APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی ویژگی‌های بروزرسانی جدید Windows 10

نسخه جدید از ویندوز 10 تحت عنوان Windows 10 Insider Preview Build 177446 برای Windows Insiderها منتشر شده است تا به بررسی و عیب‌یابی و بررسی شرایط آن بپردازند و سپس به بازار عرضه شود. تغییرات کلی، بهبودها و مشکلات رفع شده در آن به شرح زیر می‌‌باشد:

  • رفع مشکل گزارش اشتباه Narrator درخصوص برخی Combo Boxهای استاندارد به‌ عنوان «Editable Combo Box» به‌جای «Combo Box»
  • رفع مشکلی در Windows Mixed Reality که باعث می‌شد Motion Controllerها برای پیدایش در Headset، بعد از نصب اولیه نیاز به Re-Pair شدن داشته باشند. درصورت مشاهده‌ی دوباره این مشکل، کاربران می‌توانند به Feedback Hub گزارش دهند.
  • رفع مشکلی در زبان‌های ژاپنی و آلمانی که هنگام Reset نمودن PC (از طریق ورود به Settings، Update & Security، Recovery) درصد پیشرفت به‌جای انتهای نوشته، در وسط آن قرار می‌گرفت.
  • برطرف نمودن مشکلی در استفاده از زبان ایتالیایی به‌عنوان Display Language که در آن دکمه‌ی Yes برای تأیید حذف فایل‌ها گاهی هنگام تلاش برای حذف نمودن یک فایل OneDrive از طریق File Explorer ناپدید می‌شد.
  • کاربران گزارشات زیادی مبنی بر نام‌گذاری Tabهای کنارگذاری‌شده در Microsoft Edge ارسال نموده بودند. مایکروسافت درحال ارزیابی رویکرد صحیح به این ویژگی بوده و درحال‌حاضر آن را از Buildهای RS5 حذف نموده است.

مشکلات شناخته‌شده در ویندوز 10

  • کاربران ممکن است هنگام Log Out نمودن از پروفایل کاربری و یا خاموش نمودن PC خود، با یک (BugCheck (GSOD مواجه شوند.
  • هنگام جستجو با استفاده از کلید Tab و کلید‌های اشاره‌ای روی کیبورد (یا به عبارتی همان کلیدهای فلش بالا و پایین روی کیبورد)، Narrator گاهی اوقات در برنامه‌ی کاربری Settings، اجرا نمی‌شود. برای رفع این مشکل می‌توان موقتاً به حالت Narrator Scan، جابجا نمود. پس از خاموش‌نمودن دوباره‌ی حالت اسکن، Narrator این‌بار هنگام جستجو با کلید Tab و کلیدهای فلش روی کیبورد اجرا خواهد شد. به‌جای این امر می‌توان برای حل مشکل، Narrator را Restart نمود.

بروزرسانی‌های مهم در برنامه‌ی‌های کاربردی ویندوز 10

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

  • برنامه‌ی کاربردی Your Phone در نسخهRelease Preview  برای بررسی کارشناسان و به خصوص برای PCهایی که از به‌روزرسانی ماه آپریل 2018 ویندوز 10 استفاده می‌نمایند (Version 1803, Build 17134) منتشر خواهد شد.
  •  اگر در Skip Ahead هستید، اخیراً نسخه‌ی 10.1807.2286.0 برنامه‌ی کاربردی Screen Sketch منتشر شده است. همانطور که مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود، از نام جدیدی برای این برنامه‌ی کاربردی استفاده خواهد شد. همچنین ویژگی Delayed Snip نیز اضافه شده است که یکی از ویژگی‌هایی بود که کاربران زیادی خواستار آن بودند. برای استفاده از این ویژگی کافی‌ است بر روی علامت V شکل کنار کلید New در این برنامه‌ کاربردی کلیک کنید و خواهید دید که گزینه‌های جدیدی همچون Snip Now، Snip in 3 Seconds و Snip in 10 Seconds اضافه شده‌اند.  اگر این برنامه‌ی کاربردی را باز نگه داشته و یا به Taskbar خود Pin کرده باشید، می‌توانید بر روی آیکون آن در Taskbar کلیک کنید تا به این گزینه‌ها دسترسی پیدا کنید، چرا که مایکروسافت این ویژگی‌های تازه را به Jump List اضافه نموده است.
اشتراک ایمیل