APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تسریع روند انتقال داده‌ها به Cloud با سرویس‌های جدید IBM Bluemix

Bluemix به عنوان پلتفرم Cloud شرکت IBM به ارائه سرویس های جدید در این زمینه پرداخته که موجب پذیرش سریع‌تر تکنولوژی Cloud و ایجاد مبنایی برای اتخاذ تصمیمات داده‌ محور گردیده است.

IBM به تازگی از طراحی چندین ویژگی و سرویس داده‌ Cloud در Bluemix خبر داد که سازمان‌ها را در تسریع روند انتقال داده‌ها به Cloud و ایجاد دیدگاه‌های شغلیِ ساده‌تر یاری می‌کند.

سرویس Cloud از دید سازمان‌ها، یک موتور قدرتمند برای جمع‌آوری و تفسیر حجم زیادی از داده‌ها می‌باشد. با این وجود، بسیاری از آنها در تلاش برای انتقال مجموعه داده‌های فعلی خود به Cloud و کنترل محل استقرار و نحوه ارزیابی آنها می‌باشند. علاوه بر آن، نبود ابزار مناسب همگام با افزایش روز افزون داده‌ها، باعث تشدید این مشکل می‌شود. طبق نظر IDC، حجم داده‌های ارزشمند برای آنالیز تا سال 2020 دو برابر می‌شود که اکثر این داده‌ها به شکل اطلاعات پیچیده و بدون ساختار خواهند بود.

بدین ترتیب غلبه بر این چالش‌ها و اتخاذ تصمیمات آگاهانه‌تر در کسب‌و‌کار با قابلیت‌های کنونی موجود در Bluemix ،IBM Decision Optimization ،Bluemix Lift و DashDB for Transaction میسر می‌گردد.

John Murphy، معاون دپارتمان IBM Watson اظهار داشت: Cloud موجب پدید آمدن “هوش ادراکی” می‌شود. وی افزود: همچنان تلاش برای گسترش فهرست سرویس‌های داده Cloud در Bluemix ادامه دارد  که Developerها و کارشناسان داده‌ها را در مدیریت بهتر و تفسیر سریع‌تر داده‌ها برای نوآوری در کسب‌وکار یاری می‌نماید.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این سرویس شامل موارد زیر می‌باشد:

IBM Decision Optimization on Cloud (شامل موتورهای CPLEX) هم اکنون با نسخه بتا در Bluemix می‌باشد. این تکنولوژی قابلیت تجزیه و تحلیل مقدار زیادی از داده‌ها شامل داده‌های مربوط به پیش‌بینی و تراکنش‌ها، اهداف و قوانین کسب‌وکار را به منظور اولویت‌بندی تصمیمات کسب‌وکار داراست. این ابزار قدرتمند با قابلیت کاربرد در تمامی صنایع از جمله صنایع تولیدی، مالی و خرده‌فروشی، علاوه بر توانایی رسیدگی به اهداف مغایر کسب‌وکار، به تعدیل محدودیت‌های منابع برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه‌تر می‌پردازد. این محصول دربردارنده‌ی CPLEX Optimizer Engine بوده که با استفاده از Rest API به عنوان یک بخش مستقل در برنامه‌ها اجرا شده یا در Jupyter Notebooks در Data Science Experience به کار می‌رود.

IBM Bluemix Lift یکی از ابزارهای انتقال داده برای جابجایی سریع، ایمن و قابل اطمینان پایگاه‌داده از مراکز داده‌ On-Premise فعلی، بر روی پلتفرم داده‌ی IBM Bluemix و IBM Watson به شمار می‌رود. Bluemix Lift با رمزگذاری داده‌های مورد نظر برای انتقال، از قابلیت جابجایی داده‌ها به صورت ایمن و با سرعت ده برابر بیشتر در مقایسه با موارد ارائه شده سنتی، برخوردار است. در ضمن طراحی این تکنولوژی به شکلی است که امکان بروز Downtime را به حداقل می‌رساند؛ بنابراین امکان اجرای بی‌وقفه برنامه‌ها در طول انتقال با استفاده از پایگاه‌داده‌ی منبع فراهم می‌گردد. به علاوه، Lift با طراحی قابل اطمینان خود می‌تواند روند انتقال داده‌ها را حتی در هنگام از دست رفتن اتصال حفظ ‌نماید.

IBM DashDB for Transaction یک سرویس کاملا مدیریت شده‌ی پایگاه‌داده SQL در IBM Bluemix است که برای بارهای کاری تراکنشی و تحت وب (Transactional and Web Workload) بهینه‌سازی شده و در ایجاد برنامه‌های کاربردی مبتنی بر Cloud به ارائه کنندگان کمک می‌نماید. با این تکنولوژی، قابلیت دسترس‌پذیری بالا برای برنامه‌های انتخابی و همچنین واحدهای پرداخت در قبال استفاده فراهم می‌شود. این فرآیند به عنوان بخشی از مجموعه DashDB به ارائه یک محیط بهینه‌شده به لحاظ بارکاری برای پایگاه داده می‌پردازد که با هدف رفع نیازهای انبار داده و نیازهای تراکنشی برنامه‌های کاربردی طراحی شده‌ است.

Bluemix به عنوان یک پلتفرم Cloud به سرعت توسعه یافته و به یکی از بزرگترین پیاده‌سازی‌های Public Cloud تبدیل شده است. Bluemix بر اساس استانداردهای Open دارای بیش از 150 تکنولوژی و سرویس پیشرفته می‌باشد که 35 سرویس داده ‌Cloud و فهرستی از سایر دسته‌بندی‌های محاسبه شناختی، اینترنت اشیا، امنیت، DevOps و Blockchain را در بر می‌گیرد.

اشتراک ایمیل