APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

رونمایی شرکت HP از راهکار محاسباتی جدید برای کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط (SMB)

شرکت (Hewlett Packard Enterprise (HPE با ارائه محصولات جدید HPE Easy Connect خود به ارائه روش های Hybrid IT، از طریق مدل‌های اشتراکی پرداخته است. این شرکت یک پلتفرم جدید محاسباتی را برای کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط یا به اصطلاح SMB، موسسات آموزشی و همچنین دفاتر شعب ارائه نموده است که می‌توان از طریق Cloud، آنرا کنترل و به روز رسانی نمود. این راهکار اشتراک-محور (Subscription-Based)، یک سرور On-Premise را در اختیار کاربران قرار می دهد و امنیت، عملکرد و کنترل Cloud را همراه با انعطاف‌پذیری بالا میسر می‌سازد.

McLeod Glass، معاون رئیس و مدیر کل بخش سرورها و راهکارهای SMB اظهار داشت که کسب‌وکارهای کوچک باید بیشتر بر روی پیشترفت کسب و کار اصلی خود تمرکز نمایند و نیاز نیست که منابع محدودشان را برای گسترش و مدیریت نمودن IT صرف کنند. وی افزود: این راهکار جدید بخشی از ابتکار گسترده HPE به شمار می‌رود که به واسطه نیازهای منحصر به فرد کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط با هدف ارائه راهکارهای نوآورانه ایجاد شده است که در کنار قابلیت فروش آسان برای شرکای بخش فروش، کاربری آسان را نیز برای مشتریان به همراه دارد.

این راهکار ترکیبی مدیریت، اولین پیشنهاد در بین سایر نمونه کارهای Easy Connect شرکت HPE محسوب می‌شود و از جمله راهکارهایی است که گسترش و مدیریت IT را برای کسب‌و‌کارهای کوچک تسهیل می‌نماید. از ویژگی‌های این راهکار  ترکیبی مدیریت آن است که به یکپارچه‌سازی فرآیند محاسبات، ذخیره‌سازی و شبکه‌  با یکدیگر، به همراه با نرم افزار مجازی‌سازی و مدیریتی Cloud از شرکت Zynstra می‌پردازد. این راهکار دارای تنظیمات از پیش تعیین شده‌ای است که ظرف مدت چند دقیقه نصب می‌گردد و در نتیجه می‌تواند بارکاری یا Workload را در Cloud و یا سیستم‌های On-Premise به سرعت کنترل نماید. سازمان‌های کوچک قادر به انتخاب می‌باشند که کدام داده‌ها و برنامه‌ها در On-Site و کدام یک در Cloud قرار گیرند. گزینه‌هایی نیز وجود دارد که از قبل با سرویس های Cloud ادغام‌ شده‌اند؛ مانند Microsoft Office 365 و Microsoft Azure  که به صورت Remote نیز کنترل می‌شوند. با استفاده از نرم افزار مدیریت مجازی‌سازی و Cloud، نگهداری، به‌روزرسانی و اعمال Patchها به صورت خودکار انجام می گردد؛ بنابراین نیاز به هزینه اضافی بابت حضور کارمند IT حذف می‌گردد.

علاوه بر این، HPE ProLiant Easy Connect شامل سرویس‌های Break/Fix می‌باشد و برای کسب‌و‌کارهای کوچک، فرصت بهره‌گیری از مدل اشتراکی را به عنوان جایگزینی برای پرداخت هزینه License نرم‌افزار فراهم می‌نماید.

Nick East، مدیر‌عامل Zynstra عنوان کرد که سازمان‌ها در هر اندازه‌ای در حال تبدیل IT به ترکیبی از تکنولوژی خصوصی و Cloud می‌باشند. Zynstra نیز همراه با شرکت HPE، فعالیت‌های مهمی را در مورد SMB و IT انجام داده است. این راهکار به ارائه ارزش تجاری صحیح، بدون هیچ گونه پیچیدگی اضافه می پردازد و با Cloud ادغام و به صورت مرکزی کنترل می‌گردد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

امروزه سرور HPE ProLiant ML10 Gen9  با پردازشگر Intel Xeon E3-1200 v5 توسط HPE معرفی و به عنوان یک سرور مقرون به صرفه، جهت برآورده نمودن نیاز کسب‌وکارهای کوچک طراحی گردیده است.  شرکت HP گزینه های جدیدی را ارائه می‌کند که عملکرد، امنیت و هزینه مالکیت را برای مشتریان کوچک و متوسط ارتقا می‌بخشد. این گزینه‌های جدید به همراه نسخه‌های به روزرسانی‌ شده جهت پشتیبانی از پردازشگر جدید Intel Xeon E5-2600 v4، سرورهای HPE ProLiant را به گزینه ای مطلوب برای برآورده نمودن نیاز کسب‌وکارهای کوچک و متوسط مبدل می‌سازد.

اشتراک ایمیل