APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

استفاده از Hybrid-ICN توسط شرکت Verizon

به تازگی دو شرکت Verizon و Cisco جهت سرعت بخشیدن به پذیرش شبکه‌های Hybrid Information-Centric Networking یا به اختصار hICN با رویکردی جدید برای ارائه‌ خدمات در حال همکاری با یکدیگر هستند. این دو شرکت بر این باورند که با متمرکز ساختن ارتباطات شبکه بر اساس «نام داده‌ها» به‌جای شناسه‌های مکانی مانند آدرس IP، می‌توان به‌طرز چشمگیری معماری شبکه‌ی نسل جدید را تسهیل، ارتباطات User-to-Content را ارتقا و تحرک‌پذیری (Mobility)، فضای ذخیره‌سازی و امنیت را در شبکه بهبود بخشد.

در این همکاری Verizon نرم‌افزار Open Source سیسکو را به نام ICN ارائه و در لابراتواری واقع در مرکز نوآوری Verizon در شهر والتام ایالت ماساچوست، مزایای آن را نسبت به راهکارهای استاندارد TCP/IP برای ارسال تصاویر ویدیویی روی تلفن های همراه بصورت بهینه‌تر ارزیابی نمود.

مزایای عنوان شده، ویژگی‌های کلیدی مدل ارتباطی ICN را شامل می‌شود، که از جمله آن می‌توان به راهکارهای Dynamic Adaptive Streaming  و تعدیل بار (Load Balancing) پویا اشاره نمود که منجر به تجربه‌ی کاربری بهتری خواهند شد. در شبکه، راهبرد‌های Forwarding/Caching با استفاده از Multicast بهبودیافته، Traffic Localization و ذخایر پهنای باند را در Backhaul/Core به حداکثر می‌رسانند. متعاقباً Verizon با موفقیت ویژگی‌های کلیدی Hybrid-ICN را معرفی نمود که با تسهیل قراردهی تکنولوژی ICN در زیرساخت IP موجود و فعال‌سازی همزیستی با ترافیک IP قدیمی همراه بود.

سرینی کالاپالا، معاون بخش معماری و راهبرد تکنولوژی در Verizon اذعان داشت که راهکار Hybrid-ICN با حداقل ارتقاهای مورد نیاز بر روی زیرساخت IP ، تمام مزایای ارتباط ICN را ارائه می‌دهد. Verizon با نمایش مزایای یک شبکه‌ی مجازی‌سازی‌شده‌ی Hybrid-ICN گسترده، نشان داد که این تکنولوژی چطور می‌تواند شیوه‌ی دسترسی کاربران به محتوای موجود در فضای شبکه‌های متحرک را آسان‌تر ساخته و منجر به تجربه‌ی کاربری بهتری گردد. کالاپالا همچنین اعلام کرد که کمپانی Verizon از نتایج همکاری خود با Cisco و چشم‌اندازی که این تکنولوژی نوید آن را می‌دهد، خرسند است.

دِیو وارد، معاون ارشدِ مدیر بخش تکنولوژی و معمار ارشد سیسکو نیز خاطر نشان کرد که راهکار Hybrid-ICN این کمپانی انتقال محتوای هوشمند بصورت ایمن، برای ارائه‌دهندگان خدمات شبکه فراهم می‌آورد. وی افزود که سیسکو پس از همکاری مشترک با Verizon متوجه شده که hICN با تأخیر پایین در Cache کردن و توانایی‌های انجام محاسبات برای پشتیبانی از برنامه‌های سودآور جدید، همچون دسترسی Multi-Radio پیشرفته، واقعیت مجازی و IoT برای 5G، به لبه‌ی شبکه امکان انجام فعالیت بیشتری را فراهم می‌آورد.

اشتراک ایمیل