APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

بررسی آینده‌ی تکنولوژی Blockchain

Cryptocurrencyهایی مانند Bitcoin و Ethereum را می‌توان از پربحث‌ترین موضوعات دنیای امروز در نظر گرفت. هر دو  جوانب مثبت و منفی دارند که باعث می‌شود پیش‌بینی آینده آن‌ها سخت شود. با این حال افراد متخصص در زمینه ارزهای دیجیتال، لیستی از پیش‌بینی‌های خود درخصوص Blockchainها را توسعه داده‌اند که ممکن است به حقیقت بپیوندد. در حقیقت Blockchain تکنولوژی است که ارزهای دیجیتال توسط آن کار می‌کنند. این تکنولوژی اجازه می‌دهد معاملات ارزهای دیجیتال، به‌صورت ایمن بر روی بستر اینترنت انجام شود و در واقع آنها بر روی شبکه‌هایی از کامپیوترهای مستقل در سرتاسر دنیا کار می‌کنند و تکنولوژیی که باعث ایجاد اطمینان از دقت و امنیت Blockchain می‌شود.

در روند معاملات مردمی ممکن است اختلافاتی پیش بیاید، بنابراین Blockchainها به یک نسخه‌ی پشتیبانِ معتبر، از تمام اطلاعات ضروری، نیاز دارند. در این مورد، Blockchainها نقش یک دفتر حسابداری را ایفا می‌کنند که معاملات را ثبت می‌نمایند. اکثر Blockchainها به علت کمبود فضای Block، فضای کافی ندارند. به عنوان مثال، Bitcoin بر پایه‌ی فضای Block یک مگابایت کار می‌کند که برای ذخیره سازی تمام اطلاعات اساسی، بسیار کم است. با اینکه برخی از Blockchainهای دیگر، دارای ده برابر این فضا هستند، اما این مقدار نیز برای نسخه‌ی‌ پشتیبان کافی نیست. علاوه بر این موضوع، نسخه‌ی پشتیبان نباید در مقابل هکرهای مخرب و کلاهبرداری، آسیب‌پذیر باشد.

اکوسیستمی با یک Blockchain تخصصی

اکثر Blockchainها هنوز هیچ تخصصی ندارند. آن‌ها تحت الگوریتم‌های متداولی کار می‌کنند که با تمام عملیات، به روش مشابهی برخورد می‌نمایند. با این حال نیاز فراوانی وجود دارد که آن‌ها به طور دقیق‌تری کار کنند. آن‌ها باید بتوانند همچون باقی نرم‌افزارها و سیستم‌ها، اطلاعات دیگر مرتبط با کاربران را جمع‌آوری کرده و عملیات آن‌ها را شخصی‌سازی نمایند. پیش‌بینی شده است که در آینده، متخصصان راهی توسعه می‌دهند که این Blockchainها بتوانند طوری کار کنند که سرویس‌های آ‌ن‌ها تخصصی شود.

با اینکه اکثر Blockchainها بسیار واضح هستند، شکایاتی وجود دارد که نسبت به آنها اقدامات بسیاری باید انجام بپذیرند. در آینده، Blockchainها طوری ساخته می‌شوند که اطلاعات کاربری و نقاط قیاس بیشتری در اختیار Minerها قرار دهند. این نوع وضوح برای صنایعی که مستقیماً از Cryptocurrency سود می‌برند، بسیار مهم است. در واقع هدف اصلی از این امر، فراهم آوردن اعتماد مورد نیاز برای کسب‌وکارها است تا بتوانند بدون ترس، معامله انجام دهند. اکثر آن‌ها به Trybe مراجعه کرده‌اند تا از Blockchainها بیشتر بدانند که خود نشان‌دهنده علاقه‌مندی آن‌ها به این موضوع است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Blockchainها به‌منظور ارائه‌ی معاملات و همچنین به‌عنوان پلتفرم‌‎هایی برای انجام کارهای مختلف دیگر طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، Dogecoin در چین به افراد اجازه می‌دهد که قرارداد امضا نموده و فعالیت‌های دیگر مرتبط به قراردادها را تکمیل کنند. به همین ترتیب، تمامی Blockchainها باید به حدی انعطاف‌پذیر باشند که به کسب‌وکارها اجازه دهند معاملات خود را به روشی ایمن و قابل اتکا، مورد گفتگو قرار داده و انجام دهند. به گفته‌ی متخصصان اقتصادی، مهمترین چیزی که مردم نیاز دارند، پلتفرمی است که تمام این قابلیت‌ها را داشته باشد. این متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که در آینده، بیشتر Blockchainها توقفگاه یک‌باره‌ای خواهند بود که کسب‌وکارها در آن ملاقات نموده و به انجام معامله بپردازند.

تدابیر امنیتی Blockchain

با اینکه تمام Blockchainها به کاربران خود نوید داشتنِ امنیت می‌دهند، به برخی از آن‌ها تهمت آسیب‌پذیری زده شده است. برخی از کاربران پس از معامله پول خود را از دست داده و گلایه داشته‌اند. با این حال، رقابت این Blockchainها را مجاب می‌کند تا تمام توان خود را در ایمن‌سازی خود و کسب اعتماد کاربران، به کار گیرند.

اشتراک ایمیل