اشتراک مقالات

مجازی سازی دسکتاپ

مجازی سازی دسکتاپ

VMware Horizon بهترین راهکار مجازی‌سازی دسکتاپ

Horizon 7 با استفاده از بهترین‌ امکانات Mobile و Cloud توانسته است تحول بزرگی را در VDI یا مجازی‌سازی دسکتاپ ایجاد نموده و مزایایی همچون سادگی، امنیت، سرعت و مقیاس‌پذیری را با حداقل هزینه برای کاربران به ارمغان آورد. علاوه بر آن سرعت عملکرد را تا 30 برابر افزایش و در عین حال هزینه‌ها را نسبت به راهکارهای سنتی تا 50% کاهش داده است.

VMware Horizon مجازی سازی دسکتاپ

این تکنولوژی به عنوان یک راهکار Hybrid Cloud واقعی با یک کنسول واحد مدیریتی (single pane of glass)، تمام برنامه‌های کاربردی و دسکتاپ‌های مجازی را به سرعت و سادگی یا از سرویس Cloud یا به صورت On- Premise ارائه و مدیریت می‌نماید.

شرکت مهندسی امن پایه ریزان کارن APK با مطالعه و بررسی نیاز سازمان ها این تکنولوژی را راهکاری بسیار مناسب برای کاهش هزینه های خرید سخت افزار PC برای کاربران و همچنین مدیریت هر چه سادتر سیستم عامل های آنها معرفی نموده و این تکنولوژی با کاهش بارکاری مدیران شبکه برای نصب برنامه های کاربردی و همچنین وصله های امنیتی و … راهکاری بسیار موثر برای مدیریت یکپارچه کاربران از سوی شرکت مهندسی APK به سازمان ها پیشنهاد می گردد. شرکت APK با تجربیات متعدد در پیاده سازی این تکنولوژی، در ادامه به تشریح بخشی از قابلیت های منحصر به فرد این تکنولوژی می پردازد.

ارائه دسکتاپ و برنامه کاربردی به عنوان سرویس

دسترسی به این سرویس‌های برنامه‌ کاربردی و دسکتاپ شامل برنامه‌های کاربردی RDS-Hosted، برنامه های کاربردی SaaS، برنامه‌های کاربردی مجازی‌سازی شده‌ی Citrix و همچنین برنامه‌های کاربردی Package شده با ThinApp از طریق یک فضای کاری یکپارچه برای کاربران نهایی فراهم شده و تمامی منابع مورد نیاز را با سرعت مورد انتظار و کارایی لازم در کسب‌و‌کار برای در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

Desktopها و برنامه‌های ارائه شده از طریق یک پلتفرم مجزا

Desktopها و برنامه‌های مجازی یا Hosted از طریق یک پلتفرم جداگانه برای مدیریت آسان ارائه می‌گردند و بسیار آسان و سریع در تمامی موقعیت‌ها و تجهیزات در اختیار کاربر قرار می‌گیرند.

فضای کاری یکپارچه دیجیتال

تکنولوژی Virtual Desktop Infrastructure و یا VDI از فرآیندهایی همچون تایید اعتبار به صورت Real-Time و مدیریت احراز هویت در تمام منابع مرتبط با آن از قبیل Active Directory و LDAP پشتیبانی نموده و برای کاربران نهایی دسترسی زمینه‌ای و سفارشی به منابع  را از یک فضای کاری واحد و یکپارچه امکانپذیر می‌نمایند.

دسکتاپ‌های Just-in-Time با استفاده از تکنولوژی Instant Clone

Horizon با بهره‌مندی از تکنولوژیInstant Clone  همراه با App Volumes‌ می‌تواند نیاز به مایحتاج مربوط به زیرساخت را تاحد زیادی کاهش داده و در عین حال امنیت را بهبود ‌بخشد.

دو تکنولوژی فوق این امکان را فراهم می‌نمایند تا سرویس‌های برنامه‌های کاربردی و دسکتاپ شخصی‌سازی‌ شده‌ی جدید در هر بار ورود (Log In شدن) برای کاربران نهایی ارائه‌ گردد.

