دریافت مقالات

زیرساخت

بهینه سازی عملکرد برنامه‌های تحت WAN و LAN با استفاده از TCP Express – قسمت سوم (پایانی)

140 مشاهده ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷ 3

بهینه سازی عملکرد برنامه‌های تحت WAN و LAN با استفاده از TCP Express

در قسمت اول از مقاله TCP Express به توصیف معماری TMOS و زیرمجموعه ای از استاندارد TCP و بهینه سازی هایی که TCP Express برای بهبود جریان ترافیک بکار می گیرد و در قسمت دوم به چگونگی سفارشی نمودن پروفایل های TCP و مدیریت ارتباطاتی که دارای سیستم های قدیمی هستند، پرداخته شد. در این قسمت به شرح تنظیمات پشته‌ی BIG-IP، شرح تنظیمات TCP برای بهینه‌سازی ترافیک بسیار تعاملی روی LAN و توضیحاتی درمورد دیگر تکنولوژی‌های شتاب‌دهی F5 پرداخته خواهد شد.

بهبود تنظیمات پشته (Stack) برای برنامه‌های کاربردی

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان 021-88539044-5

TCP Express تنظیمات پشته‌ی انعطاف‌پذیری را برای بهینه‌سازی سرویس‌های سفارشی فراهم می‌نماید. برای مثال، می‌توان با این تنظیمات یک برنامه کاربردی ASP که برای کاربران Mobile ارائه می‌شود، را بهینه‌سازی نمود. در زیر تنظیمات پشته‌ی قابل اصلاح BIG-IP را شرح می‌دهیم.

 • انجام تنظیمات پنجره دریافت

در BIG-IP بطور پیش‌فرض پنجره‌ی دریافت 16384 است. این امر ممکن است باعث شود که پشته‌های TCP خاصی در هنگام ارتباط با BIG-IP دچار «Throttle» (کندی) شوند. تنظیم این پنجره به 65535 باعث می‌شود که Time to Last Byte یا به اختصار TTLB کاهش یابد، در عوض احتمال دارد که استفاده از حافظه افزایش یابد.

 • افزایش بافر ارسال

افزایش Send Buffer (بافر ارسال) پیش‌فرض BIG-IP به 64K این توانایی را ایجاد می‌کند که در صورتی که پنجره‌ی تراکم  اجازه دهد، در یک زمان خاص داده‌های بیشتری روی شبکه قرار داده شوند، از طرفی این تنظیم احتمال دارد باعث افزایش میزان استفاده از حافظه گردد.

 • بافر پروکسی بالا و پایین 128K

F5 به صورت تجربی به این پی برده است که تغییر این پیش‌فرض‌ها برای اکثر سایت‌ها بر اساس اندازه‌های صفحه‌ی متوسط، عملکرد (Real-World) بهتری ارائه می‌دهد. این مقادیر (Valueها) میزان داده‌ای که BIG-IP برای Content Spooling از سرور دریافت می‌کند را کنترل می‌کنند. در عوض احتمال دارد که استفاده از حافظه افزایش یابد.

بهینه‌سازی ترافیک بسیار تعاملی روی LAN

اگر ترافیک روی یک LAN بسیار تعاملی باشد، F5 برای رسیدن به بهترین عملکرد مجموعه‌ی متفاوتی از تنظیم‌های TCP را پیشنهاد می‌کند. F5 به این پی برده است که الگوریتم Nagle برای کاهش Packet و Caching عمومی فشرده‌سازی یا RAM روی یک WAN به خوبی جواب می‌دهد. به علاوه، تغییرات جزئی برای اندازه‌های بافر مختلف می‌تواند روی ارتباطات بسیار تعاملی روی LANهای دارای تاخیر کم (Low-Latency) تاثیر مثبتی بگذارد و تنها هزینه‌اش احتمال افزایش استفاده از حافظه در BIG-IP است.

در زیر تنظیمات پروفایل TCP ارائه شده است که قابل اصلاح و بهبود می‌باشند.

 • غیرفعال کردنBandwidth Delay

این گزیه محدودیت پهنای باند را غیرفعال می‌نماید. در شبکه‌های Real-World ، پشته‌های TCP اغلب آن‌قدر داده را روی شبکه قرار می‌دهند که Drop رخ می‌دهد. محدودیت ناشی از تاخیرهای پهنای باند، موجب این می‌شود که BIG-IP بهترین میزان داده را برای تزریق در شبکه به ازای هر RTT تعیین کند و از این میزان فراتر نرود. در صورتی که پروفایل ترافیک دارای Objectهای کوچک زیادی باشد، Client یک باگ « Stretch ACK» را ارائه می‌دهد (برای مثال، Kernelهای Linux قدیمی‌تر این کار را انجام می‌دهند) و این پارامتر باید غیرفعال گردد.

 • Nagle disable

الگوریتم Nagle تا زمانیکه Peer ACKها افزایش یابند، داده‌ها را نگه می‌دارد تا از قرار گرفتن Packet‌های کوچک روی شبکه جلوگیری گردد. فعال‌سازی این الگوریتم منجر به عملکرد Real-World برروی WAN می‌گردد، اما ممکن است باعث شود این طور به نظر برسد که BIG-IP تاخیر را روی یک LAN تحمیل می‌کند تا Packetهایی کمتر از TCP MSS نگهداری نماید تا زمانیکه Ack داده‌های مهم را تایید نماید.

