APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ویژگی نسخه جدید سرویس Exchange Server 2019

نسخه‌ی نهایی Exchange Server 2019 اکنون در دسترس است و می‌توان آن را دانلود نمود. Exchange Server 2019 طوری طراحی شده است که امنیت، عملکرد و قابلیت‌های مدیریتی پیشرفته‌ای که اغلب مشتریان On-Premises مایکروسافت از Exchange انتظار دارند را ارائه نماید.

در طی جلسه‌ای که در Microsoft Ignite 2018 انجام شد، برای اولین بار در این مورد صحبت شد که چگونه مسیر‌های کد بین On-Premises و آنلاین از یک دیگر جدا شده‌اند و این امر چه تاثیری روی مشتریان On-Premises دارد و به عبارتی دیگر تغییر کد کمتر و ثبات بیشتر مد نظر مایکروسافت است.

در ادامه، ویژگی‌های کلیدی دیگر Exchange Server 2019 مطرح می‌گردد:

امنیت Exchange Server 2019

Exchange Server 2019 نیازمند Windows Server 2019 است. توصیه مایکروسافت این است که Exchange Server 2019 روی Windows Server 2019 Server Core نصب گردد، زیرا وقتی که Exchange Server 2019 روی Windows Server 2019 نصب شود، ایمن‌ترین پلتفرم را برای Exchange فراهم می‌نماید. همچنین گزینه‌ی نصب Exchange روی Windows Server 2019 با Desktop Experience وجود دارد، اما مایکروسافت به سختی تلاش کرده است تا اطمینان حاصل شود که اجرای Exchange روی Server Core، بهترین انتخاب است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

مایکروسافت می‌داند که تمام لینک‌ها برای Windows Server 2019 و Windows Server نسخه‌ی 1809 موقتا حذف شده و وقتی که مشکل برطرف شد، یک بروزرسانی منتشر خواهد کرد. Exchange Server 2019 به طور کامل با نسخه‌ی 1809 و نسخه‌ی به روز شده، مطابقت دارد. همچنین Exchange Server 2019 ارائه شده، تا تنها از TLS 1.2 به صورت پیش‌فرض استفاده شود و الگوریتم‏های Hashing حذف گردند.

عملکرد Exchange Server 2019

تلاش‌های بسیاری انجام شده است تا قابلیت هایی به Exchange Server اضافه شود که از هسته‌ای بزرگتر سیستم‌های Memory Packed بهره‌مند گردد. با بهبود‌های مایکروسافت، Exchange Server می‌تواند از حداکثر 48 هسته‌ی پردازنده و 256GB حافظه‌ی RAM استفاده  نماید.

با استفاده از تکنولوژی Solid State Drive یا به اختصار SSD، قابلیت‌های Storage دوگانه‌ی Read/Write در حال اضافه شدن به Exchange Server 2019 هستند تا یک Cache بسیار سریع از داده‌های کلیدی، برای بهبود تجربه‌ی کاربر نهایی فراهم گردد. همچنین نحوه‌ی کار Caching دیتابیس تغییر کرده تا حافظه‌ی بیشتری به کپی‌های فعال دیتابیس اختصاص داده شوند که این امر نیز تجربه‌ی کاربر نهایی را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این

بهبود‌هایی که در Exchange Server 2019 ایجاد شده‌اند، به مدیران این توانایی را می‌دهند که در قیاس با هر زمان دیگری، به شمار بیشتری از کاربران به ازای هر سرور سرویس دهی انجام دهد، از دیسک‌های بسیار بزرگتری استفاده نماید و میزان Latency بسیاری از عملیات‌های Client را 50 درصد کاهش دهد.

تجربه‌ی کاربر نهایی

اکثر کاربران جهت انجام زمان‌بندی فعالیت های خود روی Exchange حساب می‌کنند و سازمان‌های بزرگ استفاده‌ی زیادی از ویژگی زمان‌بندی دارند. مایکروسافت چندین ویژگی مهم را از جمله محدودیت Forwarding درخواست‌های جلسه و کنترل بهتر روی تنظیمات OOF به Exchange Server 2019 اضافه کرده است. از آن‌جایی که قابلیت مدیریت رخدادها روی تقویم‌های کاربران فراهم شده و تعیین اجازه برای نمایندگان ساده‌تر خواهد شد، مدیران نیز به ویژگی‌های زمان‌بندی تازه‌ای دسترسی پیدا می‌کنند.

همچنین پشتیبانی از Routing Mail از دریافت‌کنندگان EAI/IDN و به سوی آن‌ها، اضافه می‌گردد و امید است که در آینده قابلیت‌های بیشتری در این زمینه اضافه گردد. قابلیت ضبط جلسه یا به عبارتی Session Recording نیز جزء برخی از دیگر ویژگی‌هایی است که برایشان برنامه‌هایی وجود دارد.

ویژگی Unified Messaging در Exchange Server 2019 قابل‌دسترسی نخواهد بود. مشتریانی که اکنون PBX یا Skype For Business Server را به Exchange Server متصل می‌کنند، توانایی این کار را با Mailboxهای Exchange Server 2019 نخواهند داشت. مشتریانی که ارتقا به Exchange Server 2019 را در نظر دارند، باید انتقال بهSkype For Business Server 2019 و استفاده از Cloud Voicemail و یا انتقال به Office 365 با Cloud Voicemail را نیز مد نظر قرار دهند.

اشتراک ایمیل