APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

اوراکل، شرکت نرم‌افزاری NetSuite را خرید

شرکت NetSuite که ارائه دهنده نرم‌افزارهای مبتنی بر Cloud می‌باشد، با پیوستن به شرکت بزرگ اوراکل به سمت بازارهای جدیدتر حرکت نموده و هم‌اکنون قادر به ارائه خدمات به تعداد بیشتری از کشورها و ادغام محصولات خود با سرویس‌های اوراکلی می‌باشد.

شرکت NetSuite که دارای 18 سال قدمت می‌باشد، فعالیت‌های خود را تا کنون در کشورهای انگلیسی زبان و ژاپن متمرکز کرده بود اما در حال حاضر به عنوان بخشی از شرکت اوراکل قصد دارد تا از طریق گسترش ظرفیت دیتاسنتر خود عملیات‌های فروش، توسعه کانال‌های ارتباطی و سایر موارد جهت دستیابی به مشتری در بازارهای جدید را انجام دهد تا به ارائه محصولات خود در کشورهای بیشتری بپردازد.

اوراکل مدتی پیش، از خریداری شرکت NetSuite به قیمت 9.3 میلیارد دلار خبر داد و به تازگی این اقدام را عملی نموده و چندی از برنامه‌های خود در این حوزه را نیز اعلام نموده است.

این برنامه‌ها شامل امکان استفاده برنامه‌های مبتنی بر Cloud شرکت NetSuite برای سرویس‌های زیرساخت و پلتفرم‌های بزرگتر اوراکل می‌باشد، در حالی که پیشنهادات جدید NetSuite را نیز به عنوان محصولاتی مجزا حفظ می‌نماید.

Mark Hurd، مدیرعامل شرکت اوراکل اظهار داشت: ارائه محصولات شرکت NetSuite برای همیشه ادامه می‌یابد. وی در ادامه افزود: گرچه اوراکل اقدام به انتخاب کسب‌وکارهای نرم‌افزاریِ مبتنی بر Cloud نموده است، اما بر خلاف NetSuite که عمدتا مختص کسب‌وکارهای کوچک و متوسط است، سازمان‌های بزرگ را هدف قرار می‌دهد. Hurd در ادامه عنوان کرد: اوراکل پس از امضای این قرارداد قصد ندارد تغییری در قیمت‌ها به وجود آورد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

NetSuite به ارائه طیفی از ابزارهای بهره‌وری می‌پردازد که شامل ERP (برنامه‌ریزی منابع سازمانی) و CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) بوده و از یک منبع داده واحد برای تمامی فرآیندهای اصلی کسب‌وکار استفاده می‌نماید. بدین ترتیب سازمان‌ها می‌توانند طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی از منابع مختلف را با پلتفرم NetSuite ادغام نمایند. در نتیجه دسترسی به گزینه‌های پشنهادی اوراکل مانند Platform as a Service یا به اختصار PaaS و (IaaS (Infrastructure as a Service فراهم می‌گردد.

پس از خریداری شرکت NetSuite توسط اوراکل، این امکان وجود دارد که این شرکت برای اولین بار در بسیاری کشورها معرفی گردد. NetSuite خود را فقط به کشورهای انگلیسی زبان محدود کرده بود و بدیهی است که هیچگاه به تنهایی نمی‌توانست بدین شکل وارد بازارهای خارجی شود.

Zach Nelson، مدیرعامل سابق شرکت NetSuite بیان نمود: این شرکت در حالی پا به عرصه جهانی گذاشته است که منابع لازم برای انجام این کار را در اختیار نداشت. به گفته موسس این شرکت پیش از این نیز برنامه‌ریزی برای توسعه SAP در بازار آلمان وجود داشت که در حال حاضر با وجود اوراکل این امر امکانپذیر گشته است.

به علاوه، عملیات‌های Cloud در شرکت NetSuite به واسطه این قرارداد اهمیت بیشتری خواهد یافت. این شرکت به تنهایی پنج دیتاسنتر را در دو منطقه اداره می‌نماید، در حالی که تعداد دیتاسنترهای اوراکل به 19 عدد می‌رسد.

NetSuite علاوه بر هدف قرار دادن کشورها، صنایع جدید را نیز مدنظر قرار می‌دهد که شامل موارد بسیار خاصی همچون بخش تبلیغات، تولیدات خارجی و خرده‌فروشی پوشاک می‌گردد. این شرکت برای پاسخ به نیاز برخی حوزه‌های تخصصی نیز به همکاری با شرکای کوچکتر می‌پردازد.

اشتراک ایمیل