APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ویژگی های 1904 Windows Admin Center

مایکروسافت اخیراً اعلام نمود که Windows Admin Center نسخه 1904 به مرحله ارائه عمومی رسیده است. سرویسی که کارهای مدیریتی را انجام می‌دهد، توسط مایکروسافت تأیید شده‌ و آماده به کار میباشد. البته برخی از ابزارهای موجود در آن، همچنان به عنوان پیش نمایش علامت خوردهاند. همچنین Windows Admin Center اکنون به محصولی یکساله تبدیل شده که در ابتدا با نسخه 1804 ارائه شده بود.

Windows Admin Center پیشتر با نام Project Honolulu شناخته می‌شد و به عنوان قدم بعدی مایکروسافت ورای Server Manager و ابزار Management Console معرفی شده بود. این راهکار شامل ابزارهایی برای مدیریت Clientها، سرورها، کلاسترها و محیط های Hybrid متعلق به Windows 10 و همچنین تعدادی ابزار برای مدیریت Cloud Azure می‌باشد. Windows Admin Center جایگزینی برایMicrosoft Intune mobile management and System Center Administrative Tools نیست بلکه بیشتر ابزار Ad Hocی است که به مهندسان IT کمک می‌کند تا به جزئیات با دقت بیشتری نگاه کنند.

مایکروسافت برنامه‌ریزی کرده است که در تاریخ 22 ماه می حین همایش اینترنتی Windows Server Summit 2019 اطلاعات بیشتری را از Windows Admin Center منتشر نماید.

 به روز رسانی Windows Admin Center

در اعلام اخیر مایکروسافت پیشنهاد شده است که استفاده کنندگان از Windows Admin Center در مدت 30 روز به نسخه 1904 بروزرسانی کنند. این محصول از سیاست Modern Lifecycleمایکروسافت پیروی می‌کند که در آن، مصرفکنندگان باید محصول را بهروز نگه دارند. همچنین تحت شرایط این سیاست، مصرفکنندگان اخطار حداقل 30 روز را که اعلامکنندهی زمان بهروزرسانی است دریافت می‌کنند تا از کاهش شدید کارایی جلوگیری شود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

یکی از دلایل به‌روزرسانی Windows Admin Center آن است که برخی از APIهای Azure که با نسخه پیشین این محصول کار می‌کردند، در حال کنار گذاشته شدن هستند. مایکروسافت اعلام کرد: به‌روزرسانی به‌خصوص برای مشتریانی که از Azure Site Recovery، Azure Update Managementیا Azure Monitor استفاده می‌کنند، مهمتر است.

ابزار جدید Windows Admin Center

در معرفی مایکروسافت، تعداد زیادی از ویژگیهای اضافه شده به نسخه 1904 از Windows Admin Center شرح داده شده است. از بین ابزار اصلی، کاربران یکContainers Tool که در مرحله عرضه عمومی است بهره مند می‌شوند. یک تب کنترل مصرف که در قسمت تنظیمات سرور قرار دارد به متخصصان IT توانایی انتخاب یک مشخصه توانی برای میزبانان Hyper-V را می‌دهد. همچنین میتوان ماشین‌های مجازی ساخت که از اشتراک فایل (File Shareهای) Server Message Block برای Storage استفاده کنند. علاوه بر موارد فوق ابزارهای زیرساخت فوق‏همگرا نیز اضافه شده‌اند. مصرف کنندگان امکانات عیبیابی و رفع مشکلات برای Storage Spaces Direct و همچنین بهبودهایی را برای Cluster Aware Updating دریافت می‌کنند.

در سمت ابزارهای Azure ، در حال حاضر ابزار خدمات Hybrid متعلق بهAzure برای مدیریت محیطهای سرور Hybrid یا On-Premises وجود دارد. مایکروسافت بهبودهای درگاهی مثل مانیتورینگ Real-Time از Jobهای پشتیبانگیری را به Azure Backup Service اضافه کرده است. سرویس Azure Storage Migration اضافه شده است تا بار کاری سرورهای لینوکس و ویندوز را به ماشین مجازی Azure انتقال دهد. این امکان وجود دارد که از Azure File Sync Service به همراه Storage Migration Service استفاده شود تا بتوان بارهای کاری ویندوز سرورهای قدیمی را به ویندوز سرور 2019 انتقال داد. با این حال ویژگی Azure File Sync درحالحاضر در مرحله پیشنمایش می‌باشد. ویژگی دیگری که در پیشنمایش قرار دارد Azure Monitor است، اما مایکروسات اعتقاد دارد که اجازه استفاده از 5 گیگابایت در ماه به صورت رایگان، برای امتحان کردن آن کافی است.

برخی از ابزارهایی که در پیشنمایش قرار دارند، شامل یک Active Directory Tool، یک ابزار DNS و یک ابزار DHCP میباشد. ابزار Active Directory Tool جزییات دامنه را نشان می‌دهد. این ابزار به مهندسان IT اجازه می‌دهد که کاربران و گروهها را ساخته و مدیریت کرده و پسوردها را تعویض کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند کاربران و اشیاء کامپیوتری را جستجو کرده و پاک کنند. پیشنمایش ابزار Active Directory از مدیریتکنندهی Extensions در Windows Admin Center قابلدسترس است.

مایکروسافت همچنین درباره 3 Extension از شرکای خود که با Windows Admin Center نسخه 1904 کار می‌کنند، توضیح داد. شرکت Lenovo ابزار Xclarity Integrator خود را برای مشاهدهی وضعیت سلامت سرورهای Lenovo اضافه کرده است؛ یک Suite مدیریتی متعلق به شرکت QCT اضافه شده است که سرورهای QCT را پشتیبانی می‌کند و همچنین Extension ESMPRO شرکت NEC اضافه گشته است که سرورهای سری NEC Express5800 را پشتیبانی مینماید.

اشتراک ایمیل