 • فعال‌سازی Ack 

می‌شود که وقتی یک TCP Packet با PSH Flag دریافت می‌گردد BIG-IP بلافاصله یک TCP Acknowledgement را ارسال کند. در زمان انتقال فایل‌های بزرگ به ماشین ویندوز و یا از ماشین ویندوز روی یک LAN نهایت پهنای باند را افزایش می‌دهد.

 • Recv window 65535

پنجره‌ی دریافت پیش‌فرض BIG-IP 16384 است. این امر ممکن است باعث شود که پشته‌های TCP خاصی در هنگام ارتباط با BIG-IP دچار «Throttle» (کندی) شوند. تنظیم این پنجره به 65535 باعث می‌شود که Time To Last Byte یا به اختصار TTLB کاهش یابد، در عوض احتمال دارد که استفاده از حافظه افزایش یابد.

 • Send buffer 65536

Send Buffer (ارسال بافر) پیش‌فرض BIG-IP را به 64K افزایش می‌دهد که این امر این توانایی را ایجاد می‌کند که در صورتی که پنجره‌ی تراکم (Congestion) اجازه دهد، در یک زمان خاص داده‌های بیشتری روی شبکه قرار داده شوند، در عوض احتمال دارد که استفاده از حافظه افزایش یابد.

 • بافر پروکسی بالا و پایین به ترتیب 128K و 96K

F5 به صورت تجربی به این پی برده است که تغییر این پیش‌فرض‌ها برای اکثر سایت‌ها بر اساس اندازه‌های صفحه‌ی متوسط عملکرد امروزی بهتری را فراهم می‌کنند. این مقادیر (Valueها) میزان داده‌ای که BIG-IP برای Content Spooling از سرور دریافت می‌کند را کنترل می‌کنند. در عوض احتمال دارد که استفاده از حافظه افزایش یابد.

 • غیرفعال کردن Slow start

معمولا لازم نیست، اما در صورت اندازه‌گیری Time To Last Byte یا به اختصار TTLB روی یک LAN، غیرفعال کردن Slow Start می‌تواند تاثیری اندک اما مثبت روی کاهش میزان تاخیر داشته باشد.

دیگر تکنولوژی‌های F5

TCP Express توسط دیگر ویژگی‌ها و محصولات Acceleration  در F5 که برای کاهش بیشتر زمان دانلود کاربر و بهینه‌سازی منابع زیرساختی کار می‌کنند، تکمیل می‌گردد.

دیگر ویژگی‌های شتاب‌دهی که با BIG-IP Local Traffic Manager  است شامل موارد زیر می‌شود:

 • HTTP Compression: این ویژگی برای کاهش اندازه‌ی بایت‌هایی که روی یک خط منتقل می‌گردند از قابلیت‌های فشرده‌سازی GZIP که قابلیت پیکر‌بندی بالایی دارند استفاده می‌کند.
 • Fast Cache سرور‌ها را Offload نموده و Server CPU را با Caching برنامه‌های اولویت بالا و بسطِ کنترل برای Hosting چندین برنامه روی یک سیستم اشتراکی ذخیره می‌نماید. Cache Storage متعلق به داده‌های فشرده‌شده محتوا را حتی سریع‌تر ارائه می‌دهد و قابلیت مقیاس‌پذیری BIG-IP را بهبود می‌بخشد.
 • OneConnect با Offload کردن اتصال‌های TCP از سرور، ظرفیت سرور را تا 60 درصد افزایش می‌دهد.
 • Content Spooling موجب کاهش TCP Overhead بر روی سرورها می‌شود تا با پایین آوردن مقدار بخش‌بندی TCP که باید روی سرورها اجرا شود، ظرفیت سرور را تا 15 درصد افزایش دهد.

F5 این محصولات اضافی را برای تسریع عملکرد WAN و برنامه‌های کاربردی وب ارائه می‌دهد:

 • WANJet ارتباطات Point-To-Point بین دفاتر شرکتی (دیتاسنتر به شعبه یا دیتاسنتر به دیتاسنتر) را ساده می‌کند.
 • WebAccelerator مخصوص مدیریت Cache مرورگر اطلاعات و Dynamic Caching برای بهبود عملکرد برنامه‌ی کاربردی وب است.

در نتیجه BIG-IP Local Traffic Manager برای سازمان‌هایی که به دنبال بهبود ظرفیت و عملکرد زیرساخت‌هایشان هستند، راهکاری منحصربه‌فرد ارائه می‌کند که با شفافیت باعث می‌شود همه‌ی Clientها و سرورهای متصل با کارآمدی بیشتری کار کنند. TCP Express منحصر‌به‌فردِ F5 برای عملکرد برنامه‌های کاربردی و شبکه بهبود‌هایی بی‌نظیر و امروزی فراهم می‌کند و به سازمان‌ها سطح کنترل بی‌سابقه‌ای را برای بهینه‌سازی ارتباطات TCP برای برنامه‌های کاربردی مهم عملیاتی ارائه می‌نماید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بهینه سازی عملکرد برنامه‌های تحت WAN و LAN با استفاده از TCP Express – قسمت اول

بهینه سازی عملکرد برنامه‌های تحت WAN و LAN با استفاده از TCP Express – قسمت دوم

بهینه سازی عملکرد برنامه‌های تحت WAN و LAN با استفاده از TCP Express – قسمت سوم (پایانی)

مطلب مفید بود؟