APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه‌ی خدمات مدیریت‌شده با SD-WAN

شرکت Juniper Networks، ارائه‌دهندگان خدمات Alaska را قادر ساخته تا سرویس‌های شبکه‌ی سازمانی را دگرگون نمایند.

Juniper Networks که یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ی خودکار‌سازی‌، مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه‌ها می‌باشد، اعلام نموده که بزرگترین شرکت ارتباطات از راه دورِ Alaska یعنی GCI، با هدف تسریع ایجاد خدمات نوآورانه و همچنین ورود به بازار‌های تازه‌، اقدام به پیاده‌سازی Contrail SD-WAN متعلق به Juniper نموده است و این اقدام را با استفاده از پلتفرم سرویس خود به نام CloudFlex SD-WAN که به صورت مجازی مدیریت می‌شود، به انجام رسانده است.

ارائه‌کنندگان خدمات یا Service Providerها به دنبال ایجاد تنوع در مدل‌های کسب‌و‌کار می‌باشند تا وابستگی صرف به اتصال را از بین ببرند و در دورانی که ترافیک شبکه، استفاده از برنامه‌های Cloud سازمانی و هزینه‌های عملیاتی به شدت رو به افزایش است، ارزش تازه‌ای به وجود بیاورند. امروزه ارائه‌کنندگان خدمات برای پیشرفت بیشتر، باید به مشتریان خود خدمات متنی و محتوایی (Contextual) ارائه دهند؛ هرچند رواج Customer-Premises Equipment یا به اختصار CPE به صورت اختصاصی و محدود قابلیت مقیاس‌پذیری، بازده و نوآوری را کاهش می‌دهد.

CloudFlex متعلق به GCI که توسط Contrail SD-WAN متعلق به جونیپر فعال شده و متشکل است از Contrail Service Orchestration، NFX250 Network Services Platform، SRX Series Services Gateway و vSRX Virtual Firewall می‌باشد و به این شرکت پیشرو در ارتباطات از راه دور این توانایی را می‌دهند که در آینده به سازمان‌ها خدمات جدیدی مانند SD-WAN مدیریت شده، امنیت مدیریت شده و دیگر کاربرد‌های شبکه‌ی مجازی بدون نیاز به نصب تجهیرات فیزیکی به صورت On-Site و اعزام نیروی انسانی برای آماده‌سازی سرویس ارائه دهد. این سطح تازه از خودکار‌سازی که مبتنی بر تنظیم متمرکز با خودکار‌سازی End-to-End می‌باشد، GCI را قادر می‌سازد تا گسترش یافته و مناطقی را در ایالات متحده پوشش دهد که در گذشته با شبکه‌ای متمرکز بر سخت‌افزار توانایی پوشش آن‌ها وجود نداشت. شرکت GCI با وجود Juniper انتظار دارد که زمان آماده‌سازی (Provisioning) برای مشتریانش بیش از پنجاه درصد کاهش یابد و با کاهش بیش از شصت درصد هزینه‌های تامین سرویس، انجام عملیات تسهیل گردد.

چنانچه Sally Bament، معاون و ارائه‌دهنده‌ی خدمات در بخش بازاریابی Juniper Networks اعلام داشته است، در دنیایی که مشتریان به منظور افزودن ارزشی حقیقی به کسب‌و‌کار یا زندگی شخصی، خواستار خدمات متنی و محتوایی هستند، ارائه‌کننده‌های خدمات برای رشد خود نمی‌توانند تنهای روی فروش اتصال حساب کنند و درصورتی که دامنه‌ی سرویس‌های خود را بالا نبرند در فرآیند تکامل جا خواهند ماند؛ اما این مسئله به سادگی فشردن یک کلید نیست و شبکه نباید مانعی برای رسیدن به این هدف باشد. شرکت Juniper در این راستا آغاز به همکاری با GCI نموده تا شبکه‌ی آن‌ها را بازآفرینی و خودکار‌سازی نماید چراکه این شبکه نقش مهمی در نسل بعدی ارتباطات از راه دور ایفا خواهد نمود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

John Barnhardt معاون بخش توسعه‌ی محصولات کسب‌و‌کار در GCI اظهار داشته است که این شرکت در حال آغاز دورانی تازه است که در آن تعریف تازه‌ای از ارائه‌کننده‌ی خدمات دیجیتال ارائه می‌گردد و در این راستا برای ارائه‌ی خدمات مدیریت‌شده و کارآمد‌تر، شرکت Juniper را به عنوان شریک خود برگزیده است. GCI با استفاده از CloudFlex سریع‌تر از گذشته خدمات تازه‌ای به مشتریان ارائه می‌نماید که راحتی استفاده از آن‌ها دو چندان شده است به صورتی که به جای استفاده از یک Server Rack کامل، تنها از یک تجهیز استفاده می‌شود.

اشتراک ایمیل