دریافت مقالات

زیرساخت

کاربرد Application Switchهای Cisco ACE – قسمت دوم (پایانی)

155 مشاهده ۲۱ خرداد, ۱۳۹۵ 0

در قسمت اول از سری مقالات Cisco ACE به بررسی قابلیت های این تکنولوژی و همچنین مزایای استفاده از آن پرداختیم. در این مقاله که قسمت دوم (پایانی) می باشد به تشریح برخی نکات مهم درباره Application Switchهای Cisco ACE می پردازیم.

نکات مهم درباره Application Switchهای Cisco ACE

  • تجهیزات مجازی

معماری مجازی، به عنوان اصل اساسی در طراحی Cisco ACE مطرح شده و در مقایسه با دیگر راهکارهای بازار، یک مزیت انحصاری به شمار می‌رود. مدیران IT قادرند تا 250 عدد از تجهیزات مجازی را به گونه‌ای پیکربندی نمایند که روی یک پلت‌فرم Cisco ACE نسبت به یکدیگر امن و قابل تفکیک باشند. مزایای حاصل از انجام این کار، شامل کنترل تعداد کمتری از تجهیزات، ارتقای استقرار برنامه‌ها، کاهش چشمگیر هزینه‌های برق و خنک‌سازی و همچنین تسریع زمان بازدهی برنامه‌های جدید می‌باشد.

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان 021-88539044-5
  • مدیریت سیستم مبتنی بر Role

با کمک این تکنولوژی، چندین دپارتمان می‌توانند امور Role-Assigned را به صورت مستقل کنترل و مدیریت نمایند که در نتیجه‌ی آن تقابل‌ها میان دپارتمان‌ها کاهش یافته و بهره‌وری ارتقا می‌یابد.

  • عملکرد و مقیاس‌پذیری مطلوب

بهترین عملکرد و توان عملیاتی جهت کنترل ترافیکِ برنامه، توسط Cisco ACE ارائه می‌گردد. به عنوان مثال حداکثر تا 64 Gbps  در سوئیچ سری 6500 Cisco Catalyst

  • امنیت دیتاسنترهایی با بالاترین سطح عملکرد در صنایع

‌ Cisco ACE، یک میلیون ورودی NAT و 64000 ورودی ACL را ارائه می‌نماید.

بازگشت سرمایه توسط Application Switchهای Cisco ACE

شرکت‌ها از طریق ترکیب زیرساخت دیتاسنتر، (مثلا با کاهش تعداد سرورها و Load Balancerهای مورد نیاز) می‌توانند علاوه بر کاهش هزینه‌های سرمایه یا به عبارتی CapEx که شامل هزینه‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار و IT می باشد؛ هزینه‌های عملیاتی (OpEx) از قبیل هزینه فضایRack ، برق و خنک‌سازی را نیز کاهش دهند. علاوه بر موارد فوق از هزینه مدیریت سرورها و زیرساخت‌ها نیز کاسته می‌شود. این ترکیب نمودن، موجب بهبود عملکرد و دسترس‌‌‌‌ پذیری برنامه می‌گردد و در نتیجه، بهره‌وری واحد IT و کاربران نهایی و همچنین رضایتمندی کارکنان ارتقا می‌یابد. بنابراین راهکار سیسکو ACE با بهینه‌ساختن هزینه مالکیت (TCO)، بازگشت سرمایه مناسبی را برای مشتریان رقم می‌زند.

استقرار مجموعه محصولات Cisco ACE

به طورمعمول مشتریان در دیتاسنترها، مجموعه Cisco ACE را به دلیل قابلیت پشتیبانی از تعداد زیادی از انواع برنامه ها، بجای چندین Server Farm (برنامه، Storage و وب سرورها) مستقر می‌نمایند. در حالیکه ترافیک از Clientها به سرورهای دیتا‌سنتر ارسال می‌گردد، از Application Switchهای Cisco ACE نیز به منظور پردازش، عبور می‌کند.

Cisco ACE

بررسی Cisco Application Networking Services

Cisco Application Networking Services یا به اختصار ANS به عنوان بخشی از مجموعه راهکار و استراتژی Cisco Data Center 3.0 با هدف کمک به مشتریان جهت ارتقای Uptime برنامه، امنیت و همچنین بهبود تجربه کاربر نهایی ارائه گردیده است.

Cisco ACE بخشی از Cisco ANS محسوب می‌شود که جامع‌ترین راهکار ارائه برنامه End-to-End جهت بهبود عملکرد، دسترس‌‌پذیری و امنیت استقرار برنامه سازمانی به شمار می‌رود. Cisco ANS دربرگیرنده‌ی تکنولوژی‌هایی نظیر تعدیل بار (Load Balancing) سرور، سوئیچینگ برنامه، امنیت برنامه، بهینه‌سازی WAN و همچنین سرعت و امنیت XML جهت ارتقای طیف گسترده‌ای از سناریوهای استقرار شامل شعب دفاتر، کارمندان دورکار، دیتاسنتر و پروژه‌های ادغام نمودن برنامه‌ی دفاتر اداری می‌باشد که همگی از یک مبنا و کیفیت سازمانی متداول استفاده می نمایند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کاربرد Application Switchهای Cisco ACE – قسمت اول

کاربرد Application Switchهای Cisco ACE – قسمت دوم (پایانی)

مطلب مفید بود؟