اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

حمله سایبری به رمزعبور کاربران GoToMyPC

به تازگی شرکت GoToMyPC که سرویس Remote Desktop به کامپیوترها را ارائه می دهد، تایید کرده است که مورد هدف یک حمله سایبری بسیار پیشرفته قرار گرفته است، بنابر این رمزعبور تمامی کاربران خود را Reset کرده است.

GoToMyPC عنوان کرد: این رویداد اولین بار در روز 18 ژوئن اتفاق افتاد که شرکت در صفحه Status  خود اعلام کرده بود برخی از کاربران در هنگام ورود با مشکل مواجه شده‌اند و روز بعد از این رویداد، با حمله سایبری مواجه گردید.

همچنین در ادامه ی اظهارات عنوان کرد که متاسفانه سرویس GoToMYPC توسط یک Password Attack بسیار پیچیده مورد هدف قرار گرفته است. تیم امنیت شرکت به منظور محافظت از اطلاعات کاربران توصیه نمود که رمزعبور تمام کاربران بلافاصله Reset گردد و سپس از کاربران درخواست کرد که قبل از Login مجدد، دوباره رمز عبور خود را تغییر دهند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


 علاوه بر آن، شرکت Citrix به عنوان مالک سرویس GoToMyPC، اطلاعات کمی در مورد این حمله سایبری، از قبیل Accountهای سرقت شده و یا در دسترس قرار گرفتن اطلاعات کاربران افشا نموده است. البته قابل ذکر است که این Attack با توجه به میزان گستردگی این قابلیت را داشت که به یک سرقت اطلاعات بسیار جدی تبدیل شود.

GoToMyPC دسترسی از راه دور یا Remote به Desktop را از سایر کامپیوترها و موبایل ها ارائه می‌نماید و این برنامه برای افرادی که دور از محل کار خود بوده و نیاز به دسترسی کامل به تمام برنامه‌ها و اسناد و مدارک خود دارند، بسیار کاربردی و متداول است. اگر Attackerها قادر به نفوذ به حساب‌های کاربری باشند، می‌توانند به اطلاعات مهم شرکت نیز دسترسی یابند.

GoToMyPC، دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه انتخاب یک رمز عبور قوی به کاربران خود ارائه نمود که از آن جمله می‌توان به عدم استفاده از کلمات معنادار و ترکیب حروف به صورت تصادفی باعلایم، اعداد و حروف بزرگ نام برد، علاوه بر توضیحات این شرکت، ما نیز پیشنهاد می کنیم اگر کاربری از رمزعبور مشابهی برای سایت­های مختلف استفاده کرده است، بلافاصله برای تغییر پسوورد خود اقدام نماید.

پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK