APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تسهیل ارائه‌ی زیر‌ساخت‌های Cloud با راهکار‌های FlexPod توسط Cisco و NetApp

راهکار Private Cloud  مدیریت شده، با حذف سربار عملیاتی، به نوعی چابکی و سرعت را فراهم نموده و در عین‌حال این راهکار جدید، ریسک‌های پیاده‌سازی را کاهش داده و Time-To-Value را تسریع می‌نماید.

Cisco وNetApp  راهکار‌های FlexPod جدیدی را معرفی کردند که این راهکارها با ترکیب زیرساخت یکپارچه‌ی Cisco UCS با خدمات داده‌ی NetApp، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا با ارائه‌ی برنامه‌ی کاربردی خود و انتقال به یک Hybrid Cloud را با پلتفرمی قابل اعتماد برای نوآوری تسریع نمایند. از طرفی درحالی‌که مشتریان دیتاسنتر خود را برای Hybrid Cloud مدرنیزه می‌کنند، راهکار جدید Managed Private Cloud ، گزینه‌های مصرف تازه‌ای را برای دسترسی منعطف‌تر به زیرساخت و برنامه‌های کاربردی قدرتمند IT ارائه می‌نماید. علاوه‌براین، FlexPod Datacenter برای Epic EHR که یک برنامه‌ی کاربردی کلیدی برای مراقبت‌های پزشکی است، اولین مورد از مجموعه‌ای از راهکار‌های Vertical از پیش تست شده می‌باشد و برنامه‌های کاربردی مراقبت‌های پزشکی بیشتری که به زودی در دسترس قرار می‌گیرند نیز پشتیبانی خواهند شد. همچنین FlexPod پلتفرمی برای نوآوری و حفاظت از سرمایه‌گذاری است که با ادغام آخرین تکنولوژی‌ها از Cisco و NetApp، راهکار‌های معتبر جدیدی را برای تازه‌ترین نرم‌افزار‌های مجازی‌سازی، برنامه‌های کاربردی سازمانی و دیتابیس‌ها معرفی می‌نماید.

به گفته‌ی شرکت IDC، سیسکو و NetApp با FlexPod رشدی کم نظیر را در بازار به ثبت رسانده‌اند و در پنج فصل متوالی رشد سالیانه‌ی دورقمی را نشان داده‌اند.

ویژگی‌های Managed Private Cloud

راهکار Managed Private Cloud که روی FlexPod ساخته شده، مشتریان را قادر می‌سازد که مدل As-a-Service و  مشابه Cloudرا برای تقاضاهای IT خود به تحقق برسانند. زیرساخت FlexPod روی Premiseها قرار می‌گیرد اما به صورت Remote مدیریت می‌گردد و در نتیجه داده‌های حیاتی مشتریان را ایمن‌ نموده و قابلیت‌های Cloud را هم برای شرکا و هم مشتریان آنان، به پیش می‌برد. این راهکار توسط Channel Partnerها ارائه می‌گردد. شرکای ارائه‌ی اولیه شامل شرکت‌های Dimension Data، ePlus، Microland و ProAct می‌باشند و با تکامل برنامه، مجموعه‌ی شرکا نیز گسترش خواهد یافت.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

بررسی راهکار‌های FlexPod

راهکار‌های جدید FlexPod، پلتفرمی ثابت‌شده را برای پیاده‌سازی سریع برنامه‌های کاربردی کلیدی در صنایعی که مورد چالش هستند، فراهم می‌نمایند؛ زیرا داده‌ها طبیعتاً به شکل فزاینده‌ای گسترده، Dynamic و توزیع‌یافته می‌باشند. FlexPod Datacenter برای Epic EHR که امروز عرضه می‌گردد، زیرساخت IT را برای مشتریان مراقبت‌های پزشکی تسهیل کرده و به آنان کمک می‌کند که سریع‌تر حرکت کرده و بینش‌های تازه‌ای برای بهبود مراقب از بیماران ارائه نمایند. NetApp و Cisco در همکاری با یک‌دیگر، با فراهم آوردن بهترین راهکارها و اندازه‌گیری و ارزیابی راهبری، برای مشتریان پلتفرمی ایمن، قابل اعتماد و با دسترس‌پذیری بسیار بالا برای اکثر برنامه‌های کاربردی حیاتی کسب‌و‌کار فراهم می‌نمایند تا ریسک کاهش یابد و پیاده‌سازی‌ها تسریع گردد.

 نوآوری در پلتفرم FlexPod

FlexPod با انتشار طراحی‌های جدید اعتبار‌سنجی‌شده که به ضروری‌ترین نیازمندی‌های مشتریان می‌پردازند، همچنان پلتفرمی برای نوآوری و حفاظت از سرمایه‌گذاری است. به علاوه‌ی راهکار‌های جدید Private Cloud مدیریت‌شده و مربوط به مراقبت‌های پزشکی، طراحی‌های جدیدی در مجموعه برنامه‌ی FlexPod Datacenter منتشر شده‌اند. این پلتفرم اثبات‌شده‌ی FlexPod برای مدرنیزه کردن IT برای محیط‌های VMware vSphere و همچنین Microsoft Hyper-V، به‌روزرسانی شده است و آخرین تکنولوژی‌ها را از Cisco UCS، Cisco ACI و All Flash FAS Storage، با هم ادغام می‌نماید. راهکار SAP و SAP HANA که برای چندین مشتری سازمانیِ موفق و ارائه‌کنندگان خدماتی که Hana-as-a-Service را ارائه می‌کنند، راهکار اولیه‌ای می‌باشد که در ماه مه ۲۰۱۸ به‌روز شد. راهکار‌های جدیدی نیز برای مجازی‌سازی دسکتاپ Citrix XenDesktop/XenApp و VMware Horizon View و Microsoft SQL 2016  منتشر شده‌اند. علاوه‌براین، MetroCluster جدید مبتنی بر NetApp IP را می‌توان با Cisco ACI ترکیب کرد تا یک دیتاسنتر Fabric Spanning Active-Active واحد برای یک راهکار قدرتمند Business Continuity تشکیل شود.