مجازی سازی دسکتاپ VDI

ایجاد تحول در تجربه کاربران با Blast Performance

مدیریت جامع فضای کاری (Workspace)

می‌توان گفت تنها VMware این قابلیت را داراست که مدیریت برنامه‌های کاربردی و فضای کاری را به صورت End-to-End و با ویژگی‌های زیر ارائه نماید:

 • تفکیک برنامه‌های کاربردی از سیستم عامل با برنامه‌های کاربردی Containerشده
 • ارائه‌ی بلادرنگ برنامه‌های کاربردی به دسکتاپ‌های فیزیکی یا مجازی
 • مدیریت Policy و Policy‌های هوشمند برای ارائه یک سیستم‌ Real-Time و مبتنی‌بر Policy همراه با مدیریت زمینه‌ای هوشمند و مبتنی بر Role
 • مدیریت فضای کاربری برای ایجاد یک تجربه مشابه، شخصی‌سازی شده‌ و پویا از دسکتاپ در تمامی تجهیزات
 • مدیریت تصویر با قابلیت Disaster Recovery به صورت Built-In

مدیریت محیط کاربری و شخصی‌سازی برای کاربر

قابلیت شخصی‌سازی و تنظیم پویای ‌Policyها در تمام محیط‌های مجازی، فیزیکی و مبتنی بر Cloud توسط User Environment Manager ایجاد می‌شود.

ارائه برنامه‌های کاربردی و مدرن سازی مدیریت چرخه عمر با App Volumes

App Volumes با ایجاد دسترسی به دسکتاپ‌های مجازی و برنامه‌های کاربردی انتشار یافته از قبیل برنامه‌های کاربردی RDS-Hosted و Citrix XenApp، از کاربران نهایی پشتیبانی می‌نماید. بنابراین مدیریت برنامه‌های کاربردی از یک فرآیند کند و طاقت‌فرسا به یک مکانیسم چابک با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا تبدیل می‌شود که علاوه بر عرضه‌ و مدیریت سریع‌تر برنامه‌های کاربردی، موجب کاهش هزینه‌‌های IT تا %70می‌گردد.

ارائه و مدیریت برنامه‌های کاربردی به صورت Real-Time

 • ارائه‌ی برنامه‌های کاربردی در قالب Package به منظور اجتناب از مشکلات تطبیق‌پذیری
 • آماده‌سازی سریع برنامه‌های کاربردی در مقیاس مورد نیاز
 • اختصاص برنامه‌های کاربردی به کاربران، گروه‌ها یا تجهیزات حتی در هنگام ورود کاربران به دسکتاپ شخصی
 • آماده‌سازی، ارائه، به‌روز‌رسانی و کنار گذاشتن برنامه‌های کاربردی به صورت Real Time

زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ Horizon

 • تفکیک و جداسازی برنامه کاربردی
 • Policyهای هوشمند با دسترسی آسان
 • مدیریت Image
 • فرایند تجزیه و تحلیل و خودکارسازی

حالات مختلف پیاده‌سازی VMware Horizon به صورت On Premise، Off Premise و یا hybrid

 • بهره‌مندی از یک کنسول مدیریتی قدرتمند در Cloud با هدف مدیریت زیرساخت و کلیه سرویس‌های برنامه‌کاربردی و دسکتاپ Horizon به صورت On Premise یا بر روی Cloud
 • ارتقا و توسعه آسان در مقیاس مورد نیاز با ارائه فوق‌العاده سریع زیرساخت فوق همگرا و از پیش تعریف شده همراه با تکنولوژیInstant Clone

افزایش قدرت دیتاسنتر مبتنی بر نرم افزار شامل مجازی سازی شبکه، ذخیره‌سازی و سرور

VMware Horizon در ترکیب با سایر انواع مجازی سازی و پشتیبانی از آن‌ها، باعث بهینه سازی عملکرد و امنیت دیتاسنتر شده و در نتیجه به کاهش هزینه‌های IT، بهبود تجربه کاربران و چابکی بیشتر کسب و کار می گردد.

مثلا به همراه NSX می توان خیلی سریع و آسان policyهای امنیتی شبکه را برای کاربران نهایی (با هر ابزار و از هرمکان) ایجاد نماید، بدون اینکه نیازی به انجام تغییرات در زیرساخت فیزیکی وجود داشته باشد.

مجازی سازی NSX

شرکت APK با تکیه بر دانش مطالعاتی و حضور در پروژه های متعدد و همچنین استفاده از راهکارهای گوناگون مطابق با تجهیزات و نیاز سازمان ها در قالب کارگروه های تخصصی، خدمات طراحی، مشاوره و اجرای مجازی سازی را در بالاترین سطح از دانش عملیاتی برای سازمان های محترم ارائه می نماید و سازمان ها را در ارائه هر چه پویا تر خدمات خود یاری می رساند.

مقاله های مرتبط: