APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

صدرنشینی Dell EMC Unity XT در تست‌های کارایی و بهینگی

موفقیت یا شکست بسیاری از ذخیره سازها، معمولا با کارایی آن‌ها در بارهای‌کاری مختلف سنجیده می‌شود. یک ذخیره‌ساز یا Storage امروزی باید بتواند به طور مستمر و همزمان علاوه بر افزایش کارایی، کاهش حجم داده ذخیره سازی شده، ارائه سرویس های داده ای نظیر Deduplication بهینگی بیشتری را به سازمان عرضه کنند. سری محصولات Dell EMC Unity در حال حاضر این قابلیت‌ها را دارا می باشد و میزان داده ذخیره سازی شده را تا 80% نسبت به محصول اولیه در دسامبر 2016، کاهش می‌دهد. که در حال حاضر شرکت Dell با محصول Unity XT قصد دارد این بهینگی‌ها را پیش از پیش افزایش دهد.

برای ارزیابی بهبودهای Unity XT شرکت Dell از Principled Technologies یا به اختصار PT، درخواست کرد تا به طور مستقل میان Unity XT و رقیب اصلی خود که به دلیل محرمانگی اسم آن را فروشنده A می‌نامیم، با قابلیت Data Reductionیا همان تکنیک کاهش داده و بدون آن، مورد آزمایش قرار دهد. این آزمایشات تایید می‌کند که Unity XT همراه با معماری و بهبودهای سخت‌افزاری مدرن خود، رقیب خود را در 3 سناریو مختلف کاهش داده‌ها و کارایی، شکست می‌دهد.

صدرنشینی Dell EMC Unity XT در تست‌های کارایی و بهینگی

سناریو 1: میزان کارایی با Data Reduction

در این آزمایش کاهش داده (کمپرس‌سازی و Deduplication) برروی هر دو سیستم برای حداکثر رساندن بهینگی و فضا، فعال بود. این موضوع به خصوص هنگام کار با سرورهای مجازی، داده‌های فایل سیستمی، آرشیو و پشتیبانی گرفتن اطلاعات یا سیستم‌های ای‌میل که چندین نمونه از یک فابل را در بخش های مختلف بر روی خود دارند، از اهمیت زیادی برخوردار است. با اینکه سیستم کاهش داده Unity XT همیشه برای پشتیبانی از بارهای کاری حساس فعال است، مشاهده می‌کنیم که در برخی سطح‌های به خصوص، فروشنده A اقدام به غیر فعال کردن Deduplication می‌کند. با این قابلیت Unity XT در سرعت خواندن بلاک سایزهای 8K بیتی مقدار 24% و در32K بیتی مقدار 100% سریعتر از فروشنده A می‌باشد. در یک سناریو متداول، Unity XT همچنین با میزان 20% نسبت به فروشنده A در نسبت 70 درصد خواندن به 30 درصد نوشتن، جلوتر است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

صدرنشینی Dell EMC Unity XT در تست‌های کارایی و بهینگی

سناریو 2: میزان کارایی بدون Data Reduction

در این آزمایش با در نظر گرفتن بلاک سایزهای8K بیتی و 100% خواندن بدون Data Reduction روی هر دو سیستم عملکرد سیستم بررسی گردید، کارایی خام Unity XT برای بارهای کاری حساس 93% بهتر از فروشنده A می‌باشد. Unity XT همچنین در بلاک سایزهای 32K و 100% خواندن، 47% سریعتر از فروشنده A عمل کرد. با اینکه بیشتر مشتریان شرکت Dell قابلیت کاهش داده را فعال می‌سازند، دسته‌ای از اطلاعات مانند موسیقی/صدا، عکس، فایل‌های ویدئویی و دسته به خصوصی از Big Data که معمولا به صورت نرم‌افزاری کمپرس سازی می‌شوند، تحت تاثیر قابلیت‌های کاهش داده قرار نمی‌گیرند. بنابراین، این آزمایش یک تصویر کلی از کارایی خام هر یک از این سیستم‌ها در پردازش این اطلاعات را نشان می‌دهد.

سناریو 3: کاهش داده در زیر بار برابر

در این آزمایش هر دو سیستم تحت شرایط یکسان بلاک سایز 8K و 70K IOPS و %100 نوشتن، زیر بار قرار گرفتند. هدف از این آزمایش مجزا سازی بهینگی کاهش داده و برابر نگه داشتن بقیه متغیرها است. کاهش داده Unity XT 880F به میزان 7:1 یا 129% بهتر از میزان 3.05:1 فروشنده A است. در حین روند 3 ساعته این فرآیند، سیستم فروشنده A به نظر می‌رسد برای حفظ IOPS کاهش داده را متوقف می‌کند.

 

Storage میان رده بدون رقیب

قابلیت‌های قدرتمند Unity XT به آن اجازه می‌دهد به طور همزمان برنامه‌های کاربردی مجازی‌سازی شده را اجرا کرده، از کاهش داده مستمر پشتیبانی کند و سرویس‌های اطلاعات یک‌پارچه ارائه کند. مشتریان Unity Dell قدرت این سیستم را شامل موارد ذیل می‌دانند:

  • ساده‌سازی چرخه حیاط Storage از سفارش دادن تا پشتیبانی.
  • معماری یک‌پارچه (فایل و بلاک)
  • کنترلرهای Dual-Active
  • حفاظت از سرمایه‌گذاری

با نتیجه این آزمایشات، شما می‌توانید این کارایی بالا و مزایای کاهش داده را به لیست علت‌های برگزیدن خانواده Dell EMC Unity توسط مشتریان، بیافزاید. با سیستم Storage فروشنده A، مشتریان باید میان کارایی یا بهینگی تنها یکی را انتخاب کنند. با سیستم‌ها Unity XT مشتریان می‌توانند کارایی و بهینگی را با هم تجربه کنند.

اشتراک ایمیل