APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

HP عملیات NFV را برای سرویس دهندگان ارتباطاتی تسهیل می کند

 HPE Service Director با کاهش هزینه های عملیاتی و سرمایه ای (CAPEX و OPEX) به سرویس دهندگان ارتباطاتی (CSP) در مدیریت محیط های ترکیبی NFV (network functions virtualization) کمک می کند .

شرکتHP  اخیراً HPE Service Director که یک سرویس سمت مشتری است را به عنوان یک راهکار عملیاتی طراحی شده برای یاری رساندن به CSP در مدیریت سرویس دهی بر روی شبکه های ترکیبی ، معرفی کرده است . HPE Service Director  موجب فعال ­سازی اتوماسیون با ارائه ی یک رویکرد ساده در مدیریت سرویس ها در استقرار مجازی ­سازی عملکرد شبکه (NFV) به وسیله ی برقراری ارتباط میان محیط های مجازی جدید و فیزیکی موجود ، می شود . این محصول جدید در حیطه قابلیت ­های پیکر بندی و مدیریتی NFV گسترش می یابد .

NFV وعده ­های مهمی در مورد مزایای تجاری به CSP ها داده است ، که در آن سرعت در ارائه خدمات می تواند با ارسال سریع تر و با هزینه­ ی کمتر خدمات جدید ، موجب افزایش درآمد گردد .  با این حال، تنظیمات کنونی OSS یا Operations support systems و همزیستی زیرساخت های فیزیکی و مجازی می تواند معرف موانعی باشد که مانع سرعت در خدمات ­دهی و کُند شدن پروسه ورود محصولات به بازار است. این بازدارنده ­ها نیازمند یک رویکرد جدید در عملیات ­های سرویس دهی مستقیم به مشتری هستند .

Caroline Chappell به عنوان تحلیلگر ارشد NFV  و  Cloud می گوید : در صنعت یک نیاز واضح برای قابلیت هماهنگی سرویس end-to-end است که مدل ­محور است و تحقق و تضمین را به یکدیگر پیوند میزند و از طرفی NFV MANO وOSS را نیز پوشش می دهد . چنین قابلیتی می تواند یک عامل کلیدی در سرعت بخشیدن به ارائه خدمات در سراسر یک شبکه ترکیبی فیزیکی و مجازی باشد .

[aparat id=”b93A4″]

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

ایجاد تحول در عملیات ­ها در شبکه های ترکیبی

با ارائه ی عملیات یکپارچه ای از NFV موجود و تجهیزات سنتی OSS ،  می توان HPE Service Director  را به عنوان یک افزونه ی طبیعی از OpenNFV شرکت HP شناخت . ویژگی­های HPE Service Director عبارتند از:

  • اتوماسیون : تضمین و تحقق اتوماسیون برای علمیات ­های یکپارچه .
  • اطلاعات به اشتراک گذاشته شده : استفاده از داده ­های متداول برای اطمینان حاصل کردن از کیفیت ، دقت و مدیریت و ارائه یک دیدگاه جامع برای بهبود بهره وری .
  • توصیف­ گر های سرویس پویا : ارائه کننده ی مدل ­سازی انعطاف ­پذیر و بازِ خدمات ، روابط و رفتار ، به منظور سرعت و ظرافت عملیاتی .
  • باز بودن : قابلیت برقراری اتصال میان مؤلفه­ های شخص ثالث ، از جمله کنترلر های SDN و موتور های policy ، برای فعال سازی پویا و شخصی سازی شده ی حالات ارائه خدمات .

David Sliter به عنوان نائب رئیس و مدیر کلِ بخشِ راهکار های رسانه ­ای و ارتباطی در شرکت HP می گوید : HPE Service Director در واقع تحولی در رابطه میان تضمین و تحقق است که به منابع OSS این اجازه را می دهد که به عنوان یک سرویس ، مدیریت و مکانیزه شوند . هدف ما ارائه ی مدل های سرویس دهی پویا تر برای توانمند سازی سرویس دهنده ها (CSP) در برقراری ارتباط میان محیط های فیزیکی موجود و جدید و بهبود چشمگیر در چابکی خدمات رسانیشان می باشد .

HPE Service Director به OpenNFV portfolio شرکت HP ملحق می شود  که شامل پلتفرم های NFV آماده ی تولید ، راهکار های هماهنگ ، که یک اکوسیستم غنی از شرکا و راهکار های NFV است که در آزمایشگاه­ های HPE OpenNFV از پیش ادغام شده اند ،  و تغییر خدمات رسانی می باشد . HPE Service Director مدیریت سریع خدمات در سراسر زیرساخت ­های سنتی CSP و مجهز به NFV را فراهم می آورد .

Availability

HPE Service Director 1.0 در اوایل ۲۰۱۶ در سراسر جهان در دسترس خواهد بود . راهکار ­های از پیش تنظیم شده که به موارد استفاده خاص می پردازند ،  به عنوان ضمیمه در محصول پایه ارائه خواهند شد .

 

اشتراک ایمیل