APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

استفاده از تجهیزات Juniper در توسعه زیرساخت های شبکه

راهکار Cloud در Juniper، شامل استفاده از تکنولوژی VC یا Virtual Chassis، سوئیچ‌ها و روترها، به صورت یکپارچه می‌باشد که برای ارتقای زیرساخت‌های عظیم شبکه اینترنت و پشتیبانی از بیش از 40 میلیون کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Juniper Networks به عنوان یکی از پیشگامان شبکه‌های ایمن، خودکار و مقیاس‌پذیر (Scalable) به تازگی اعلام نمود، CyberAgent که یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه سرویس‌های اینترنت به شمار می‌رود، روترهای Juniper Networks MX480 3D Universal Edge را همراه با سوئیچ‌های QFX5100 Director و EX3300 Ethernet  به منظور توسعه زیرساخت‌های خود به نسل بعدی شبکه با قابلیت Cloud، انتخاب نموده است.

هم زمان با تصمیم شرکت CyberAgent مبنی بر تغییر در زیرساخت شبکه‌ی خود به Cloud، راهکار Cloud متعلق به شرکت Juniper نیز به ارائه سطوح تازه‌ای از عملکرد و چابکی (Agility) پرداخته است که جهت ساده‌تر نمودن مدیریت حجم بسیار بالایی از سرویس‌ها و مجموعه‌ای از تجهیزات شبکه ضروری می‌باشد؛ در ضمن این راهکار بیش از 40 میلیون کاربر در تمامی پلتفرم‌ها و کسب‌و‌کارهای سازمانی را پشتیبانی می‌نماید.

با توجه به گسترش فعالیت در سه حوزه‌ی مهم رسانه، تبلیغات و صنعتِ بازی که شامل وبلاگ‌نویسی و پورتال شبکه‌‌های اجتماعی می‌باشد، شرکت Juniper به تکمیل محصولات خود شامل تکنولوژی VC، روترها و سوئیچ‌های جدیدی پرداخته که پیش از این در شرکت‌های ارائه خدمات اینترنتی، نظیر CyberAgent از تجهیزاتی مانند MX240 3D Universal Edge Routers و SRX5800 Services Gateways پیاده‌سازی شده‌اند. این شرکت شاهد افزایش قابل توجه در ترافیک تبادل شده در سرویس‌های خود بود که بخش زیادی از این ترافیک به دلیل رشد مداوم درخواست‌ها برای استفاده از سرویس‌های پرطرفدار آن بود. در نتیجه شرکت CyberAgent با توسعه مقیاس‌پذیرِ زیرساخت شبکه‌ی خود، علاوه بر افزایش تراکم و عملکرد، موجب کاهش بارکاری عملیاتی نیز می‌گردد. علاوه بر مورد فوق، اجرای یک سیستم مدیریت پیشرفته، یکی دیگر از اولویت‌های مهم می‌باشد که می‌تواند قطعی‌های احتمالی سرویس که ناشی از توسعه‌ی چندین شبکه می‌باشد را به حداقل برساند و در حرکت به سوی نسل بعدی شبکه‌ها تاثیر گذار باشد.

اشتراک ایمیل