APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

یکپارچه سازی SAP و سرویس های Cloud مایکروسافت

این به‌روز‌رسانی شامل پشتیبانی از SAP HANA در Azure و یک افزونه جدید در Outlook برای Concur است.

دو شرکت SAP و Microsoft مشارکت و همکاری خود را جهت ارائه محصولات جدید به کاربران Azure و سرویس‌های رایانش ابری Office 365 با تمرکز بر یکپارچه سازی موثرتر محصولات دو شرکت گسترش داده اند.

در پی این همکاری متقابل، مشتریان Azure قادر خواهند بود از SAP HANA در Public Cloud مایکروسافت استفاده نمایند، که این امر دسترسی به سرویس پایگاه‌داده‌ی رابطه‌ایِ معمول را گسترش می‌دهد. همچنین SAP، در حال ادغام سرویس‌های خود (شامل Fieldglass، Concur و SuccessFactor) با Microsoft Office 365 می باشد؛ در نتیجه کاربران می‌توانند از ابزار ویرایش متن، تقویم، همکاری و ارتباطات مایکروسافت نیز بهره‌مند گردند.

تمامی این موارد با استراتژی پیوسته مایکروسافت برای مشارکت گسترده باطیف وسیعی از شرکت‌ها از جمله شرکت‌های رقیب در برخی زمینه‌ها انطباق می‌یابد. همکاری و مشارکت با SAP موجب جذابیت بیشتر Azure و Office 365 برای شرکت‌هایی می‌گردد که قبلا با اکوسیستم SAP مرتبط بودند و همچنین باعث می‌شود محصولات هر یک از شرکت‌ها نیز مورد قبول واقع شوند.

به ویژه اینکه ادغام Azure، امکان رقابت بهتر با Amazon Web Service را برای مایکروسافت فراهم آورده است. علاوه بر آن شرکت آمازون سرویسی را ارائه می‌کند که به Developerها امکان می‌دهد SAP HANA را در Public Cloud نیز اجرا نمایند. آنچه موجب تمایز Azure’s HANA از AWS می‌شود، میزان کلی حافظه‌ی ارائه شده توسط این سرویس می‌باشد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

به گفته شرکت مایکروسافت، پشتیبانی این شرکت از 3TB حافظه در یک نمونه HANA، بیشتر از مقدار 2TB خدمات ارائه شده توسط آمازون در یک Node می‌باشد. همچنین Azure این امکان را برای Developerها فراهم می‌کند تا پیکربندی HANA با 32TB حافظه را در 16 عدد Node و همچنین طیف وسیعی از پیکربندی‌های با منابع سبک تر را راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار دهند.

با یکپارچه‌سازی SAP ، انجام کارها برای کاربران Office 365 بدون نیاز به حرکت از بخشی از نرم‌افزار به بخشی دیگر تسهیل می‌گردد. به عنوان مثال یکپارچه‌سازی Concur و Office 365 این امکان را برای کارکنان فراهم می‌کند که فرآیند رزرو سفر را از تقویم خود شروع کنند. بنابر این روند یکپارچه‌سازی، یک جریان کاری نسبتا ساده‌ای به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که این یکپارچه‌سازی هنوز در دسترس نمی‌باشد اما مایکروسافت عنوان کرده است که در سه ماهه سوم امسال اقداماتی را در زمینه یکپارچه سازی SAP و محصولات خود، انجام خواهند داد.

اشتراک ایمیل