APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تغییرات  عمده  Licensing محصولات Veeam

امروزه زندگی­ هایمان بسیار پرتکاپو و پرمشغله هستند و ما هموراه در حال تلاش هستیم تا صرف نظر از مکان و موقعیت­مان همه چیز را ساده نگه داریم. ما انتظار داریم که تجربه­ ی ما در خرید، چگونگی مصرف اطلاعات و یا نحوه ارتباط­مان با دوستان و خانواده، چه در خانه باشیم چه در حرکت، ثابت و یکسان باشد. این امر برای سازمان­ هایی که درحال رشد و گسترش بارهای کاری حیاتی کسب و کار خود در محیط­ های درون سازمانی و یا Cloud هستند نیز صدق می­کند. آن­ها به انعطاف پذیری نیاز دارند و تجربه ­ای ثابت و قابل اطمینان می­ خواهند که در ازای آن چیزی را از دست نداده و هزینه ­هایشان افزایش نیابد.

Veeam مفتخر است که یک راه حل licensing جدید را ارائه کند که یک راهکار ساده، انعطاف پذیر و آماده برای پیاده­ سازی­ های Cloud، بدون بروز موانع برای متخصصان این حوزه برای پاسخ گویی به نیازهای پشتیبان گیری و بازگرداندن بارهای کاری ارزشمندشان را فراهم می­ کند. Veeam Instance Licensing (و یا به اختصار VIL) جدیدترین راه حل صدور License اشتراکی برای محصولات Veeam است.

VIL قابل حمل است و می‌تواند برای محافظت از بارهای کار مختلف در سراسر محصولات مختلف Veeam مورد استفاده قرار گیرد و همچنین می تواند در درون سازمان، در Cloud عمومی و در هر کجای بین این دو استفاده شود. در ادامه این مطلب به بررسی نحوه ایجاد VIL و دلایل پیدایش آن می پردازیم.

برتری Veeam در صنعت مدیریت اطلاعات Cloud در سال 2019

سازمان­ ها انواع مختلفی از بارهای کاری اعم از مجازی تا فیزیکی، مستقر در محل کار تا Cloud، محیط‌ های تست و توسعه تا برنامه ­های کاربردی تولیدی سازمان را دارا می­ باشد. Veeam دارای مجموع ه­ای از محصولات مختلف می ­باشد که آماده­ ی پشتیبانی کامل از دسترس پذیری تمامی این بارهای کاری با پشتیبان گیری، همسان سازی، نظارت و قابلیت­ های بیشتر می­ باشد. 22 ژانویه مجموعه­ ی بزرگی از رونمایی­ ها و اطلاعیه­ های Veeam را به همراه داشت که گسترش برتری این شرکت در صنعت مدیریت اطلاعات Cloud را رقم می­زد. این مجموعه شامل Veeam Availability Suite 9.5 Update 4، Veeam Agents for Microsoft Windows and Linux v3، Veeam Availability For AWS  و غیره بود. این رونمایی­ ها بسیار مهم بودند و تعداد زیادی ویژگی جدید Cloud را معرفی می­ کردند که قابلیت­ های مورد نیاز مشتریان را ارائه می­ دادند. در حقیقت این بزرگترین رونمایی در تاریخچه Veeam از لحاظ تعداد ویژگی ­های جدید بود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

