APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقا وب سرور Nginx با تمرکز بر HTTP/2 – احراز هویت

نسخه جدید Nginx  هم چنین ارائه‌ دهنده ی « Service Discovery » و بهبود « Video Caching » است .

Nginx نسخه پشتیبانی شده تجاریِ وب سرور محبوب خود را ارتقا می‌ دهد و آن را به HTTP/2 جدید ، سیستم احراز هویت و قابلیت ‌های ذخیره ‌سازی مجهز می‌ سازد.

به‌ تازگی از نسخه هشتم NginxPlus که بر HTTP/2 تمرکز دارد پرده ‌برداری شده است ؛ این نسخه محدودیت ‌هایی نظیر مقیاس ‌پذیری و عدم کارایی مناسب که در پروتکل HTTP قبلیِ  وجود داشت را ، رفع کرده است . کاربر می ‌تواند Nginx را برای یک اپلیکیشن استقرار دهد و وب سرور با پیچیدگی HTTP/2 در ارتباط باشد . Owen Garrett به عنوان رئیس محصولات Nginx می گوید : می توان از مزایای یک پروتکل امن ­تر و سریع ­تر بهره برد در حالی که وب سایت­ ها سریع تر سرویس دهی می کنند و کاربران تجربه بهتری بدست خواهند آورد . هر چند پشتیبان HTTP/2 از ماه سپتامبر در قالب یک نسخه اولیه در Nginx متن باز و وب سرورهای تجاری قابل دسترس خواهد بود ، امّا هم اکنون نیز آماده ی تولید است .

نسخه هشتم در واقع پیش نمایشی از فناوری احراز هویت OAuth2 است که می تواند پردازش احراز هویت را از اپلیکیشن  سرورها ، مجزا کند . Garrett می گوید : احراز هویت در هرmicroservice  مجزا ، فشار زیادی را بر توسعه دهنده وارد می کند . ما در حال ساخت یک موتور احراز هویت در خود Nginx هستیم . این بدان معنی است که دیگر لازم نیست توسعه دهندگان نگران اضافه کردن کد احراز هویت باشند .

در حالی که این محصول هنوز برای تولید توصیه نمی شود امّا از طرفی این موتور نشان دهنده مسیر احراز هویت Nginx است . این شرکت انتظار دارد که در سال آینده یک gateway احراز هویت کامل درون نسخه های Nginx Plus قرار داده شود .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Nginx

پیکربندی upstream دائمیِ API (application program interface) یکی از ویژگی‌ های نسخه هشتم است . این امر با کمک مقیاس­گذاری خودکار و service discovery امکان حذف و اضافه کردن سرورهای upstream بدون نیاز به راه اندازی مجدد Nginx را میسر می کند . تغییرات ایجاد شده در این API هم‌ اکنون می‌ تواند در سراسر یک بار گذاری مجدد باقی بماند . Garrett می‌ گوید : ماندگاری موجب می ‌شود که این قابلیت در محیط microservice ها مفید تر واقع شود و ما با دیتابیس سرویس‌ هایی همچون Consul به دنبال راه ‌حل ‌های مختلف برای نفوذ به API هستیم .

درعین ‌حال ، Cache کردن ویدئوی HTML5 در نسخه هشتم به ذخیره ‌سازی فایلهای ویدئویی HTML5 کمک می‌ کند . Garrett همچنین افزود : کاربران قادر خواهند بود که فایل ‌های ویدئویی را سریع ‌تر ببینند و از پهنای باند کمتر در انتقال فایل ‌های ویدئویی استفاده کنند .

اشتراک ایمیل