و نگهداری این شبکه ها به عنوان امری جدی  و مهم تلقی می شود. در همین راستا لزوم راه اندازی یک سامانه مانیتورینگ یکپارچه تحت عنوان (NOC (Network Operation Center مطرح گردیده است. ما با در نظر گرفتن متدولوژی های روز موفق به پیاده سازی این ساختار در سازمان های بزرگ و حساس گردیده ایم.

همچنین با توجه به اهمیت فوق العاده ای که سازمان ها به استفاده از بسترهای اینترنتی و تحت شبکه در اداره امور خود می دهند، جایگاه و اهمیت مقوله امنیت به وضوح مشخص می گردد. به این ترتیب راه حلهای امنیتی، باید به گونه ای استاندارد طراحی شوند تا بتوانند نیازهای کلیه سازمان ها را بدون نیاز به تغییرات اساسی در ساختار سیستم های آنها، پوشش دهند.

بدین منظور، شرکت امن پایه ریزان کارن با تکیه بر تجارب و توانمندی کارشناسان امنیت خود، آماده ارائه خدمات مشاوره در زمینه طراحی و استقرار مرکز عملیات امنیت شبکه یا Security Operation Center می باشد.

QoS

مهندسی ترافیک، پیاده سازی مکانیزم ورود و خروج بسته های اطلاعاتی و اولویت بندی بر اساس نرم افزارها، کاربران و اطلاعات از مباحثی است که در این مقوله مطرح می شود. شناسایی نیازهای کاربران و تعیین اولویت برای آن ها بر اساس نیازهای کاری سازمان می تواند منجر به افزایش بهره وری درون سازمانی شده و مدیران را در این عرصه یاری نماید. همچنین QoS نقش مهمی در گارانتی کردن بسته های اطلاعاتی حساس و مهم ایفاء می نماید.

Backup Solutions

نگهداری از اطلاعات و احیای آن ها در صورت بروز مشکل نیازمند بهره گیری از روش های مطمئن و بدون خطا می باشد، عدم استفاده از روش های تهیه Backup و یا تنظیمات غیر اصولی در روندهای backup گیری باعث تحمیل خسارات جبران ناپذیری می گردد، سازمان ها و مدیران ارشد به موضوع Backup به عنوان اصلی حیاتی و انکارناپذیر توجه شگرف داشته و شرکت APK جهت اجرای پروژه هایی در این حوزه دارای تجربه و دانشی موثر می باشد .

Configuration Management

فرآیند تهیه و مشاهده اطلاعات به روز از مولفه های زیرساختی شبکه و نحوه عملکرد آن ها از مهمترین ارکان راهکارهایConfiguration Management می باشد که به مدیران قابلیت افزایش کنترل بر روی اجزاء شبکه ، امکان تحلیل تغییرات به وجود آمده در سخت افزار، نرم افزار، روندها و ارزیابی کارآیی سرویس دهنده ها در شرایط مختلف را ارائه می نماید که در نتیجه باعث بهبود مدیریت شبکه می گردد.