اشتراک امنیت
مرکز امنیت و‌ رخدادهای‌ سایبری | APK

معرفی افزونه‌ی Ribbon Browser در SecureX و قابلیت های آن

secureX

سال 2020 به عنوان یک سال بسیار عجیب در نظر گرفته شد، بطوری­که مدیریت سازمان‌ها در محیطی پیچیده که همواره در حال تغییر و بسیار چالش‌برانگیز بود، انجام می گشت. تحلیلگران امنیتی باید برای مقابله با حملات، فراهم کردن حفاظت درمقابل نقض‌های امنیتی، تعداد زیادی از هشدارها را مدیریت کنند که در چندین کنسول به‌صورت جداگانه رخ می‌دهند و در این سال، بسیاری از افراد مجبور هستند کارها را از خانه و به صورت Remote انجام دهند.

تجربه امنیتی پایدار با پلتفرم Cisco SecureX

ویدیوهای بیشتر درباره SecureX

بسیاری از افراد در سال 2020 بیش از چیزی که پیش ­بینی می‌شد، مسئولیت داشتند، به این صورت که یک روز عادی برای آنها همراه با کار در خانه شامل مواردی مانند، کمک به انجام تکالیف کودکان، سفارش مواد غذایی، کمک کردن به فرزندان در کلاس‌های آنلاین و برنامه‌ریزی برای جلسات پزشکی مجازی و … می ­شد. پیگیری همه‌ی کارها و همه‌ی افراد بدون استفاده از خدمات برون‌سپاری که درگذشته از آن‌ها استفاده می‌کردیم، بسیار دشوار و گاهی غیر قابل تحمل می شد.

ما سلاحی مخفی را به شما معرفی می­کنیم که می­تواند به شما کمک کند تا با این وضعیت جدید کنار بیایید، و آن یک دستیار دیجیتال است. قبل از سال 2020، استفاده‌ی اصلی بسیاری از Google Nest Hubs شنیدن ساعت و تنظیم تایمرها برای آشپزی بود. اما در این همه‌گیری جهانی، میزان استفاده از آن را بسیار افزایش داده‌ شده، تا آشوبی که سال 2020 در خانه‌ها ایجاد کرده را تسهیل کند. این سیستم باعث می‌شود زندگی جریان بهتری داشته باشد؛ ازجمله مزایای آن می‌توان به یادآوری‌های مهم برای قرارهای ملاقات، اطلاع‌رسانی از طریق Family Bell برای برنامه‌های کلاس آنلاین فرزندانتان، اعلام آماده بودن شام به خانواده و خودکارسازی‌های هوشمند خانگی در طول روز مثل برنامه‌ی خاموش شدن برخی وسایل اشاره کرد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی امنیت شبکه و SOC/SIEM در کشور


 کار حیاتی یک تیم عملیات امنیتی که هدفش پایین نگه داشتن زمان تهدیدات و بالا بردن تطبیق‌پذیری است، نیز درست مثل یک همه‌گیری جهانی منتظر هیچکس نمی‌ماند. این موتور باید به کار خود ادامه دهد تا از تهدیداتی که دائماً درحال تغییر هستند، جلوتر باشد. چیزی مثل Google Nest Hub یا Amazon Echo Show درصورتی‌که کاربر از اکوسیستم آن استفاده کند می‌تواند به او کمک کند با کارآمدی بیشتر فعالیت کند. نه‌تنها می‌توان ابزار امنیتی خود، حتی از Vendorهای Third-Party را به‌صورت یکجا به هم متصل کرد، بلکه همچنین می‌توان به‌راحتی در هرجایی به این ابزار دسترسی داشت و شروع کار فقط یک دقیقه زمان می‌برد. کارکرد SecureX Ribbon که اکنون از طریق یک افزونه‌ی مرورگر قابل‌دسترسی است هم همین می‌باشد.

پلتفرم SecureX جهت برقراری ارتباط بین محصولات Cisco Secure و زیرساخت موجود کاربر، برای افزایش امنیت معرفی شد. Ribbon یکی از قدرتمندترین قابلیت‌های SecureX است که در موارد و حوادث مختلف ساختار را در یک مکان واحد در کنسول‌های محصولات SecureX و Cisco Secure به اشتراک گذاشته و حفظ می‌کند. این راهکار یک عملکرد بین محصولی را ارائه می‌دهد تا شناسایی تهدیدات و مدیریت حوادث به‌صورت کارآمدتری انجام شوند و قابلیت دید و پاسخ‌های یکپارچه‌ای در هر یک از کنسول‌ها فراهم می‌نماید. درنتیجه، کاربر می‌تواند این کنسول‌های محصولات را از Ribbon نیز اجرا کند. SecureX برای برنامه‌های کاربردی Ribbon نقش واسطه را ایفا می‌کند؛ این برنامه‌ها نه فقط در SecureX بلکه همچنین محصولات Cisco Secure قابل‌دسترسی است.

اکنون SecureX یک پله بالاتر رفته وعملکرد Ribbon از طریق افزونه‌ی مرورگرهای FireFox ،Chrome و Edge قابل‌دسترسی می‌باشد. SecureX Ribbon مشابه Google Nest Hub از طریق امنیت Endpoint، دستگاه‌های شبکه و هر صفحه‌ی وب یا کنسول مبتنی بر مرورگر قابل‌دسترسی است؛ درنتیجه کاربران می‌توانند:

  • به‌سادگی به ابزار Third-Party متصل شوند. بدون فرایند پیچیده‌ای برای یکپارچه‌سازی، استفاده‌ی بهتری از ابزار امنیتی خود داشته باشند، چه این ابزار متعلق به Cisco باشد و یا نباشد. با افزونه‌ی مرورگر Ribbon، می‌توان IPهای قابل‌مشاهده یا Endpoint را جداسازی کرده و ابزار Third-Party را وارد برنامه‌ی کاربردی Ribbon نمود و بررسی خود را آغاز کرد.
  • در عرض یک دقیقه از مرورگر خود، بررسی را شروع کنند. پیاده‌سازی افزونه یک دقیقه بیشتر زمان نمی‌برد، سپس می‌توان فرایند بررسی را آغاز نمود. بیایید فرض کنیم که فردی روز خود را با اسکن کردن بلاگ‌ها از طریق Cisco Talos شروع می‌کند، او می‌تواند از هرکدام از این منابع، به‌سرعت، Endpointها را Query کند و بدون ورود به یک کنسول دیگر، پاسخ‌ها ی لازم را بدهد.
  • بهتر از همیشه، در تیم امنیتی خود همکاری انجام دهد. با این افزونه، می‌توان مستقیماً از مرورگر، یک مورد را ایجاد، یا چیزی به آن اضافه کرد و آن را با اعضای تیم به اشتراک گذاشت. اکنون تجربه‌ی یکپارچه از قبل هم بیشتر قابل‌دسترسی است و قابلیت همکاری متقابل را بهبود می‌بخشد.
پکیج آموزشی VMware NSX شرکت APK