مزایای استفاده از راهکار Managed Private Cloud

Austin Park، رهبر گروه Epic Infrastructure در LCMC Health اظهار داشت: «ما می‌خواستیم برای تقویت تعهدمان به نوآوری در مراقبت از بیماران، از تکنولوژی بهره ببریم. ما با اجرای Epic EMR روی FlexPod با زیرساخت AFF  از تمام انتظارات در مورد بهترین سناریو‌های مراقبت از بیمار فراتر رفتیم. پرستاران ما که با دسترسی سریع و ایمن به داده‌های بیمار، اطلاعات مناسبی را در اختیار دارند و می‌توانند نیاز‌های بیماران را به سرعت پاسخ دهند.»

Ranjeet Sudan معاون مدیر Converged Infrastructure در NetApp اظهار داشت: «تعجبی ندارد که FlexPod همچنان به عنوان راهکار زیرساخت همگرا با بیش‌ترین رشد در بازار پیشرو می باشد. رابطه‌ی طولانی‌مدت ما با Cisco بهترین تکنولوژی و تخصص موجود را با هم ترکیب نموده تا یکی از قدرتمند‌ترین و موفق‌ترین شراکت‌ها را در این صنعت رقم بزند. ما با همکاری یک‌دیگر به سازمان‌ها این توانایی را می‌دهیم که علیرغم پیچیدگی روزافزون برنامه‌های کاربردی و بار‌های کاری، به ارزش واقعی داده‌های خود دسترسی پیدا کنند.

Siva Sivakumar، مدیر ارشد Data Center Solutions در Cisco Systems اظهار داشت: «ما به نوآوری مستمر خود با NetApp افتخار می‌کنیم و درعین‌حال قابلیت‌های قدرتمند FlexPod را با پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی مختص به صنعت و مدل‌های مصرف جدید، گسترش می‌دهیم. ما با این ارائه‌های تازه به سازمان‌ها کمک می‌کنیم که پیاده‌سازی برنامه‌های کاربردی حیاتی برای کسب‌و‌کار خود را تسریع نموده و یک زیرساخت Cloud خصوصی ایمن، قدرتمند و منعطف را فراهم نمایند که دارای سرعت و سادگی Cloud‌های عمومی باشد.»

Rob Lopez، مدیر ارشد در Digital Infrastructure در حوزه‌ی Dimension Data اظهار داشت: «Dimension Data به عنوان پیشرو‌ی جهانی، هم در ادغام سیستم‌ها و هم خدمات مدیریت شده برای Hybrid IT، با خرسندی سرویس جدید FlexPod Managed Private Cloud را به مجموعه خدمات Hybrid خود اضافه می‌نماید. Clientهای سازمان در ۴۷ کشور مختلف خواستار راهکار‌های On-Premises Cloud هستند که سرعت کسب‌و‌کار را بهبود بخشیده، فرایند‌های کسب‌و‌کار را تسهیل نموده و Time-To-Market را کاهش دهد؛ آن‌ها همچنین خواستار اطمینان خاطری هستند که از شراکت با ارائه‌کنندگان تکنولوژی پیشرو مانند Cisco و NetApp حاصل می‌گردد. اطمینان حاصل کردن از ارائه‌ی یک راهکار استثنایی Managed Private Cloud به صورت End-to-End به Clientهایمان، به همراه امنیت و خدمات شبکه‌ی پیشرو در بازار، به ما امکان می‌دهد که به تسریع تحول دیجیتال آن‌ها کمک کنیم.»

Pradeep Kar، مدیر عامل Microland اظهار داشت: «راهکار تازه‌ی Managed Private Cloud که با خدمات مدیریت‌شده‌ی Microland بهبود یافته و پیکربندی شده، به ما این توانایی را می‌دهد که برای مشتریان‌مان در آسیا، استرالیا، خاورمیانه و آمریکای شمالی تحول دیجیتال را بیش از پیش تسریع نموده، سودآوری را افزایش داده، کارایی را بهبود بخشیده و اثربخشی فرآیند و سیستم را جلو ببریم».

Paul Bates، معاون مدیر برای Managed Services در Proact IT Group اظهار داشت: «ما به عنوان یکی از اولین و بزرگترین شرکای FlexPod Premium در اروپا، سال‌های زیادی در خدمات مدیریت‌شده‌ی خود در سطح سازمانی از تکنولوژی Cisco و NetApp استفاده کرده‌ایم. حال با خرسندی تمام راهکار جدید Managed Private Cloud را به مجموعه‌ی خدمات خود اضافه می‌نماییم؛ این امر قابلیت‌های قدرتمند‌تری برای مدیریت کارآمد و مؤثر Cloudهای خصوصی On-Premises برای مشتریان‌مان در تمام اروپا به ما می‌دهد.»

اشتراک ایمیل