APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

هدف گذاری Ubuntu Touch برای پشتیبانی از رمزگذاری اطلاعات کاربران

توسعه ‌دهندگان نرم افزاری از ارائه پشتیبانی برای رمزگذاری اطلاعات کاربران در  سیستم ‌عامل Ubuntu Touch پرده برداشته ­اند .

بر هیچ‌ کس پوشیده نیست که Ubuntu Touch از سطح جدیدی از رمزگذاری بهره خواهد برد امّا زمان مشخصی برای استقرار این ویژگی ذکر نشده است . جالب ‌توجه است که پس از مدتی بی اعتنایی به این موضوع ، توجه ­ها مجددابه این ویژگی جلب شده است با اینکه که قرار نیست به‌ زودی محقق شود .

Ubuntu Touch پیش از اینکه برای دستگاه‌ های سیار و همراه یک سیستم ‌عامل باشد ، یک توزیع لینوکسی بوده است و این بدان معناست که پیاده‌ سازی رمزگذاری یکپارچه نباید کار سختی باشد . مشکل اینجاست که معمولاً رمزگذاری بر عملکرد کلی تأثیرگذار است . سیستم های کامپیوتری قدرتمند تر ، ساده ‌تر می ‌توانند با این ویژگی کنار بیایند امّا این امر برای تلفن های همراه که دارای سخت ‌افزار محدودی می باشند ، خبر خوبی نیست .

Ubuntu Touch رمزگذاری می‌ شود!

رمزگذاری در تلفن ‌های همراه چیز جدیدی نیست . مثلاً Google قرار است این امر را برای اندرید نسخه ی ۵ به بعد اجباری کند ، امّا این اتفاق به وقوع نپیوست . حال این امر در اندروید نسخه ی ۶ Marshmallow موجود است امّا با روش دسترسی محدود به Data Folder ها و کارت های حافظه . خود سیستم ‌عامل تحت پوشش نیست و این امر طبیعتاً به خاطر تاثیر بر عملکرد است .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Ubuntu Touch

Tyler Hicks به ‌عنوان یکی از توسعه‌ دهندگان می ‌گوید : ما برنامه ‌های سطح بالایی برای پشتیبانی از رمزگذاری اطلاعات کاربران داریم . در حال حاضر مشخص نیست که این رمزگذاری بر مبنای LUKS ، eCryptfs و یا ext4/f2fs است . زمانی که به عملیات اجرایی نزدیکتر شویم ، اطلاعات بیشتری بدست خواهیم آورد و در حال حاضر هیچ جدول زمانی­ ای وجود ندارد .

Pat McGowan به‌ عنوان مدیر ابزار و نرم افزار در Canonical می ‌گوید : پیگیر اجرای این ویژگی در Launchpad هستیم امّا همان ‌طور که مستحضر هستید ، این پروژه به بعد از Ubuntu 16.04 LTS که در ماه آوریل منتشر خواهد شد ، به تعویق افتاده است .

همچنین شایان‌ذکر است که Tyler از عبارت ” رمزگذاری اطلاعات کاربران” استفاده کرده است که این بدان معناست که رمز گذاری تنها برخی از بخش ‌های حساس تلفن ‌های همراه و نه خود سیستم‌ عامل ‌ها را پوشش خواهد داد .

اشتراک ایمیل