APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ویژگی جدید نسخه‌ی VMware vRealize Network Insight 5.0

 

VMware به‌روزرسانی جدید vRealize Network Insight 5.0 را سرانجام در طی مراسم VMworld 2019 US معرفی کرد. این محصول بهبود یافته نسخه قبلی و برای محیط‌های Multi-Cloud و همچنین محیط‌های NSX-V و NSX-T قابل استفاده است. نسخه‌ی قبلی (4.2)، به عنوان مثال، ویژگی Zoom-In را به همراه داشت تا تصویر اعضای بیشتری از VMها، IPهای فیزیکی و سرویس‌های Kubernetes و ارتباطات بین آن‌ها نمایش داده شود و یا امکان تصویرسازی Tierها را از طریق نوع آن‌ها نظیر vCenter ،Kubernetes و VMware Cloud on AWS ، میسر سازد. همچنین پشتیبانی از محصولاتی Third-Party نظیرFortinet Firewall از طریق FortiManager ارائه داد.

لازم به ذکر است vRealize Network Insight 4.2 ارتقای مستقیم از نسخه‌های 4.1.1 و 4.1 و 4.0 را پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر اطلاعاتی در مورد ارتقای مربوط به نسخه‌ی 5.0 در دست نیست اما گمان می‌رود که نسخه‌ی 5.0 نیز این امکان را داشته باشد. (vRealize Network Insight (vRNI  این امکان را برای شخص فراهم می‌آورد که یک کنسول واحد (Single Pane of Glass) برای محیط VMware NSX خود همراه با جریان‌های ترافیک، دیدکامل بر روی Micro-Segmentation، عیب‌یابی دقیق و سایر موارد دیگر، داشته باشد.

برخی گزارش‌ها و ویژگی‌های Host نیز وجود دارد که برای دریافت اطلاعات دقیق از جریان‌های ترافیک SDN خود، مفید است. VMware vRNI قادر است به کاربر جزئیاتی نیز در مورد سوئیچ‌های فیزیکی یا توزیعی ارائه کند. در این‌جا معماری سطح بالای کلی مشاهده می‌گردد.

ویژگی جدید نسخه‌ی VMware vRealize Network Insight 5.0

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

ویژگی‌های جدید vRealize Network Insight 5.0

 • VMware NSX SD-WAN ارائه شده توسط VeloCloud کاربر می‌تواند از دیتاسنتر خود به Cloud و یا به شعب خود قابلیت دید (قابلیت دید مسیر و شناسایی Hotspot و همچنین داشبوردهای جدیدی نظیر آنالیزهای جریان برنامه‌ی کاربردی و Site)  کامل داشته باشد.
 • Azure Public Cloud داشبوردها، برنامه‌ریز (Planner) امنیتی، آنالیزهای جریان و آنالیزهای ترافیک شبکه به صورت فعال و آینده‌نگرانه.
 • عیب‌یابی و قابلیت دید مسیر Kubernetes می‌توان مشکلات اتصال بین بارهای کاری را عیب‌یابی نمود.
 • سنجش ترافیک شبکه متریک‌های Streaming شبکه جهت سنجش مستقیما به vRealize Network Insight می‌رود.

vRNI از تعداد زیادی Vendorهای روتر/سوئیچ پشتیبانی می‌کند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از Dell و(Cisco (ACI, Nexus و Arista و همچنین Juniper. هم چنین بعضی از فایروال‌ها نظیر Palo Alto و Checkpoint و Cisco ASA و Fortinet نیز پشتیبانی می‌گردند. حتی Load Balancerهای F5 و محصولاتی که از NetFlow و IPFIX و یا sFlow پشتیبانی می‌کنند، را نیز شامل می‌شود.

می‌توانvRNI را به صورت Hybrid Cloud نیز گسترش داد. در حال حاضر محصولات و Vendorهایی که از vRNI پشتیبانی می‌کنند عبارت‌اند از:

 • NSX
 • VMC
 • AWS
 • Azure
 • VeloCloud

کاربر قادر خواهد بود اتصال و ارتباطات بین شبکه‌های Overlay و Underlay را شناسایی نموده و ترافیک برنامه‌های کاربردی را نیز در سرتاسر Cloudهای Hybrid آنالیز کند.

ویژگی جدید نسخه‌ی VMware vRealize Network Insight 5.0

قابلیت دید مسیر Kubernetes به کاربر اجازه می‌دهد مسیرهای شبکه‌ی بین سرویس‌ها و Podهای Kubernetes را مشاهده نمود؛ هم چنین اجزای NSX (روترها، سوئیچ‌های منطقی و غیره) قابلیت دید کامل می‌دهد تا مشکلات موجود در مسیرها و ارتباطات راحت تر برطرف گردد.

Microsoft Azure

پشتیبانی از Azure به کاربر قابلیت دید کامل از ارتباطات و وابستگی‌های برنامه‌ها‌ی کاربردی و آنالیز جریان‌های شبکه‌ای می دهد؛ به کاربر اجازه بررسی و آنالیز جریان های سنگین  شبکه، آستانه‌ها، ترافیک های ورودی و یا خروجی، و یا آن دسته از المان هایی که بیشترین ترافیک را ارسال می‌کنند؛ می‌دهد.

ویژگی جدید نسخه‌ی VMware vRealize Network Insight 5.0

 • Map نمودن وابستگی برنامه‌های کاربردی
 • برنامه‌ریزی امنیتی برنامه‌ی کاربردی
 • آنالیز جریان‌های شبکه درونی و بیرونی
 • داشبوردهایی برای اشتراک در سرویس‌های VNet، NSG، ASG، VM، Subnet و … و نمایش آن‌ها در vRNI
 • آنالیز جریان شبکه سنگین، آستانه‌ها، نقاط حساس شبکه و IP هایی که بیشترین ترافیک را ارسال می کنند.
اشتراک ایمیل