APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

افزایش قابلیت‌های محصولات مایکروسافت با هوش مصنوعی

مایکروسافت اخیرا ویژگی‌های جدیدِ هوش مصنوعی و قابلیت های آن را به چند محصول و سرویس برجسته‌ی خود مانند  Cortana، Bing و Office 365 اضافه نموده است.

بر اساس پیشرفت‌هایی که مایکروسافت اخیرا در زمینه‌ی یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی داشته است، قابلیت‌های جدید به منظور کمک به کاربران برای انجام وظایف سخت و پیچیده طراحی شده‌اند. KRISTINA Behr، طراح و مدیر برنامه‌ریزی گروه هوش مصنوعی و تحقیقاتی مایکروسافت اظهار داشت: هوش مصنوعی (AI) پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌ی یافتن اطلاعات داشته اما کاربردی ساختن این اطلاعات معضل اصلی پیش‌روی این مایکروسافت می‌باشد.

یکی از پیشرفت‌های هوش مصنوعی Machine Reading Comprehension می‌باشد که درکِ متن‌ها را برای سیستم‌های مبتنی بر AI بهبود خواهد بخشید. برای مثال با قابلیت‌های جدید تشخیص اینکه پسر عموی یک شخص عضوی از خویشاوندان آن فرد می‌باشد امکان‌پذیر می‌باشد.

بر اساس آنچه که مایکروسافت اعلام نموده است، کاربران موتور جستجوی Bing پاسخ‌های شخصی بیشتری دریافت خواهند کرد؛ مثلا بر اساس مقصد فرد به او پیشنهاد رستوان داده می‌شود و یا در مورد یک موضوع مطرح شده پاسخ‌های متنوع‌تر و از جوامع متفاوت داده خواهد شد و درصورتی که پرسش کاربر چندان مفهوم نباشد، راهنمای AI به او کمک می‌کند تا برای رسیدن به پاسخ خود سوال را به طریق صحیح مطرح نماید.

این موتور جستجوگر با استفاده از جستجوی بصری به افراد کمک می‌کند تا درمورد آیتم‌ها و اشیاء موجود در تصاویر به جستجو بپردازند. این عملکرد با استفاده از دو قابلیت Object Recognition و Machine Reading Comprehension  کار می‌کند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

هوش مصنوعی در Office

مایکروسافت پیشرفت‌هایی در یکپارچه‌سازی AI با ابزارهای Office 365 نیز داشته است. برای مثال برنامه‌ی Excel با استفاده از یادگیری ماشینی به آنالیز اطلاعات پرداخته و از طریق جداول و نمودارها، روند امور را پیش‌بینی می‌نماید. ابزارهای AI جدید همچنین قادر به استخراج دیدگاه‌ها از مجموعه‌های کوچک‌تری از اطلاعات نیز خواهند بود.

نکته‌ی قابل توجه در این خصوص آن است که استفاده از عملکرد AI توسط کاربران نیاز به دانش پیشرفته‌ای در Excel ندارد و کاربران با دانش عمومی خود قادر به تعیین مجموعه مناسب اطلاعات برای به دست آوردن دیدگاهی عمیق‌تر هستند.

Cortana

دستیار مجازی مایکروسافت با نام Cortana نیز همانند سایر محصولات ارتقا یافته و قادر خواهد بود تا از قابلیت Machine Reading Comprehension  برای خلاصه کردن نتایج جستجو استفاده نماید. Cortana همچنین می‌تواند ایمیل‌های کاربر را مرتب نموده و آن‌ها را اولویت‌بندی کند و حتی در طول مسیر آن‌ها را برای کاربر بخواند؛ این قابلیت از اکانت‌های مختلف ایمیل و حتی رقیب مایکروسافت یعنی Gmail نیز پشتیبانی می‌کند.

همچنین قابلیت Skills Chaining نیز به Cortana افزوده شده است که به عنوان مثال قادر خواهد بود تا پس از رزرو بلیط پیشنهادات دیگری نیز به کاربر ارائه دهد.

اشتراک ایمیل