APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تقویت تکنولوژی امنیت Cloud با خرید CloudLock توسط شرکت Cisco

شرکت Cisco در راستای تقویت سرویس‌های امنیتی خود به تازگی اقداماتی را انجام داده است.

شرکت Cisco به تازگی اعلام نموده است که مجموعه‌ی ارائه‌ دهنده‌ی سرویس امنیت سایبری CloudLock را خریداری نموده است. این شرکت امنیتی، نوعی API یا رابط کاربری برنامه نویسی ارائه می‌نماید تا سازمان‌ها بتوانند کنترل بیشتری بر روی محتوای به اشتراک گذاشته شده در برنامه های Cloud داشته باشند.

طبق اظهارات سیسکو، علاوه بر تقویت سرویس‌های فراگیرِ امنیت Cloud در این شرکت، تیم CloudLock نیز تحت نظارت معاون ارشد و مدیرکل این مجموعه به گروه امنیت و شبکه‌بندی سیسکو خواهند پیوست.

Rob Salvagno، معاون توسعه تجاری شرکت سیسکو با اعلام این توافق، اظهار نمود که CloudLock در تکنولوژی CASB یا Cloud Access Security Broker تخصص داشته و به سازمان‌ها کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر به سمت تکنولوژی Cloud گام بردارند. پلتفرم ساخته شده توسط این شرکت، به ایجاد امنیت Cloud پرداخته و پیگیری و مدیریت رفتار کاربران و داده‌های مهم را در برنامه‌های SaaS یا Software as a Service مانند Office365 محصول شرکت مایکروسافت، Google Drive و Salesforce میسر می‌سازد. بنابراین شرکت‌های IT قادر خواهند بود Policyهای امنیتی را در برنامه‌های مبتنی بر Cloud تقویت نمایند. یکی از قابلیت‌های CloudLock آن است که هنگام مبادرت یکی از کارکنان برای دسترسی به داده‌های حساس ذخیره‌شده در برنامه SaaS از یک دستگاهِ محافظت‌نشده‌، در یک حوزه جغرافیایی مشخص و در زمان خاصی از روز، می‌تواند از داده‌ها محافظت نموده و قواعد دسترسی را تقویت نماید و امنیت در هر زمان و هر مکان را برای محتوای Cloud فراهم ‌نماید. علاوه بر آن، قادر است کنترل‌های امنیتی را به لایه‌های IaaS و PaaS نیز گسترش ‌دهد.

Salvagno اظهار داشت: شرکت CloudLock در بازار پرازدحام برندهای امروزی، در زمینه امنیتِ دسترسی Cloud، دارای قابلیت بازاریابی قوی بوده و توانسته است بیش از 700 مشتری را از فهرست 500 شرکت برتر جهان مجله‌ی Fortune در کمتر از 5 سال اخیر جذب نماید. شرکت CloudLock، یک پلتفرم منحصربفردِ Cloudمحور و همچنین یک رویکرد مبتنی بر API را برای امنیت Cloud ارائه نموده که راهکارهای امنیتی قدرتمندی را با قابلیت پیاده‌سازی و مدیریت آسان فراهم می‌کند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Tsahy Shapsa و Gil Zimmerman به عنوان موسسان این مجموعه، پیش از این در بخش امنیت سازمان ها و وزارتخانه‌ها فعالیت گسترده‌ای داشته‌اند. Zimmerman نیز قبل از تاسیس CloudLock، کارآفرین مقیم در شرکت سرمایه‌گذاری Cedar Fund بوده است. قبل از آن نیز در شرکت‌های Sun و EMC جایگاه‌های شغلی مختلفی داشته است. البته Shapsa هم سابقا در شرکت Sun و Network Appliances فعالیت داشته است.

خرید CloudLock، پنجمین خرید بزرگ سیسکو در سال‌های اخیر بوده است که از آن جمله می‌توان به تکنولوژی مبتنی بر Cloud از شرکت Synata، تکنولوژی نیم‌رسانای شبکه از شرکت Leaba و SaaS از شرکت Jasper اشاره کرد.

Salvagno عنوان کرد: این خرید بخش کلیدی استراتژی این شرکت جهت ارائه نوآوری محسوب می‌شود که در کنار توسعه‌ی محصولات داخلی مهم، آنها را به سوی مجموعه‌ی امنیت کاملا یکپارچه‌ سوق خواهد داد؛ و علاوه بر آن فضای امنیتی  شرکت با خریدهای مهمی نظیر Lancope، OpenDNS و Sourcefire توسعه و گسترش می‌یابد.

اشتراک ایمیل