APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقای Exchange 2013 به نسخه‌ Exchange 2019 و امکانات جدید آن – قسمت اول

معماری نسخه Exchange 2019

امروزه CPU Horsepower به طور قابل ملاحظه‌‌ای ارزان‌تر بوده و دیگر یک عامل محدودکننده محسوب نمی‌شود. با برداشته‌شدن این محدودیت هدف اصلی طراحی نسخه Exchange 2019  ساده‌سازی معیار، استفاده از سخت‌افزار و عدم موفقیت در ایزوله کردن است. با کمک Exchange 2019 ما Roleهای سرورها را به دو مورد کاهش دادیم؛ Roleهای انتقال سرور صندوق پستی و Edge .

قابلیت Unified Messaging (UM) در نسخه Exchange 2019 حذف شده است. به غیر از آن، سرور صندق پستی در نسخه Exchange 2019 شامل تمامی اجزای سرورها از سرور Roleهای صندوق پستی و دسترسی مشتری Exchange 2013 است.

 • سرویس‌های دسترسی مشتری، اعتبار، تعیین مسیر محدود و سرویس‌های پروکسی را فراهم کرده اما Data Rendering انجام نمی‌دهد، همچنین تمامی پروتکل‌های معمولی دسترسی مشتری از جمله HTTP، POP، IMAP و SMTP را ارائه می‌کند.
 • سرویس‌های صندوق پستی شامل اجزا و سرورهای قدیمی که در Roleسرور صندوق پستی به غیر از پیام‌رسانی یکپارچه است؛ پروتکل‌های دسترسی مشتری Backend، سرویس انتقال و دیتابیس صندوق پستی. سرور صندوق پستی تمام فعالیت‌ صندوق‌های پستی فعال بر روی خود را مدیریت می‌کند.

Edge Transport Role معمولا در محیط شبکه، بیرون از مرزهای امنیتی Active Directory داخلی سازمان قرار دارد و به‌منظور کاهش آسیب‌پذیری‌های قرارگیری Exchange طراحی شده‌است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

با تحویل Mailflowهایی که در اینترنت هستند، لایه‌های اضافی نیز که برای امنیت و محافظت از پیام در برابر ویروس‌ها و Spam اضافه می‌شوند، می‌توانند شامل قوانین Mailflow  (با قوانین انتقال نیز از آن یاد می‌شود) برای کنترل Messageflow باشند.

با Role جدید صندوق پستی، هم‌اکنون نسخه Exchange 2019 اجازه پراکسی کردن ترافیک سرورهای دسترسی مشتری Exchange 2013 را به صندوق‌های پستی Exchange 2019 می‌دهد. این ویژگی جدید اجازه کنترل بیشتری بر چگونگی انتقال بدون نگرانی برای قرار دادن ظرفیت کافی Frontend برای سرویس‌های Exchange 2019 جدید را می‌دهد.

Outlook On the Web

Outlook Web App که حالا با نام Outlook On the Web شناخته می‌شود، همچنان به کاربران برای دسترسی به صندوق پستی Exchange خود، تقریبا از هر مرورگری را اجازه می‌دهد.

مرورگرهای وبی که از Outlook On the Web در نسخه Exchange 2019 پشتیبانی می‌کنند: Microsoft Edge، Internet Explorer 11 و جدیدترین نسخه‌های اخیر Mozilla Firefox، Google Chrome و Apple Safari هستند.

رابط کاربری Outlook Web App قبلی برای تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند بروزرسانی و بهینه‌سازی شده‌است. بعلاوه ویژگی‌های Exchange 2019 برای کامپیوترها و لپتاپ‌ها شامل موارد زیر است:

 • تجربیات خاص پلتفرم برای گوشی‌های ios و اندروید
 • تجربه اندروید Premium با استفاده از Chrome بر روی دستگاه‌هایی که نسخه اندروید 4.2 یا بعد از آن روی آن‌ها اجرا شده‌است.
 • پیشرفت در ایمیل شامل دید تک خطی پیام‌ها از صندوق دریافتی با چهارچوب خواندن بهبودیافته، آرشیوها، اموجی‌ها و توانایی برای باطل کردن فعالیتهای صندوق پستی مانند پاک کردن یا انتقال یک پیام.
 • اتصال به مخاطبین توانایی کاربران برای اضافه کردن مخاطب از طریق حساب لینکداین خود را می‌دهد.
 • تقویم از نظر ظاهری بروزرسانی‌شده و ویژگی‌های جدید شامل یادآوری‌های ایمیل برای وقایع تقویم، توانایی طرح کردن زمان جدید در دعوت دیدارها، جستجوی ارتقاء یافته و تقویم تولدها دارد.
 • پیشنهادات و پالایش جستجو برای تجربه جستجوی بهتر که به کاربران برای پیدا کردن اطلاعاتی مورد نیاز، کمک سریع‌تری می‌کند. جستجوهای پیشنهادی تلاش می‌کنند تا چیزهایی که کاربران به دنبال آن هستند را حدس بزنند و نتیجه جستجو که ممکن است موردی که کاربر به دنبال آن می‌گردد باشد را برمی‌گرداند. پالایش‌کننده‌های جستجو به کاربر با تهیه فیلترهای آگاه مبتنی بر متن، برای آسان‌تر پیدا کردن اطلاعاتی که به دنبال آن است کمک می‌کند. فیلترها ممکن است شامل محدوده زمانی، فرستندگان مرتبط و غیره باشند.
 • تم‌های جدید، 13 تم جدید با طراحی‌های گرافیکی.
 • انتخاب‌ها برای صندوق‌های پستی فردی به‌طور اساسی بازبینی شده‌است.
 • لینک پیش‌نمایش که به کاربران توانایی Paste لینک در پیام‌ها را می‌دهد و Outlook On the Web به طور خودکار پیش‌نمایشی جامع برای دید بهتر گیرندگان از محتوای مقصد تولید می‌کند. این ویژگی شامل لینک‌های ویدیویی نیز می‌شود.
 • پخش کننده ویدیو درون‌خطی با نگه‌داشتن کاربر در زمینه مکالمه، در زمان صرفه‌جویی می‌کند. پیش‌نمایش درون‌خطی از ویدیو بعد از وارد کردن URL یک ویدیو به طور خودکار ظاهر می‌شود.
 • پین‌ها و Flagها که به کاربر برای نگهداری ایمیل‌های ضروری در بالای صندوق دریافتی اجازه می‌دهند(پین‌ها) و بقیه را برای پیگیری علامت‌دار می‌کند(پرچم‌ها). پین‌ها هم‌اکنون مخصوص هر فولدر هستند و برای هر فردی که از فولدرها برای مرتب کردن ایمیل خود استفاده می‌کند بسیار عالی‌اند. به سرعت موارد Flagged را با فیلترهای صندوق دریافتی و یا مازول تسک جدید که از آغازگر اپلیکیشن قابل دسترسی است، پیدا و مدیریت می‌کند.
 • بهبود عملکرد در تعدادی از مکان‌ها در سراسر Outlook On the Web شامل ایجاد وقایع تقویمی، ساختن، بارگیری پیام‌ها در قسمت خواندن، پنجره‌های Popout، جستجو، استارت‌آپ و فولدرهای تعویضی صفحه Action، New Outlook On the Web که اجازه می‌دهد که روی اقداماتی که اغلب به عنوان “جدید” ،”جواب همه را بده” و “حذف” انجام می‌دهید به سرعت کلیک کنید. اقدامات جدید دیگری نیز از جمله آرشیو، Sweep و Undo اضافه شده است.

بیشتر بخوانید: ویژگی نسخه جدید سرویس Exchange Server 2019

MAPI Over HTTP

MAPI Over HTTP هم‌اکنون پروتکل پیش‌فرضی است که Outlook از آن برای ارتباط برقرار کردن با Exchange استفاده می‌کند. MAPI Over HTTP اعتبار و ثبات Outlook و اتصالات Exchange را با حرکت دادن لایه‌ی انتقال به مدل صنعتی استاندارد HTTP بهبود می‌بخشد که این امر دید بهتری از خطاهای انتقال و بازیابی ارتقایافته‌تری را می‌دهد. عملکرد مکمل شامل پشتیبانی از عملکرد صریح Pause-And-Resume است که به مشتریان پشتیبانی شده امکان تغییر شبکه یا از سرگیری خواب زمستانی همزمان با حفظ زمینه سروری یکسان را می‌دهد.

نکته: MAPI Over HTTP در سازمان‌هایی که هر دو شرط زیر نسبت به آن‌ها صادق هستند فعال نیست.

 • نصب نسخه Exchange 2019 در سازمان‌هایی که هنوز سرورهای Exchange 2013 روی آن‌ها نصب است.
 • MAPI Over HTTP در Exchange 2013 فعال نشده باشد.

درحای که MAPI Over HTTP هم‌اکنون پروتکل پیش‌فرض برقراری ارتباط بین Outlook و Exchange است، مشتریانی که از آن پشتیبانی نمی‌کنند دوباره در هرجا به Outlook  برخواهند گشت (HTTP Over RPC).

دسترسی به اسناد

نسخه Exchange 2019 به همراه Share Point Server 2019، برای کاربران وب به منظور اشتراک و اتصال مدارکی که در OneDrive for Business ذخیره شده‌اند در یک Share Point سرور On-Premise به جای ضمیمه کردن فایل‌ها در پیام‌ها Outlook را فعال می‌کند. کاربرانی که از محیط‌های On-Premise استفاده می‌کنند می‌توانند با فایل‌ها به همین روش همکاری کنند.

زمانی که یک کاربر Exchange 2019 یک فایل Word، Excel یا PowerPoint را ضمیمه به یک ایمیل دریافت می‌کند و فایل در OneDrive for Business یا On-Premises Share Point ذخیره شده باشد، کاربر گزینه‌ی دیدن یا اصلاح کردن آن فایل را در Outlook On the Web به همراه خواهد داشت. برای این منظور به یک کامپیوتر مجزا در سازمان On-Premise خود که Office Online Server روی آن اجرا شده‌است، احتیاج خواهید داشت.

نسخه Exchange 2019 همچنین موارد اصلاح‌شده زیر را در Document Collaboration ارائه می‌کند:

 • ذخیره فایل‌ها در OneDrive for Business
 • بارگذاری فایل در OneDrive for Business
 • لیست‌های استفاده‌شده اخیر که حاوی هر دو فایل‌های Local و آنلاین هستند.
اشتراک ایمیل