رشد تنوع بارهای کاری

سازمان­ ها در حال حرکت به سمت انواع مختلفی از بارهای کاری اعم از مجازی تا فیزیکی، مستقر در محل تا Cloud ، تست و توسعه تا برنامه­ های کاربردی تولیدی سازمان می­ باشد. گرایش درحال افزایش پذیرش Multi-Cloud و Hybrid-Cloud بیشترین تأثیر را بر روی تنوع بخشی بارکاری دارد. مشتریان به منظور دستیابی به انعطاف پذیری بیشتر، صرفه جویی در هزینه و قابلیت­ های پیشرفته، درحال استفاده از انواع مختلف Cloud می ­باشند. این پیکربندی­ های متنوع چالش ­های زیادی برای مشتریان در نحوه مدیریت محیط­ های سنتی و Cloud بوجود آورده است، و این به طور مستقیم به Licensing نیز مربوط می­ شود، زیرا کاربران اکنون با تعداد زیادی از نیازهای Licensing مواجه هستند. Licenseهای مختلف برای بارهای کاری مختلف و برای محصولات مختلف به یک کابوس licensing تبدیل شده بودند. برخی از Licenseها می‌تواند برای بعضی از محصولات استفاده شوند، اما نه برای محصولات دیگر. برخی قابلیت­ انطباق برای استفاده شدن در اهداف دیگر را ندارند. Veeam به صورت فعالانه به ارائه یک راه حل که پیچیدگی­ های Licensing را از بین می­برد و اتقال به محیط­ های Multi-Cloud را ساده می­ کند پرداخته است.

Veeam Instance Licensing چیست؟

VIL نسل بعدی licensing اشتراکی در Veeam است، که جایگزین licensing اشتراکی موجود برای اکثر محصولات می­ شود. این یک راه حل است که می­تواند در سراسر بارهای کاری و محصولات مختلف Veeam استفاده شود. این Licenseها به صورت مجموعه­ ای، در بسته­ های 10 عددی فروخته می­ شوند. مشتریان از این موارد برای License کردن بارهای کاری مورد نیاز خود استفاده می­ کنند. آیا به حفاظت از سه ماشین مجازی، دو Agent سرور و دو بارکاری Cloud-Native در AWS نیاز دارید؟ مشکلی نیست! یک بسته­ ی License VIL می­ تواند این کار را برای شما انجام دهد صرف نظر از نوع محصول Veeamی که برای محافظت از بار‌کاری خود انتخاب می‌کنید. دیگر به خرید License برای یک محصول خاص نیازی نخواهید داشت.

احتمالا شما همین حالا نحوه حل شدن بسیاری از چالش ­های دشوار توسط VIL را متوجه شده اید. به عنوان مثال، تصور کنید که یک ماشین مجازی خاص دارید که به دلیل محدودیت­ های سخت افزار مجازی Hypervisor قادر به Snapshot کردن آن نیستید. هیچ مشکلی نیست. شما فقط می­توانید از Agent Veeam برای محافظت از این VM با تهیه پشتیبان مبتنی بر Agent استفاده کنید، در حالی که پردازش بقیه با پشتیبان گیری مبتنی بر میزبان اتفاق می ­افتد که Veeam Backup & Replication برایش مشهور است، و همه­ ی این­ها با یک مجموعه License اتفاق می افتد.

بهترین بخش VIL قابلیت جابجایی­ اش است! شما می­توانید این Licenseها را با تغییر نیازهایتان به بارهای کاری مورد نظرتان در هر کجا که باشند انتقال دهید. امروز سرور SQL شما ممکن است به صورت فیزیکی کار کند، اما ممکن است در عرض چند ماه شما بخواهید آن را در VMware مجازی سازی کنید و شاید در چند ماه، شما قصد داشته باشید آن را به Cloud منتقل کنید، باز هم مشکل چندانی وجود ندارد. License شما بدون در نظر گرفتن محصول Veeamی که تصمیم گرفتید برای حفاظت از ماشین­ های مجازی پیشین، سرورهای فیزیکی، Workstationها، ماشین­ های مجازی Cloud IaaS و یا برنامه­های کاربردی سازمانی خود استفاده کنید، جابجا خواهد شد. دیگر شما را به Licensing خاص برای محصول و یا بارکاری خاص محدود نخواهید شد.

در اینجا در Veeam، احساس می­کنیم که قابلیت جابجایی برای مشتریان مناسب است و ما به طور جدی اعتقاد داریم که این امر خرید و مدیریت License را آسان تر از همیشه خواهد کرد. مشکلات و دردسرهای کمتر Licensing، انعطاف پذیری بیشتر، سفارش و مدیریت ساده تر  تمامی این نتایج، این راهکار را بسیار منطقی جلوه می­ دهد.

اشتراک ایمیل