APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

گسترش همکاری VMware و IBM در زمینه Cloud با سرویس های Desktop

VMware Horizon Air،  امکان دسترسی به برنامه‌ها و دسکتاپ‌ های Cloud-Hosted را برای کاربران با استفاده از IBM Cloud در یک محیط کاملا امن فراهم می‌آورد.

طی روزهای اخیر، شرکت IBM و VMware از گسترش همکاری‌های استراتژیک خود خبر دادند، بدین ترتیب کاربران VMware Horizon Air قادر خواهند بود از مزایای سرویس برنامه‌ها و دسکتاپ های Cloud-Hosted که توسط IBM Cloud  ارائه می شود، بهره گیرند.

این بیانیه، جایگاه IBM Cloud را به عنوان شریک استراتژیک Cloud برای VMware تقویت می­ کند. سرویس VMware Horizon Air Cloud، ارائه دهنده­ ی دسکتاپ‌های کامل ویندوز و برنامه‌های منتشرشده بر روی سیستم‌، لپ‌تاپ، تبلت و تلفن‌های هوشمند می ­باشد. این سرویس ­ها که روی IBM Cloud اجرا می‌شوند قابلیت انعطاف‌پذیری را برای کاربران فراهم می‌آورد و به کمک آن می‌توانند به برنامه‌ها و داده­ های حیاتی از هر یک از تجهیزات و در هر زمان و مکانی، دسترسی داشته باشند.

 اوایل سال 2016، دو شرکت­ IBM و VMware اعلام کردند که همکاری‌هایی را طی هفته‌های آتی انجام خواهند داد، که به موجب آن به سازمان‌ها کمک می شود تا از مزایای سرعت Cloud و صرفه‌های اقتصادی آن استفاده نمایند؛ و این امر با هدف گسترش بارکاری (Workload) موجودِ دیتاسنترهای Software-Defined یا به عبارتی نرم‌افزار‌محورِ On-Premise به Cloud، همراه می باشد.

Sanjay Poonen، معاون اجرایی و مدیرکل، بخش ارزیابی کاربران و مدیر ارتباطات و بازاریابی جهانی VMware اظهار داشت: این مشارکت استراتژیک با شرکت IBM، به صورت پیوسته باعث رشد و تکامل می‌گردد؛ علاوه بر آن، دسترسی کاربران به برنامه‌ها و داده‌های شرکت در یک فضای کاری دیجیتال و امن، از دیگر اهداف این طرح می‌باشد. وی افزود: کاربران ضمن اینکه به دنبال انتخاب و نوآوری می‌باشند، از سرمایه‌گذاری‌های فعلی در زمینه IT نیز پشتیبانی می‌نمایند. ارائه VMware Horizon Air در IBM Cloud با رایانش ابری و سرویس‌ها در سطح سازمانی از این دو شرکت معتبر، پاسخگوی تقاضای کاربران می‌باشد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Robert LeBlanc، معاون ارشد IBM Cloud عنوان کرد: بیش از یک دهه از همکاری این شرکت با VMware می‌گذرد و توسعه روابط بیانگر آن است که ادامه­ ی این همکاری در استفاده­ ی آسان و سریع از Cloud به سازمان‌ها کمک می­ نماید.

همه شرکت‌ها برای حفظ موقعیت رقابتی خود نیاز به استفاده از Cloud دارند. این همکاری استراتژیک برای پشتیبانی از VMware Horizon Air در IBM Cloud به خوبی نشان می‌دهد که IBM و VMware تا حد زیادی به شرکت‌ها در این زمینه کمک می‌کند.

VMware Horizon Air، سازمان‌ها را قادر می‌سازد برنامه‌ها و دسکتاپ‌های مجازی را برای طیف وسیعی از کاربران در تمامی تجهیزات و موقعیت‌ها، بدون پرداخت هزینه و دشواری برای مدیریت یا دستیابی به زیرساخت‌های مورد نیاز ارائه نمایند.

کاربران VMware Horizon Air با IBM می‌توانند از فرصت­ های زیر بهره‌مند گردند:

  • استفاده از زیرساخت­های Cloud در سطح سازمانی جهت پشتیانی از پیاده‌سازی در مقیاس Cloud و سرعت بالای آن.
  • قابلیت شروع به صورت Local و Scale نمودن در سایت­های جدید، در حالی که سرویس­ هایی که مطابق با  قوانین آن محدوده می‌باشد، ارائه گردد.
  • عملکرد شبکه‌ای IBM و اتصال به دیتاسنتر
  • قیمت اشتراک ماهیانه ­ی مناسب جهت ارائه مقرون به صرفه برنامه‌ها و دسکتاپ‌های Cloud-Hosted

این دو شرکت به صورت مشترک به فروش VMware Horizon Air با سرویس Cloud در سراسر جهان خواهند پرداخت.

اشتراک ایمیل