APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

انتقال از ساختار‌های M2M به IoT به کمک Wind River

Wind River Titanium Control یک پلتفرمِ On-Premise Cloud محسوب می‌شود که به انتقال سازمان‌ها از سیستم‌های قدیمی M2M کمک می نماید.

بخش نرم‌افزاری شرکت Intel در حوزه‌ی اینترنت اشیا (IoT) که Wind River نام دارد، قصد دارد تا کاربران را در زمینه‌ی انتقال از سیستم‌های قدیمی Machine-to-Machine یا به اختصار M2M، به استفاده از تکنولوژی‌های نوین Open Source و Cloud Computing یاری نماید.

این شرکت اخیرا اقدام به معرفی نرم‌افزاری کرده است که مجازی‌سازی برنامه‌های کاربردی صنعتی در محدوده‌ی Edge شبکه را امکانپذیر نموده و سازمان‌ها به کمک آن می‌توانند تکنولوژی قدیمی‌ M2M را کنار گذاشته و به سیستم‌های انعطاف‌پذیر مدرن روی بیاورند.

این پلتفرم با نام Wind River Titanium Control برروی Xeon (سخت‌افزار Commodity) اجرا می‌شود و از پلتفرم‌های Cloud پرکاربردی همچون OpenStack و KVM استفاده می‌کند. شرکت Intel سیستم‌های سخت‌افزاری تولید شده در شرکت‌های مهم و شناخته‌شده را برای  اجرای Titanium Control تایید نموده و برنامه‌های کاربردی شبکه‌های مجازی را نیز از سال 2014 با ایجاد Titanium Cloud Ecosystem پیشاپیش تایید اعتبار می‌کند. لازم به ذکر است که Titanium Control برای بخش‌های تولید، انرژی و درمان تهیه شده است.

برقراری ارتباط بین ماشین‌ها از چندین دهه‌ی قبل نیز وجود داشته است اما پیش از ایجاد تکنولوژی IoT به ناچار از سیستم‌های بسته‌ای که امکان به کارگیری اینترنت یا تکنولوژی Open-Source بر روی آن‌ها وجود ندارد، استفاده شده است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

طبق اعلام Wind River، زیرساخت مجازی‌سازی‌شده‌ی Cloud این شرکت به سازما‌ن‌ها در مسیر انتقال یاری می‌رساند؛ این در حالیست که با نزدیک شدن پایان عمر سیستم‌های قدیمی و همچنین هزینه‌ی بالای نگهداری از این سیستم‌ها، تعداد بیشتری از کاربران پیشین M2M را برای پذیرش این انتقال تحت فشار قرار می‌دهد.

Titanium Control برای زیرساخت‌های On-Premise Cloud طراحی شده که می‌تواند همراه با سیستم‌های صنعتی قدیمی عمل کرده و این امکان را در اختیار سازمان‌ها قرار دهد تا برنامه‌های کاربردی و سرویس‌های قدیمی خود را به صورت تدریجی و به مرور زمان انتقال دهند. این برنامه علاوه بر OpenStack و KVM با لینوکس و سیستم ذخیره‌ساز توزیعی Ceph نیز کار می‌کند. علاوه بر موارد ذکر شده، برای فعالیت‌هایی همچون ارتقای نرم‌افزار و Patch نمودن Component‌ها بدون ایجاد قطعی در سرویس، چندین ابزار مدیریتی درنظرگرفته شده است.

این پلتفرم قابلیت مقیاس‌پذیری میان 2 تا 100 Node را داراست؛ در ضمن می‌تواند در معماری‌هایی همچون Fog Computing که فرآیند پردازش در Edge شبکه صورت می‌گیرد به کار گرفته شود تا به این وسیله میزان تاخیرها و ترافیک شبکه به حداقل برسد. در این جریان، Intel یک هدف بزرگ دیگر را نیز در حوزه‌ی IoT کسب می‌نماید که در حقیقت فروش Chipهای خود در بازار Computing Edge می‌باشد.

اشتراک ایمیل