اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

اضافه شدن پلتفرم SecureX به تمام برنامه‌های امنیتی سیسکو جهت کاهش پیچیدگی

پتلفرم Securex

Cisco برنامه‌های خود در اضافه کردن پلتفرم SecureX به تمامی محصولات امنیتی را اعلام کرد و قابلیت‌های جدیدی برای افزایش قابلیت دید، خودکارسازی و امنیت ایمیل مبتنی بر Cloud معرفی نمود.

SecureX یک پلتفرم امنیتی Cloud-Native است که ابتدا در کنفرانس 2020 RSA معرفی شد. این پلتفرم به منظور اتصال محصولات امنیتی سیسکو با ابزارهای امنیتی سازمانی موجود ساخته شده و با افزایش قابلیت دید در تمامی Endpointها، برنامه‌های کاربردی، شبکه‌ها و Cloud این کار را انجام می‌دهد. پلتفرم SecureX ترافیک را از Amazon Web Services، Microsoft Azure، Google Cloud و دیتاسنترهای خصوصی اسکن می‌کند.

این پلتفرم همراه با 2020 CISO Benchmark Report شرکت سیسکو آغار به کار کرد که بسیاری از پیشروان امنیتی را درگیر خستگی ناشی از ازدیاد هشدارها و سایر چالش‌ها به هنگام مدیریت یک محیط با Vendorهای چنگانه ساخت. هشتاد و شش درصد تقریبا از 20 Vendor استفاده می‌کنند. آنهایی که خستگی ناشی از ازدیاد هشدارها را گزارش می‌کنند، 93% حداقل 5000 هشدار در روز دریافت می‌کنند و 17% درصد تعداد هشدار 100.000 به بالا را اعلام کردند. کسب‌وکارهای با Vendorهای بیشتر زمان Downtime طولانی‌تر، هزینه‌های بالاتر و تعداد دفعات وقوع نقض امنیتی بیشتری، پیش از حمله سایبری گزارش می‌کنند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


تنها پیشروان امنیتی نیستند که این تاثیرات را حس می‌کنند. شرکت سیسکو به تازگی مقاله‌ای تحت عنوان CIO Perspectives 2020 منتشر کرده که در آن امنیت و پیچیدگی را دو چالش اصلی برای CIO معرفی کرد. مطالعات سیسکو نشان می‌دهد که بیش از دو سوم موارد بررسی شده احساس فشار مضاعف می‌کنند.

برت هارتمن، CTO گروه تجاری امنیت سیسکو می‌گوید: چالش صنعت امنیت این است که ما لزوما همیشه کمک نمی‌کنیم. Vendorها همیشه ابزارهای جدیدی تولید می‌کنند که کارهای خرید و مونتاژ را انجام دهد و امور افرادی که مدیریت و محافظت آنها را بر عهده دارند را پیچیده می‌کنند.

تجربه امنیتی پایدار با پلتفرم Cisco SecureX

ویدیوهای بیشتر درباره امنیت

پلتفرم SecureX که از سی‌ام ماه ژوئن در تمامی محصولات امنیتی Cisco Security لحاظ می‌شود، قرار است مدیریت IT را ساده‌تر کند و پیچیدگی‌هایی که CIOها و CISOها در رسیدگی به آنها دچار مشکل هستند را کاهش دهد. این ابزار داده‌ها و همچنین معیارهای عملیاتی و تهدیداتی را از یک داشبورد واحد در زیرساخت تمام امنیتی کاربر استخراج می‌کند تا قابلیت دید را در تمامی شبکه، Endpoint، Cloud و برنامه‌های کاربردی گسترش دهد. مدیران می‌توانند با انتخاب از میان بیش از 70 معیار، این داشبورد را بطور شخصی تنظیم کنند.

با شروع روز سی‌ام ماه ژوئن، کاربرانی که ابزارهای امنیتی سیسکو را خریداری کنند از پلتفرم SecureX درون محصول بهره می‌برند. مشتریان می‌توانند محصولات فعلی را به SecureX متصل کنند و به این ابزار بگویند که از چه چیزی استفاده می‌کنند تا بتواند داده های مورد نیاز را استخراج کند.

علاوه بر دسترسی پلتفرم SecureX در محصولات امنیتی Cisco، شرکت برخی قابلیت‌های محافظتی جدیدتری را معرفی می‌کند. یکی از آنها Cloud Mailbox Defense برای Office 365 است که به منظور فراهم کردن قابلیت دید تهدیدات در سراسر پیام‌های ورودی و خروجی درون محصولات قرار داده شده و با محتوای تقویت کننده امنیت، در مقابل تهدیدات مبتنی بر ایمیل مانند Phishing، باج‌افزار و پیام‌های ناخواسته، این کار را انجام می‌دهد. هارتمن می گوید هدف این است که به ایمیل به عنوان یک محصول Stand-Alone نگاه نشود اما قابلیت دید به تهدیدات مبتنی بر ایمیل را با داده‌های جمع‌آوری شده از شبکه، Cloud و تهدیدات Endpoint به همراه داشته باشد.

این پلتفرم همچنین قصد دارد به تیم‌های امنیتی کمک کند تا با دورکاری به کار خود ادامه دهند. پلتفرم SecureX برای کاربران و مدیران امنیتی طراحی شده، افرادی که زیرساخت امنیتی را برای یک سازمان راه‌انداری می‌کنند. مدیران می‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند تا دورکاری را فعال و دسترسی به داده‌های امنیتی را بهبود بخشند.

هارتمن می‌گوید: ما سال‌هاست درباره دورکاری صحبت‌کرده‌ایم، بیشتر مشتریان در راه رسیدن به آن هستند اما تعدادی توانستند بطور کلی به آن دست‌یابند. همه‌گیری کرونا کسب‌وکارها را مجبور کرده تا حتی آنهایی که در بین راه بودند به سرعت به دورکاری عادت کنند و این بیماری به تمامی نگرانی‌های امنیتی مربوط به پشتیبانی از کارمندان دورکار شتاب داد.      

مقاله های مرتبط:

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK