APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

رفع باگ‌های Red Hat

بسته‌های به‌روزرسانی‌شده‌ی OpenStack Compute که مشکلات مختلفی را رفع می‌کنند، هم اکنون برای Red Hat OpenStack Platform 10.0  دردسترس است. Red Hat OpenStack Platform تجهیزات موردنیاز برای ساخت، پیاده‌سازی و مانیتور نمودن یک Cloud Public یا Private Cloud برروی یک سخت‌افزار فیزیکی را که دردسترس عمومی قرار دارد، فراهم می‌آورد. این بیانیه شامل بسته‌هایی برای موارد ذیل است:

  • سرویس OpenStack Compute

OpenStack Compute (یا Nova) ، شبکه‌های بزرگی از ماشین‌های مجازی را راه‌اندازی و برنامه‌ریزی می‌کند تا پلتفرم Cloud Computing مقیاس‌پذیر و با افزونگی ایجاد شود. Compute کنترل پنل‌ها، نرم‌افزار و APIهای موردنیاز تنظیم یک Cloud را فراهم می‌آورد که شامل اجرای Instanceهای ماشین‌های مجازی و کنترل دسترسی از طریق کاربران و پروژه‌ها می‌شود.

تغییرات OpenStack-Nova:

  • در این به‌روزرسانی، Nova از رابطه‌ی NUMA مختص به هاست‌ صفحات بزرگ (Huge Pages)، حین بوت‌کردن Instanceها با صفحات بزرگ، پشتیبانی به‌عمل می‌آورد. Nova نودهای NUMA که دارای تعداد صفحات بزرگ کافی نباشند را رد می‌کند. پیش از این به‌روزرسانی، Nova از رابطه‌ی NUMA صفحات بزرگ پشتیبانی نمی‌کرد و اگر هاست صفحات NUMA کافی نداشت، حتی با داشتنِ CPUهای کافی هم Instance Boot انجام نمی‌پذیرفت.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

  • این به‌روزرسانی، پشتیبانی از vRouter Multi-Queue که مورد نیاز پلاگین Juniper است را معرفی می‌نماید.
    یکی از پلاگین‌های Juniper برای ساخت Instanceهایی که دارای حالت مناسب (Multi-Queue یا Single-Queue) باشند، بر Nova تکیه دارد. vRouter VIFها (OpenContrail) حال از حالت Multi-Queue پشتیبانی می‌نماید که به عملکرد شبکه اجازه می‌دهد که میان چندین vCPU، مقیاس پذیر شود. برای استفاده از این قابلیت، باید Instanceی با بیش از یک vCPU از Imageی ساخته شود که در آن خصیصه‌ی hw_vif_multiqueue_enabled برروی True قرار داشته باشد.
  • این به‌روزرسانی گزینه‌ی پیکربندی جدید cpu_pinning_migration_quick_fail را معرفی می‌نماید. این گزینه فقط به Instanceهای پین شده توسط CPUها اِعمال می‌شود. اگر CPUهای موردنیاز در هاست مقصد دردسترس نباشند، این گزینه ناکامی‌های Live Migration را کنترل می‌کند. هنگامی‌که یک CPU Pinning، Live Migrate می‌شود، رفتار Upstream به صورتی است که CPU Mapping در مقصدی مشابه با مبدأ باقی بماند. این امر می‌تواند منجر به این شود که چندین Instance به هاست CPUهای مشابه پین باشند. OSP محتوی راهکار Downstreamی است (فارغ از Upstream OpenStack) که درصورتی که CPUهای موردنیاز برروی هاست مقصد دردسترس نباشند، از Live Migration جلوگیری به عمل می‌آورد.

پیاده‌سازی این راهکار، محدودیت دسترس‌پذیری CPU مقصد مشابهی را برروی تمام دیگر عملیاتی که شامل برنامه‌ریزی یک Instance برروی هاست جدیدی باشند، اِعمال می‌کند. که شامل Cold Migration، Evacuation، Resize و Unshelve می‌باشند. برای این عملیات، Instance CPU Pinning دوباره محاسبه می‌شود تا با هاست جدید تطبیق یابد و از محدودیت‌ها بی‌نیاز شود. برای مثال، اگر CPUهای مشخصی که موردنیاز یک Instance هستند برروی هیچ هاست Computeی موجود نباشند، Cold Migration با شکست مواجه می‌شود. بدون این راهکار، می‌توان هاستی پیدا کرد که با محاسبه‌ی دوباره‌ی CPU Pinning، Instance را می‌پذیرد.

می‌توان با تنظیم cpu_pinning_migration_quick_fail برروی False، این راهکار را غیرفعال کرد. با غیرفعال‌سازی راهکار Quick-Fail، Live Migration با CPU Pinning به رفتار Upstream بازمی‌گردد اما محدودیت‌ها از روی دیگر عملیات جابه‌جایی برداشته می‌شوند و آن‌ها می‌توانند به‌درستی کار کنند.

  • این به‌روزرسانی مشکلاتی را رفع می‌کند که می‌توانند پس از ناکامی یک تماس Volume API (همان Cinder) حین یک Live Migration، یک Instance Record را در وضعیت متناقضی رها نمایند. پیش از این به‌روزرسانی، اگر تماس Volume API ناکام می‌ماند، Live Migration به‌درستی پایان نمی‌یافت و Instance Record در وضعیت متناقضی در دیتابیس باقی می‌ماند. با این به‌روزرسانی، Instance Record در چنین مواردی به‌درستی به‌روزرسانی می‌شود و خطای Volume API، Log خواهد شد. ممکن است نیاز باشد که مدیران، ضمیمه‌های Instance Volume را پاک کنند.

راهکار

پیش از اِعمال این به‌روزرسانی، باید اطمینان حاصل گردد که تمام Errataهای پیشتر منتشرشده‌ی مربوط به سیستم، قبلاً اِعمال شده‌اند. Red Hat OpenStack Platform 10 برروی Red Hat Enterprise Linux 7.5 اجرا می‌شود.

Release Noteهای Red Hat OpenStack Platform 10 شامل موارد ذیل است:

  • توضیح درخصوص شیوه‌ای که اجزای ارائه‌شده با یکدیگر تعامل دارند تا یک محیط Cloud Computing کارآمد ایجاد شود.
  • بازبینی‌های تکنولوژی، اقدامات پیشنهادی و مشکلات شناخته‌شده
  • کانال‌های موردنیاز برای Red Hat OpenStack Platform 10، از جمله اینکه کدام کانال‌ها باید فعال یا غیرفعال شوند.

 

اشتراک ایمیل