APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه نسخه جدید JBoss EAP مبتنی بر Cloud توسط RedHat

 به تازگی شرکت Red Hat نسخه‌ی جدیدی از JBoss Enterprise Application Platform یا JBoss EAP را عرضه نموده که برای پشتیبانی بیشتر از Containerها و برنامه‌های مبتنی بر Cloud طراحی شده است.

طبق اظهارات شرکت Red Hat با گذشت 10 سال از مالکیت JBoss توسط آن و با توجه به تغییرات و پیشرفت های روزافزون دنیای IT، در حال حاضر JBoss EAP 7 برای محیط‌های Cloud بهینه‌سازی شده است. این پلتفرم، APIهای Java EE7‌ را با ابزارهای کلیدی DevOps از جمله IDEهای JBoss Developer Studio ترکیب می‌نماید. از دیگر مواردی که میتوان به آن اشاره نمود Jenkins، Arquillian، Maven و پشتیبانی چندین Framework وب و جاوا اسکریپت می باشد.

به گفته شرکت Red Hat، این نسخه‌ی جدید از سادگی و سرعت بیشتری برخوردار بوده و فضای کمتری را دربرمی‌گیرد که این ویژگی، آن را برای ارائه برنامه‌های سنتی و یا برنامه های ماژولار مختص Microservice مناسب تر می‌سازد.

پیاده‌سازی JBoss EAP 7 با OpenShift به عنوان یک Platform-as-a-Service یا به اختصار PaaS، به بهره‌گیری کسب‌و‌کارها از Container، قابلیت Load Balancing یا تعدیل بار، Scale نمودن انعطاف‌پذیر و همچنین مانیتورینگ صحت سلامت سیستم کمک می‌نماید. برای مثال، کاربران می‌توانند مستقیما بواسطه IDE در Container پیاده نمایند؛ این تکنولوژی با حذف ویژگی‌هایی که نیاز به تداخل با یکدیگر‌ دارند، می‌تواند در فضای Devops مطلوب‌تری به لحاظ معماری مشارکت نماید.

Mike Piech، معاون شرکت Red Hat و مدیرکل بخش میان‌افزار این شرکت ابراز امیدواری نمود که با این نسخه‌ی جدید، پلی میان حقیقت ایجاد و نگهداری کسب‌و‌کار در دنیای امروز و اشتیاق برای نوآوری IT در آینده شکل گیرد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

در حال حاضر JBoss EAP 7 جهت دانلود، در دسترس Developerهای Red Hat قرار گرفته و کاربران نیز می‌توانند آخرین به‌روزرسانی‌ آن را از پورتال مشتریان این شرکت دریافت نمایند.

علاوه براین اخیرا Red Hat، مجموعه جدیدی از سرویس‌های JBoss Core  را عرضه نموده است که Block‌های ساختاری معمول برای برنامه‌های سازمانی را ارائه نموده و شامل Single Sign-On ، HTTP Load Balancing، Proxying و قابلیت مدیریت و مانیتورینگ برنامه‌ها و سرویس‌ها می‌باشد.

این مجموعه به‌ عنوان بخشی از اشتراکِ میان‌افزار Red Hat JBoss و بدون دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ی اضافی ارائه می‌شود. همچنین دریافت خدمات پشتیبانیِ کامل به صورت آنلاین، نسخه‌های به‌روزرسانی، Patchها و اصلاحات امنیتی مربوط به هر یک از نسخه‌ها برای کاربران امکانپذیر می‌باشد.

اشتراک ایمیل