APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

استفاده از کد روترِ باز، توسط Linksys

تفکر Linksys بر خلاف سایر رقبا این است که می‌توان منابع باز (Open Source) را با قوانین و مقررات تلفیق نمود.

در حالیکه قوانین جدید FCC برای مداخله تجهیزات وایرلس، قرار است روترهای WiFi قابل هک را مجاز سازد، همه‌ی سازندگان روتر از نگرش یکسانی نسبت به این موضوع برخوردار نیستند. به عنوان مثال TP-Link بی هیچ واهمه ای  و در چارچوب قوانین در حال مسدود نمودن میان‌افزارها یا Firmwareهای منابع باز می‌باشد. اما Linksys با رویکرد دیگری در حال کنار آمدن با این مورد می باشد. در واقع هیچ جای نگرانی برای شبکه کاربرپسند Linksys وجود نخواهد داشت. طبق اخبار بدست آمده، این شرکت وعده داده است که روترهای قابل اصلاح و انعطاف پذیرش شامل میان‌افزارهای Open Source بوده و در عین حال از قوانین FCC نیز تبعیت می‌کنند، بنابر این بدون ترس از دست دادن سیستم رادار می توان تنظیمات و تغییرات را روی آن اعمال نمود.

در حالیکه پشتیبانی Linksys از منابع باز بخشی از استراتژی بازاریابی می باشد، La Duca ، مدیر محصولات روتر Linksys، متوجه شد که چرا مشتریان درخواست استفاده از OpenWRT و نرم افزارهای مشابه را دارند. بنا بر این Linksys با در نظر گرفتن اهمیتِ طراحی سخت‌افزار، عنوان کرد که با طراحان تراشه در Marvell و Developerهای OpenWRT برای انجام این کار همکاری می نماید. روترهای WRT، داده‌های وایرلس RF را از میان‌افزارها کرده و در نتیجه، مانع عبور شما از مرزها و محدوده‌ها می‌گردد. به عبارت دیگر و در بیان تئوری، حتی اگر شما تمام موارد را تحت کنترل داشته باشید نمی‌توانید این محدوده‌ها را هک نمایید.

این موضوع برای مخالفان محدودیت‌های میان‌افزارهای Open Source چندان خوشایند نیست. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که چرا FCC برای تخلفات، مجازاتی در نظر نگرفته است. با این وجود، راهکار Linksys نشان می‌دهد که دست کم احتمالاتی برای سازش بین امنیت و انعطاف‌پذیری اولیه وجود دارد.

استفاده از منابع باز برخلاف قوانین نمی باشد.

اشتراک ایمیل